הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 10-08-06, 09:04   # 21
NadavP
Permanently Banned

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל NadavP שלח הודעה באמצעות MSN אל NadavP

NadavP לא מחובר  

אתה צודק
אבל אתמול ברדיו חיפה באזעקה השלישית אני חושב בערך ב12-1
אמרו שאיזה מפעל בשרון מתחיל ליצר דברים נגד לוחמה כימית
אבל כבר לא מדברים על זה כניראה שלא רוצים להפחיד / להחליץ
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 09:11   # 22
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Bla123Bla
תראו, אין מה לדאוג לעובי ולשטויות כאלה...כל מי שיהיה בטוח מקלט בזמן הפגזה של טילים עם ראש רגיל (נשק קונבנציונלי) יחיה, במצב של מלחמה אסור להסתכל על נזק לרכוש, רק נזק שנגרם פיזית לבני אדם.

הפחד היחיד שצריך להיות זה מנשק בלתי קונבנציונלי שאז המקלטים לא כל כך יעזרו. תראו, בתכלס נשק כימי הוא לא הכי מסוכן שבעולם אתה חייב לבוא במגע עם החומר ורוב הסיכויים שלאחר זמן מה הוא יתפוגג (כמובן שאנשים יהרגו ממנו, אבל חכו יש עוד). יש לכם נשק אטומי שזה אין מה לדבר, לא משנה היתוך/ביקוע הנזק יהיה עצום. מה שאותי אבל הכי מדאגי זה נשק ביולוגי.

אני לא חושב שלאוייבים שלנו יהיה נשק אטומי אי פעם (כמה שאירן קרובה, היא רחוקה...מה שעשינו לעיראק אפשר לעשות לאירן בלי בעיה), נשק כימי אולי יהיה אבל זה הרבה פחות מדאיג. נשק ביולוגי זה כבר משהו הרבה יותר מסובך, לדעתי הם (האוייבים) יצטרכו עוד עשרות שנים כדי להצליח לפתח נשק ביולוגי (העניין זה לא רק החיידקים, העניין זה הנשק עצמו).

בקיצור לאחר סקירה של הפצצות שאין לאוייבים שלנו, נחזור למה שיש:
רקטות ארוכות טווח (חיזבאללה): תהיו במקלטים תחיו, תהיו בממ"ד/סתם בבית עוד יש סיכוי, כאן כבר עוברים לעניין ההסתברות (אבל ברגע שפוגע ההסתברות היא 100% אז קצת קשה לעשות סטטיסטיקה לדבר כזה).

אם אפשר לרדת למקלט (אין אנשים מבוגרים, המקלט ראוי למחיה- לא שתשארו שם הרבה זמן) תרדו.
אדוני הרמטכ"ל,

א. אומנם אין לי בגרות בכימיה, אבל נשק כימי יכול לבוא גם בתצורת גז, לא בהכרח נוזל שאתה צריך לבוא איתו במגע ישיר.

ב. אם יירו עלינו נשק אטומי, אפילו אם המקלט ישרוד את זה (לא ייקרוס), אתה לא תוכל לצאת ממנו כיוון שהאדמה והאוויר יהיו מזוהמים. ראה אסון צ'רנוביל - עד לשוודיה הגיע אוויר מזוהם ונקלט שם בתחנות הניטור שלהם.

ג. לרוסים יש נשק אטומי וכידוע לך, הרוסים ימכרו את אמא שלהם בשביל רובל אחד.

ד. אני מוכן להקריב את המשכורת הצה"לית שלי, פגיעה ישירה של טיל (לא קטיושה, טיל.. אפילו עם ראש נפץ של נניח 50 קילו) בממ"ד תפער בו חור אדיר.

ה. לאיראנים יש כמה טילים עם טווח של 1500 ק"מ (טילים בליסטיים) עם "קצת" יותר מ 100 קילו ראש נפץ. אאל"ט סביבות החצי טון.

ו. בברכה,

אלעד (שסתם ציין כמה עובדות ששמע בחדשות)
ישן 10-08-06, 09:53   # 23
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
אדוני הרמטכ"ל,

א. אומנם אין לי בגרות בכימיה, אבל נשק כימי יכול לבוא גם בתצורת גז, לא בהכרח נוזל שאתה צריך לבוא איתו במגע ישיר.

ב. אם יירו עלינו נשק אטומי, אפילו אם המקלט ישרוד את זה (לא ייקרוס), אתה לא תוכל לצאת ממנו כיוון שהאדמה והאוויר יהיו מזוהמים. ראה אסון צ'רנוביל - עד לשוודיה הגיע אוויר מזוהם ונקלט שם בתחנות הניטור שלהם.

ג. לרוסים יש נשק אטומי וכידוע לך, הרוסים ימכרו את אמא שלהם בשביל רובל אחד.

ד. אני מוכן להקריב את המשכורת הצה"לית שלי, פגיעה ישירה של טיל (לא קטיושה, טיל.. אפילו עם ראש נפץ של נניח 50 קילו) בממ"ד תפער בו חור אדיר.

ה. לאיראנים יש כמה טילים עם טווח של 1500 ק"מ (טילים בליסטיים) עם "קצת" יותר מ 100 קילו ראש נפץ. אאל"ט סביבות החצי טון.

ו. בברכה,

אלעד (שסתם ציין כמה עובדות ששמע בחדשות)
רמטכ"ל? וואי, רא"ל...איזו העלאה בדרגה, אני סה"כ סמ"ר.
אני אנסה לתת לך תשובות מהידע שצברתי, לא שיש לי ידע מוכח (תואר), אך בשביל לענות על שאלות קטנות כאלה לא צריך תואר:

א. נשק כימי יכול לבוא במצב צבירה גז כמובן, אך הוא יתפוגג הרבה יותר מהר מנשק ביולוגי.
אם אתה שמעת על זה (ראיתי בטלוויזיה), לפני שנים הייתה פעילות טרור שבה שוחרר גז עצבים ברכבת התחתית ביפן, נהרגו פחות מ-20 איש למרות שזו הייתה שעה עם שבה יש עומס יחסי...אם היו משחררים שם מבחנה שבתוכה אנתרקס התוצאה הייתה הרבה יותר גדולה.
ניתן דוגמא תאורתית: תאר לך משחררים כמות כלשהי של חומר כימי מסוכן באולם של חתונה, החומר (נניח במצב צבירה גז) אולי (סיכוי גדול) ינוע בכל חלקיו, אך לאנשים יש סיכוי לצאת, חומר ביולוגי יכול לנוע (החיידקים) במהירות רבה יותר ויש סיכוי שכל האנשים שם יפגעו. אבל עזוב את זה נניח ימותו 20 אנשים בשתי האירועים: הגז יפסיק את הפעולה שלו אך החומר הביולוגי ימשיך לתקוף דרך האנשים שכבר נפגעו ממנו.

אבל לדעתי הסיכון הגדול יותר הוא שינסו לפגוע בנו בצורה כימית, אם אני לא טועה זה הרבה יותר קל לייצור מנשק ביולוגי.

ב. אמרתי שנשק אטומי לא מסוכן? אמרתי שהמקלט יעזור בכל מקרה של נשק קונבנציונלי, שדירגתי את הסיכון זה היה לפי הפחדים שלי מהנשקים ולא לפי כמות ההרג/סכנה.

ג. הרוסים ידועים כמספקי נשק לטרוריסטים, אך לדעתי שזה יגיע לפצצת אטום הם לא ימכרו. נכון, יש סיכוי שהם ישכריו מדענים לאירנים למשל לבשביל הפיתוח, אך זה לא מונע מאיתנו הפצצה של הכור באיראן.

ד. וואי, המשכורת הצה"לית? בעצם אני לא אדבר על זה, אני לא יותר מה אתה עושה ואם אתה בסדיר או לא יודע מה. גם אני חושב שפגיעה ישירה של רקטה בממ"ד תפער בו חור וכנראה גם תפגע באנשים בפנים, אך הסיכוי שרקטה חלשה תפעה בממ"ד הוא נמוך.

ה. מה זה אמור להגיד לי? להרבה מדינות יש טילים ארוכי טווח שיכולים לשאת חומר נפץ אדיר.
אגב, חצי טון זה לא כל כך הרבה. גם הזילזאל (שזה סוג של רקטה, לא טיל) יכול לשאת חצי טון.

ו. ברכה והצלחה.

מישהו (שסתם עונה על דברים שאמרת חלקם בלי קשר למה שאמרתי, אך אולי זו טעות ניסוח שלי).

Last edited by Bla123Bla; 10-08-06 at 09:56..
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 09:59   # 24
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
רמטכ"ל? וואי, רא"ל...איזו העלאה בדרגה, אני סה"כ סמ"ר.
אני אנסה לתת לך תשובות מהידע שצברתי, לא שיש לי ידע מוכח (תואר), אך בשביל לענות על שאלות קטנות כאלה לא צריך תואר:

א. נשק כימי יכול לבוא במצב צבירה גז כמובן, אך הוא יתפוגג הרבה יותר מהר מנשק ביולוגי.
אם אתה שמעת על זה (ראיתי בטלוויזיה), לפני שנים הייתה פעילות טרור שבה שוחרר גז עצבים ברכבת התחתית ביפן, נהרגו פחות מ-20 איש למרות שזו הייתה שעה עם שבה יש עומס יחסי...אם היו משחררים שם מבחנה שבתוכה אנתרקס התוצאה הייתה הרבה יותר גדולה.
ניתן דוגמא תאורתית: תאר לך משחררים כמות כלשהי של חומר כימי מסוכן באולם של חתונה, החומר (נניח במצב צבירה גז) אולי (סיכוי גדול) ינוע בכל חלקיו, אך לאנשים יש סיכוי לצאת, חומר ביולוגי יכול לנוע (החיידקים) במהירות רבה יותר ויש סיכוי שכל האנשים שם יפגעו. אבל עזוב את זה נניח ימותו 20 אנשים בשתי האירועים: הגז יפסיק את הפעולה שלו אך החומר הביולוגי ימשיך לתקוף דרך האנשים שכבר נפגעו ממנו.

ב. אמרתי שנשק אטומי לא מסוכן? אמרתי שהמקלט יעזור בכל מקרה של נשק קונבנציונלי, שדירגתי את הסיכון זה היה לפי הפחדים שלי מהנשקים ולא לפי כמות ההרג/סכנה.

ג. הרוסים ידועים כמספקי נשק לטרוריסטים, אך לדעתי שזה יגיע לפצצת אטום הם לא ימכרו. נכון, יש סיכוי שהם ישכריו מדענים לאירנים למשל לבשביל הפיתוח, אך זה לא מונע מאיתנו הפצצה של הכור באיראן.

ד. וואי, המשכורת הצה"לית? בעצם אני לא אדבר על זה, אני לא יותר מה אתה עושה ואם אתה בסדיר או לא יודע מה. גם אני חושב שפגיעה ישירה של רקטה בממ"ד תפער בו חור וכנראה גם תפגע באנשים בפנים, אך הסיכוי שרקטה חלשה תפעה בממ"ד הוא נמוך.

ה. מה זה אמור להגיד לי? להרבה מדינות יש טילים ארוכי טווח שיכולים לשאת חומר נפץ אדיר.
אגב, חצי טון זה לא כל כך הרבה. גם הזילזאל (שזה סוג של רקטה, לא טיל) יכול לשאת חצי טון.

ו. ברכה והצלחה.

מישהו (שסתם עונה על דברים שאמרת חלקם בלי קשר למה שאמרתי, אך אולי זו טעות ניסוח שלי).
נתחיל מהסוף (עם מה שרשמת בסוגריים) -

א. יכול להיות שמה שאתה אומר זה נכון, לא מתווכח איתך כי אין לי מושג בזה. למה זה נאמר? ציינת נשק כימי.

ב.
ציטוט:
הפחד היחיד שצריך להיות זה מנשק בלתי קונבנציונלי שאז המקלטים לא כל כך יעזרו
פצצת אטום נחשב קונבנציונאלי? הממ

ג,ה. ציינת את הנשקים שיש למדינות האוייב.. אז הראיתי לך שאפשר להשיג גם בדרך אחרת.

ד. אני כולה סמל, משרת במודיעין.

ו. איזה מכתב מסויים ב"ברכה והצלחה"? זה לא מסמך תקני
ישן 10-08-06, 10:00   # 25
Ori The Man
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Ori The Man Send a message via Skype™ to Ori The Man

Ori The Man לא מחובר  

ממ"ד כבר הציל אנשים
שידרו שאיזו אחת הייתה בממ"ד וכל הבית שלה התפוצץ ולה לא קרה כלום

ודרך אגב
ממ"ד הוא בחדר פנימי וביגלל צזה הקטיושה לא יכולה לפגוע פגיעה ישירה היא תיצתרך לשבור הרבה קירות
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 10:06   # 26
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Ori The Man
ממ"ד כבר הציל אנשים
שידרו שאיזו אחת הייתה בממ"ד וכל הבית שלה התפוצץ ולה לא קרה כלום

ודרך אגב
ממ"ד הוא בחדר פנימי וביגלל צזה הקטיושה לא יכולה לפגוע פגיעה ישירה היא תיצתרך לשבור הרבה קירות
אצלי הממ"ד לא בחדר פנימי, אחד הקירות שלו הוא קיר חיצוני ..
ישן 10-08-06, 10:10   # 27
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
פצצת אטום נחשב קונבנציונאלי? הממ
ממש לא, וצריך להיות פחד כבד מפצצות אטום. ככל שהעולם מתקדם, כך יכולות מדינות רבות (עשירות בעיקר אהמ אירן) לרכוש אנשים שיבנו להן פצצות כאלה. אסור לשכוח שפקיסטן, שהיא מדינה מוסלמית (אנחנו לא יכולים לסמוך על אף מדינה כזאת) מחזיקה בפצצות אטום ויכולה לעזור לידידתה האירנית. אבל אני בטוח שהרבה פוחדים מאיתנו, שמע...לא לא על כל מדינה מדווחים שיש לה 400+ פצצות אטום שחלקן פצצות מימן (שחזקות רק פי 1000 מפצצות אטום רגילות), אני אישית הייתי מפחד

ציטוט:
איזה מכתב מסויים ב"ברכה והצלחה"? זה לא מסמך תקני
עזוב, גם בבגרות בלשון גם ככה לא הלך לי משהו עכשיו אז יעזור לתקן?

ציטוט:
ד. אני כולה סמל, משרת במודיעין.
אז לפחות אתה עושה משהו מעניין בצבא. לא שאני יודע הרבה, אבל מהידע המועט שלי ומאנשים שדיברתי איתם (שיותר משתי מילים לא מספרים) העבודותבמודיעין הישראלי מעניינות.

ציטוט:
תיצתרך לשבור הרבה קירות
ראיתי היום בבוקר בחדשות בניין שהרקטה חדרה בו שלוש תקרות וגרמה לנזק עצום בכל קומה, אף מקום לא מוגן בתוך הבית...פשוט הממ"ד הכי מוגן שם.

בקיצור, כל סוג של נשק מסוכן...בהודעה הראשונה שלי פשוט הבעתי את הפחד שלי (מה אישית יותר מפחיד אותי). אין כל קשר בין נזק שיכול להיגרם (מה יגרום לאסון יותר גדול) למה שכתבתי.

Last edited by Bla123Bla; 10-08-06 at 10:16..
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 10:22   # 28
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
ממש לא, וצריך להיות פחד כבד מפצצות אטום. ככל שהעולם מתקדם, כך יכולות מדינות רבות (עשירות בעיקר אהמ אירן) לרכוש אנשים שיבנו להן פצצות כאלה. אסור לשכוח שפקיסטן, שהיא מדינה מוסלמית (אנחנו לא יכולים לסמוך על אף מדינה כזאת) מחזיקה בפצצות אטום ויכולה לעזור לידידתה האירנית. אבל אני בטוח שהרבה פוחדים מאיתנו, שמע...לא לא על כל מדינה מדווחים שיש לה 400+ פצצות אטום שחלקן פצצות מימן (שחזקות רק פי 1000 מפצצות אטום רגילות), אני אישית הייתי מפחד
שמע, מבלי לזלזל במדינה ובצה"ל כן.. איפה כל האלו שאמרו באחד הדיונים האחרונים פה "צה"ל הצבא הכי חזק בעולם"? ביינתים החיזבאלונים לא ממש מפחדים מאיתנו ואנחנו די מפסידים ..

ציטוט:
עזוב, גם בבגרות בלשון גם ככה לא הלך לי משהו עכשיו אז יעזור לתקן?
לא לזו הייתה הכוונה..
לא רשמת מסמך צבאי תקני אף פעם, אה?

ציטוט:
אז לפחות אתה עושה משהו מעניין בצבא. לא שאני יודע הרבה, אבל מהידע המועט שלי ומאנשים שדיברתי איתם (שיותר משתי מילים לא מספרים) העבודותבמודיעין הישראלי מעניינות.
יש ויש ..
אחראי תחנת קפה נחשב מעניין?

ציטוט:
בקיצור, כל סוג של נשק מסוכן...בהודעה הראשונה שלי פשוט הבעתי את הפחד שלי (מה אישית יותר מפחיד אותי). אין כל קשר בין נזק שיכול להיגרם (מה יגרום לאסון יותר גדול) למה שכתבתי.
ציינת באחת ההודעות את המקלט של עזריאלי.. לפי מה שמפרסמים ( ), כמה עשרות מטרים מעזריאלי (לכיוון מערב), יש איזה מתחם.. איך קוראים לו.. אה כן, הקרייה.. תבדוק פעם שם את המקלט חחח
ישן 10-08-06, 10:27   # 29
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
שמע, מבלי לזלזל במדינה ובצה"ל כן.. איפה כל האלו שאמרו באחד הדיונים האחרונים פה "צה"ל הצבא הכי חזק בעולם"? ביינתים החיזבאלונים לא ממש מפחדים מאיתנו ואנחנו די מפסידים ..
אני בדיוק מפרסם אשכול על עניין המוסריות שלדעתי בגללה אנו "מפסידים" (אין באמת הפסד בשטח, יש הפסדבחיים שזה הרבה יותר חשוב).

ציטוט:
לא לזו הייתה הכוונה..
לא רשמת מסמך צבאי תקני אף פעם, אה?
איזה תקנים איזה שטויות, אצלנו הכל היה שכונה.

ציטוט:
יש ויש ..
אחראי תחנת קפה נחשב מעניין?
חחח, ברור שזה ממש אבל ממש לא מעניין. אבל בכללי, גם סיירת מטכ"ל בטוח עושים עבודה מעניינת...אבל יש את הפקידות שפשוט מקבלות את פניהם של הלוחמים שחזרו, שזה בטוח לא מעניין.

ציטוט:
ציינתי באחת ההודעות את המקלט של עזריאלי.. לפי מה שמפרסמים ( ), כמה עשרות מטרים מעזריאלי (לכיוון מערב), יש איזה מתחם.. איך קוראים לו.. אה כן, הקרייה.. תבדוק פעם שם את המקלט חחח
כן, אבל הם באמת תהיה מלחמה עם סכנת אטום ואזרח ירצה להיכנס בטח ירקו לו בפנים.
בעזריאלי לפחות יש לך סיכוי להיכנס (חומרים ביולוגים לא יכולים להיכנס לשם בטוח, גם כימים..לא יודע מה קורה במקרה של אטום).
ישן 10-08-06, 10:33   # 30
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
אני בדיוק מפרסם אשכול על עניין המוסריות שלדעתי בגללה אנו "מפסידים" (אין באמת הפסד בשטח, יש הפסדבחיים שזה הרבה יותר חשוב).
תראה לי עוד מדינה בעולם שתהיה מוכנה שמיליון אזרחים יהיו פליטים או ישבו במקלטים חודש שלם. מעל 100-150 רקטות כל יום לעבר שטחי מדינת ישראל. טילים שמגיעים עד חדרה (מרחק של 80-90 ק"מ) ועשרות הרוגים (נראה לי כבר חצינו את רף ה 100 הרוגים - אזרחים וחיילים).

ציטוט:
חחח, ברור שזה ממש אבל ממש לא מעניין. אבל בכללי, גם סיירת מטכ"ל בטוח עושים עבודה מעניינת...אבל יש את הפקידות שפשוט מקבלות את פניהם של הלוחמים שחזרו, שזה בטוח לא מעניין.
זה בטח מעניין ללוחמים שאפשר להתפרק אח"כ חח

ציטוט:
כן, אבל הם באמת תהיה מלחמה עם סכנת אטום ואזרח ירצה להיכנס בטח ירקו לו בפנים.
בעזריאלי לפחות יש לך סיכוי להיכנס (חומרים ביולוגים לא יכולים להיכנס לשם בטוח, גם כימים..לא יודע מה קורה במקרה של אטום).
שמע, אם אתה הבן של אולמרט או חלוץ, יש לך VIP שם
מעניין אם חברי כנסת (נניח אחמד טיבי) מורשים להיכנס לשם

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום