הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 23-12-11, 02:32   # 11
georgyp
חבר בקהילה

מיני פרופיל

georgyp לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי NetanelEdri צפה בהודעה
כל מה שצריך כדי להתחיל לבנות אתר כלשהו ?
יצא לך לעיין בפריימוורקים אמיתיים ? אם כן איפה קיים אצלך:
מודל MVC , עבודה מול מספר דרייברים של מסדי נתונים (בכלל עבודה מול מסד בצורה רצינית) , דיבאגר , עבודה מול שפות , עבודה מול קבצים , קונפיגורציה , עבודה עם AJAX \ קידודים שונים , HELPERS מסוגים כאלה ואחרים , יצירת אפליקציות

ובאמת בלי שתיפגע , 300 + שורות זה לא קובץ אחד בפרימוורק נורמלי , אבל לא מספר השורות מפריע לי בעבודה שלך אלא זה שהיא לא מספקת ולא יכולה להיקרא פריימוורק.

אתה חושב שבאתי במטרה לפגוע , אני באתי במטרה להראות לך שיש לך על מה לעבוד ושזה עדיין לא פריימוורק.
לדעתי כל מה שציינת פה לא נחוץ לפרמוורק, בדגש על MVC שזולל משאבים.
באופן עקרוני עם הפרמוורק שלי אתה יכול בקלות ליצור כל אתר, אפילו אתר פשוט גם אם אין לך ידע ב PHP.

לצורך הדוגמה, כדי ליצור דף "אודות" לדוגמה, אתה פשוט צריך לשכפל את הקובץ RESOURCE/INDEX.PHP לאותה התיקיה, ולשנות לקובץ את השם ל- about.php.
כעת כל מה שנותר לך לעשות זה לערוך את התוכן של הדף ולהגדיר בו את התגי מטא (TITLE).
וכל זה נעשה באותו הקובץ about.php
כדי לגשת ולראות את התוכן בדף הזה, הכתובת תיהיה: domain.co.il/?about
עכשיו מה שמדליק זה שאתה בקלות יכול להגדיר שהכתובת תיהיה domain.co.il/אודות/ או domain.co.il/about/
ואת זה אתה עושה דרך הקובץ config.php

זה רק קמצוץ מהאפשרויות שהמערכת בסיס הזאת מאפשרת, שוב, זה אולי נראה מערכת פשוטה אבל היא בנויה בסדר שמאוד קל להבנה, מאוד נוח, מאוד מסודר, וכו'... והכי חשוב זה שאין פה OOP.
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 02:48   # 12
NetanelEdri
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NetanelEdri לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי georgyp צפה בהודעה
לדעתי כל מה שציינת פה לא נחוץ לפרמוורק, בדגש על MVC שזולל משאבים.
באופן עקרוני עם הפרמוורק שלי אתה יכול בקלות ליצור כל אתר, אפילו אתר פשוט גם אם אין לך ידע ב PHP.

לצורך הדוגמה, כדי ליצור דף "אודות" לדוגמה, אתה פשוט צריך לשכפל את הקובץ RESOURCE/INDEX.PHP לאותה התיקיה, ולשנות לקובץ את השם ל- about.php.
כעת כל מה שנותר לך לעשות זה לערוך את התוכן של הדף ולהגדיר בו את התגי מטא (TITLE).
וכל זה נעשה באותו הקובץ about.php
כדי לגשת ולראות את התוכן בדף הזה, הכתובת תיהיה: domain.co.il/?about
עכשיו מה שמדליק זה שאתה בקלות יכול להגדיר שהכתובת תיהיה domain.co.il/אודות/ או domain.co.il/about/
ואת זה אתה עושה דרך הקובץ config.php

זה רק קמצוץ מהאפשרויות שהמערכת בסיס הזאת מאפשרת, שוב, זה אולי נראה מערכת פשוטה אבל היא בנויה בסדר שמאוד קל להבנה, מאוד נוח, מאוד מסודר, וכו'... והכי חשוב זה שאין פה OOP.
אני לא רוצה להרוס לך את האשכול , אני רואה שאתה דבק בדעה שלך.
כל הדברים שאמרתי לא נחוצים ? כל המטרה של פרימוורק היא ליצור סביבת עבודה אופטימלית ובעלת כל הכלים הנדרשים לפיתוח בצורה מרוכזת , גם אם אתה חושב שזה לא נחוץ כל מיני כלים זה נחוץ בפריימוורק כדי שכל מי שבא לתכנת אתה יוכל לעבוד עם כל דבר שבד"כ צריך.
מה שכן אני יכול להבטיח לך שאתה טועה וובגדול , במיוחד בשני המשפטים הבאים:
"והכי חשוב זה שאין פה OOP" -
"בדגש על MVC שזולל משאבים"

שיהיה לך בהצלחה.

- Netanel Edri, new approach to development -

Last edited by NetanelEdri; 23-12-11 at 03:03..
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 03:07   # 13
georgyp
חבר בקהילה

מיני פרופיל

georgyp לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי NetanelEdri צפה בהודעה
אני לא רוצה להרוס לך את האשכול , אני רואה שאתה דבק בדעה שלך.
כל הדברים שאמרתי לא נחוצים ? כל המטרה של פרימוורק היא ליצור סביבת עבודה אופטימלית ובעלת כל הכלים הנדרשים לפיתוח בצורה מרוכזת.
מה שכן אני יכול להבטיח לך שאתה טועה וובגדול , במיוחד בשני המשפטים הבאים:
"והכי חשוב זה שאין פה OOP"
"בדגש על MVC שזולל משאבים"

שיהיה לך בהצלחה.
MVC = החלפת תווי PHP בתווים דמויי PHP - פעולה כזאת צורכת משאבים וחסרת כל ביסוס.
OOP = פרדיגמת תיכנות שלי אישית לא נוחה, אנשים שרגילים לעבוד איתה זה כבר משהו אחר, אבל OOP הופכת קוד פשוט להרבה יותר מסובך למי שלא משתמש ב OOP או שאינו יודע PHP.
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 03:25   # 14
NetanelEdri
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NetanelEdri לא מחובר  

ציטוט:
OOP = פרדיגמת תיכנות שלי אישית לא נוחה, אנשים שרגילים לעבוד איתה זה כבר משהו אחר, אבל OOP הופכת קוד פשוט להרבה יותר מסובך למי שלא משתמש ב OOP או שאינו יודע PHP.
ההגדרה שלך ל MVC לא דומה בכלל להגדרה הנכונה , לגבי OOP אישית לך או לא זאת שיטת תכנות לא רק ב PHP שעולה על תכנות פרוצודלי , מסובך ? אולי בשבילך , בשבילי הוא יותר הגיוני

Reply With Quote
ישן 23-12-11, 03:48   # 15
georgyp
חבר בקהילה

מיני פרופיל

georgyp לא מחובר  

נתנאל, אתה כנראה הולך עם הזרם... אני אישית הולך נגד הזרם, לא כל מה שהרוב קובע באמת נכון לעשות.
לי אישית יש מספיק ניסיון ב- PHP, הפרמוורק שהצגתי כאן הוא תוצר טבעי של הרבה גילגולים ממערכות קודמות שבניתי מאז שהתחלתי לתכנת ב- PHP.
כל פעם שהתחלתי לתכנת מערכת חדשה נוכחתי לדעת שאפשר לעשות מבנה מערכת אופטימאלי לעבודה וזה מה שיצא, מאז אני מתאמץ הרבה פחות כדי לבנות מערכת.
וכל זה בלי OOP או MVC למיניהם... אבל כל אחד איך שנוח לו...

Last edited by georgyp; 23-12-11 at 03:50..
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 09:09   # 16
satan
חבר וותיק

מיני פרופיל

satan לא מחובר  

לפתוח האשכול, תכנות מונחה עצמים הוא דבר מדהים כשמבינים אותו לעומק, זה אולי נראה מסובך בהתחלה אבל זו לא אותה מחשבה שעברה לך בראש כשרק התעסקת עם PHP בפעם הראשונה?

כל מקרה
http://www.killerphp.com/tutorials/object-oriented-php/

וזה מדריך OOP לשימוש "בחיים האמתיים", לא עוד דוגמאות על כלב, הCHILD של הכלב ופונקציות על כלבים מחרבנים ומשתינים
http://net.tutsplus.com/tutorials/ph...php-and-mysql/
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 10:21   # 17
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

אני קורא את התגובות שלך ובכל פעם מתפעל מחדש עד כמה אתה לא מבין ברצינות את מה שאתה כותב.

OOP זה דבר שלדעתי כל מתכנת צריך ללמוד ואם נחוץ אז גם לממש.
אז נכון שלפעמים אם תכתוב את אותה מערכת בצורה מונחית עצמים אתה "תבזבז" קצת יותר משאבים ואולי גם זמן ההרצה של הקוד יגדל בכמה אלפיות השנייה,
אבל כשתצטרך לתחזק אותו, להרחיב אותו, לייעל אותו, לשנות אותו, לפתח אותו, סתם להסתכל עליו או כל דבר אחר - אתה תרוויח המון (המון המון) והרבה יותר מזה.

MVC היא לדעתי תבנית עיצוב/ תבנית ארכיטקטורה מהיותר חשובות למערכות שהן קצת יותר מכמה דפים בודדים ובעלות פוטנציאל התפתחות עתידי,
למערכות בהן יש צוותים נפרדים שעובדים עליהן (לדוג' ובעיקר מפתחי back-end ומפתחי front-end) אין בכלל על מה לדבר.
היתרון הגדול ב- MVC הוא שניתן לפתח את כל אחד מהצדדים (model\ view) ללא שום תלות באחר כל עוד הוא נשאר תואם להגדרות האינטרקציה ביניהם (הקונטרולר).

תבניות עיצוב ככלל הן פתרונות שהיתרון הגדול בהן הוא שהן נוסו והוכחו כמועילות ושימושיות,
אין שום סיבה שתבוא ותמציא את הגלגל מחדש.

הקוד הזה שלך לא יכול להיחשב כפריימוורק לשימוש ציבורי, אולי הוא יכול להיחשב כהתחלה לכזה וגם זה בקושי.
תודה רבה על השיתוף, אבל יש לך עוד המון עבודה.

Last edited by אדיר; 23-12-11 at 11:35..
  Reply With Quote
ישן 23-12-11, 10:35   # 18
Erez | TrustMedia.co.il
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Erez | TrustMedia.co.il לא מחובר  

ציטוט:
לגבי הMVC, השתמשת פעם במערכת כמו וורדפרס או דרופל? אין דבר יותר נוח מזה. בשביל לערוך את התבנית יש לך את התיקייה של התבנית, בשביל לערוך דברים אחרים יש לך תוספים, ואתה פשוט לא צריך להתעסק עם המקור של המערכת. תאר לך שבשביל לשנות משהו היית צריך לנבור בקוד של המערכת, זה פשוט לא נוח בעליל.

לגבי OOP, גם אני חשבתי כך בעבר, אבל אם תשתמש איי פעם בשפה מונחת עצמים כמו JAVA תבין עד כמה זה נוח, ואולי כרגע אתה מכיר רק את הבסיס (מחלקות וירושה), אבל יש הרבה מעבר לזה שאם אתה יודע איך להשתמש בהם הקוד שלך יכול להיות הרבה יותר קריא ונוח לשימוש.
ישן 23-12-11, 11:17   # 19
NetanelEdri
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NetanelEdri לא מחובר  

ציטוט:
נתנאל, אתה כנראה הולך עם הזרם... אני אישית הולך נגד הזרם, לא כל מה שהרוב קובע באמת נכון לעשות.
לי אישית יש מספיק ניסיון ב- PHP, הפרמוורק שהצגתי כאן הוא תוצר טבעי של הרבה גילגולים ממערכות קודמות שבניתי מאז שהתחלתי לתכנת ב- PHP.
כל פעם שהתחלתי לתכנת מערכת חדשה נוכחתי לדעת שאפשר לעשות מבנה מערכת אופטימאלי לעבודה וזה מה שיצא, מאז אני מתאמץ הרבה פחות כדי לבנות מערכת.
וכל זה בלי OOP או MVC למיניהם... אבל כל אחד איך שנוח לו...
נראה "שהזרם" שאתה חושב שאני אומר את זה בגללו חושב כמוני.
כל מה שאמרתי אמרתי לא בגלל שום "זרם" פשוט מה שאתה אומר פה הם הגדרות שגויות לחלוטין והעבודה שלך מבורכת אבל לא יכולה להיקרא פרימוורק.

Reply With Quote
ישן 23-12-11, 17:46   # 20
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

כמה פנינות חוכמה שלי, ברשותכם:

כיום OOP זו צורת עבודה מאוד פופולרית והמקובלת בעולם התכנות. נכון שאולי עבור אתרי תדמית קטנים שלא צפוים לגדול זהו overkill רציני מאוד. מנגד, עבור אתר שנועד להתפתח ולגדול, בחירה ב-OOP תהיה הבחירה הנכונה.
אותו הדבר לגבי MVC. קשה להתווכח עם זה.

לדעתי הדיון פה לא היה האם עדיף OOP + MVC מול לא OOP ו- design pattern אחר, אלא האם במקרה של אתרים קטנים זה נדרש.

‏georgyp הציג פה את הפונקציות שלו יוצרות תבנית התחלתית נאה עבור אתרים קטנים.
לקרא לזה פרייפוורק או לא זה לא כ"כ משנה לדעתי.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

Tags
מערכת בסיס, מתכנת, פרמוורק, php

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום