הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > עיצוב וגראפיקה

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 09-01-06, 20:26   # 41
Gal Shafrir
חבר וותיק

מיני פרופיל

Gal Shafrir לא מחובר  

בדיוק מה שאני עושה.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eswds
לא יצא לי מצב שלקוח לא אהב או משהו אבל יצא מצב שהוא אמר לי לשפר, ואני שלקוח אומר לי לשפר ולשנות טיפה אני מתעצבן ועומד על שלי, לקוח לא מבין בעיצוב בכלל והתפקיד שלי הוא לייעץ לו, עכשיו זה לא שאני עושה דווקא הוא לא מבין פשוט ושאני מסתכל על העיצוב ומחבר את מה שהוא אמר לי לשפר זה לא הולך ואני כבר רואה את העיצוב נהרס ולי זה כואב, בסוף תמיד אבל תמיד הם מבינים שלא היה צריך לשפר, מה שאני עושה פה זה בעצם מייעץ לו כי אני יודע שהוא עושה טעות ושהוא לא הכי מבין.
גם אני עושה ככה.
זאת כל המטרה..

עופר שפריר - במאי, תסריטאי ומפיק.
  Reply With Quote
ישן 09-01-06, 20:29   # 42
Linero
משתמש - היכל התהילה

Linero's Avatar

מיני פרופיל

Linero לא מחובר  

טוב יש הרבה לקוחות מעורערים.... פשוט רוצים משהו יפה כמו אתר מסויים...
אני מעכשיו לא הולכת לדבר ספציפית עלי אלא בשם מעצב מקצועי יותר....

אני מאמינה בלספק ללקוח את מה שהוא רצה. אם לא מתאים לו, לנסות להבין מאין נובעת הבעיה.
אם גם זה לא הולך, מציגים לו אתרים אחרים במגוון סגנונות ולנסות לכוון אותו.
אם כל המאמצים לא הולכים והלקוח לא מרוצה ניתן קצת לשנות את העיצוב (מה שבדרך כלל לרעה....) אבל אם הוא מגזים בדרישות ובסוף מבקש לשנות רק את זה ואת זה ואת זה ואת זה... יענו עיצוב חדש אז להבהיר לו מההתחלה שעיצוב חדש עולה עוד כסף, מעצבים לא עובדים בחינם (ושוב אני מדברת בתור מעצב מקצועי ולא מישהו מתחיל שפשוט לא מרוצים מעבודתו...)

צריך לרצות את הלקוח, אבל לנסות להסביר לו גם למה לפעמים לא מסכימים לכל דרישה שלו.

דוא"ל: shirel24@gmail.com
  Reply With Quote
ישן 09-01-06, 22:37   # 43
mot
חבר פורום

mot's Avatar

מיני פרופיל

mot לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BoTen
לפני כמה רגעים ניסיתי להכין עיצוב ללקוח, כשהבנתי שהעבודה שלי היא לשווא כי אני מעצב גרוע ביותר, ושהוא לא יהיה מרוצה מהתוצר הסופי, פרשתי, מניחים את העכבר במקומו, וזהו..
אני זוכר שאמרתי לעצמי את זה לפני שנה וחצי ועברתי לפלאש
מעצבן אבל הסתדרתי בתחום אחר
ישן 10-01-06, 13:53   # 44
SIGHT
חבר על

מיני פרופיל

SIGHT לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eswds
מצטער מאד לבאס אותך אבל טעית ובגדול!!!!!
גם בלי ילדים בהוסטס ניתקלתי בתגובות תשפר את זה תשפר את זה
והנה לך שתיי דוגמאות של לקוחות

1). גבי דויד לימוד תופים
2). אתר הקריות.נט שבבנייה

הראשון מעל גיל 30 ויוכל להוכיח את המקרה טל (לאודינג)
השני בן 20 שביקש ממני המון אבל המון שינויים.

פגישה? טעות!! חוזה? טעות!! אני עובד במקום שניקרא אינדקס הגליל במחלקת הפירסום
עכשיו יש המון אבל המון מפרסמים שבאים אומרים לבעל הבית אני רוצה ככה וככה תעשה לי אני בא לראות בצהריים, כמובן שהוא חוזר אומר מה לא מצא חו בעיניו מה הוא רוצה לשפר וכמובן שאין פה שום חוזה אבל שום חוזה.

נגיד חברת עיצובים מצליחה כמו מנטיס אתה באמת חושב שאת הלקוחות שלהם מעניין פגישה? אתה חושב שיש להם זמן להיפגש בכלל? אפשר היום הכל דרך הטלפון לא צריך יותר מדי, מצטער רפי אבל לא הסכמתי אם כלום ממה שאמרת, אם מדובר בעסק דרך האינטרנט לדוגמא מנטיס יכול להיות מה שאמרתי נכון ויכול להיות שלא הלכתי לפי ההיגיון שלי.
הפעם אלירן אתה טועה ובגדול.
מתוך היתנסות בחברת Banner.co.il אני בהחלט יכול להסכים עם רפי.
תמיד יש פגישה בין הלקוח למוכר (נוכחים בעל החברה המעצב לעיתים המתכנת ואיש שיווק כשצריך) במקרה שלי לא אני ניפגשתי כיוון שאני ילד ולומד בבית הספר אני עיצבתי מיני סייטים בהם אין צורך במעצב בפגישה.
גם מנטיס וגם חברות בניית אתרים ופתרון עיסקי ושיווקי באינטרנט תמיד מנהלות פגישה רצינית.

כיוון שאנחנו מדברים פה על ילדים רפי, אינני חושב שעמדך ביכלל קשורה אני לא רואה פה לקוח עסקי שאתה מדבר עליו ולכן אין טעם לדבריך שמו שציינתי נכונים מאוד!
ישן 10-01-06, 14:09   # 45
loading
חבר וותיק

מיני פרופיל

loading לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי k.machine
כאן אני נאלץ להתערב, ולא להסכים עם 90 אחוז ממה שנכתב כאן.

בואו אני אספר לכם איך עובד אצלי תהליך בניית אתר מסודר, עם איש מקצוע.

קודם כל,
יוצר קשר איתי (שלב הכרחי) ואנחנו מדברים פה ושם (גם קצת חשוב מן הסתם) ואז אני מפנה אותו למעסיק שלי (שידאג לדבר איתו בגובה העיניים) ואז אנו קובעים איתו פגישה במשרד. הלקוח מגיע, אנו שומעים מה יש לו לומר. מה הוא רוצה בתוצר הסופי. מה הוא רואה מול עיניו. אנחנו סוגרים על תוכנית, מכינים חוזה, מריצים חתימות, ואחרי שהלקוח שילם את המקדמה שקבענו עליה מראש, רק אז אני מתחיל לעבוד.

מצטער לומר לכם, אבל אין מושג כזה בעולם העסקי שלקוח אומר לך תשפר, לא אהבתי, לא מתאים לי, לא התחברתי לזה, וכו'...

בעולם העסקי אתם סוגרים הכל על חוזה. אין משחק ילדים כמו שרץ כאן בהוסטס. הלקוח מבקש אתר שיכוון לתחום של הדפוס הגרפי. אז אני בונה לו מה שהוא ביקש. הוא ביקש אתר בננה, אני בונה לו בננה. אם הוא ביקש בננה אני לא אבנה לו תפוח. הבנתם את הפואנטה שלי?

-הלקוח נותן לי את קו המחשבה שהוא רוצה שאני אהיה בו, ואת התחום שהאתר יעסוק.
אז הוא ביקש אתר...בוא נגדיר אותו עמוס מבחינת תוכן גרפי, אז הוא יקבל מה שהוא ביקש, בטעם שלו.

כל הילדים שחיים בבועה של הוסטס, מכירים את המושג "לא אהבתי".
וזה מושג ש-95 אחוז מהעולם בחוץ בכלל לא מודע אליו.

אתם צריכים בכלל לחוות מה זה להכין אתר לעסק מסויים, לא לילד שקיבל 10 שקל והחליט שהוא ניהיה מנכ"ל עולמי של חברות סטארט אפ. זה ממש אבסורד מה שהולך כאן.

בוא נגדיר את זה ככה,
לקוח שרצה שינוי באתר, קיבל אותו. אין דבר כזה "לא אהבתי". זה פלצני!

ואם יקרה מצב כזה שאני אתקל בלקוח שינפץ את קו המחשבה שלקחתי מהרעיון שלו, אני אחשוב פעמיים אם לחזור מחר למשרד שאני עובד בו.

מקווה שהבנתם את דבריי,
רפי.
רפי לדעתי אתה ממש ממש טועה.
כמו שאלירן אמר, הלקוחות שלי מבקשים תיקון מידי פעם ולא בגלל שהעיצוב לא טוב או שהמעצב לא עשה טוב, אלא פשוט קורה מצב שפשוט המעצב לא קלע בול למה שהלקוח מחפש. (אני לא רוצה לדמיין מה קורה שלקוח שלכם אומר לכם "לא אהבתי" איזה יחס הוא מקבל)

בנוגע לחוזה אתה צודק, חוזה זה דבר הכרחי המהווה מסמך המעיד על פירוט העסקה וחוקי העסקה.

טל.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום