הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > קידום ושיווק אתרים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 22-01-11, 17:40   # 31
OriA
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

OriA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי GDMart צפה בהודעה
אתה יכול לראות מה הגבתי .
כנראה שלא נפל האסימון, טוב אז תעשה מה שאתה רוצה, אני אומר לך כבר עכשיו - יש למתחרים שלך הרבה יותר נסיון ממך ותקציבים שאתה ואני וכולם פה יכולים רק לחלום עליהם(אולי לא כולם אבל 99% מהאנשים פה.)
אולי אם באמת יהיה לך מזל האתר יתפוס תאוצה לבד ויקדם את עצמו(אם היינו חיים בעולם ורוד - ואנחנו לא) האנשים שייעצו לך שם מבינים קצת יותר ממך וקצת יותר ממני בלשון המעטה , יש שם מישהו שמתעסק בעניין קצת אחרי שגוגל נפתחה ועכשיו הוא תותח אמיתי בזה והידע שלו שווה המון כסף .
אתה לא חייב להקשיב לנו ולא משנה מה תבחר, בהצלחה
  Reply With Quote
ישן 22-01-11, 19:07   # 32
Daniel
אחראי פורום

מיני פרופיל

Daniel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי GDMart צפה בהודעה
הבנתי ,דרך אגב מה זה באז ?
בכללי קידום אתרים בנוי משלושה דברים , אני רושם לפי הסדר:
1. תוכן 50%
2. קישורים נכנסים 30%
3. אופטימיזציה 20%

מספיק שיש לי תוכן איכותי ואופטימיזציה יש לי כבר 70% , אני מתכוון להשקיע הרבה מאוד בתוכן
ואופטימיזציה , לגבי הקישורים נכנסים יש לי שיטות להשיג הרבה קישורים איכותיים עם PR גבוה .
אתה חושב שזה מספיק בשביל להגיע למקום ראשון ?
אני אגיב רק לדברים שמהם בנוי קידום אתרים כי זה מה שתפס לי את העין.

אי אפשר לכמת בסופו של דבר, אבל קישורים נכנסים כיום שווים הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מתוכן. אם תרצה, שלח לי ה"פ ואני אתן לך דוגמא לאתר שבמקום ה-6 בביטוי יחסית תחרותי בלי שהביטוי בכלל מופיע באתר. ובעבר הוא אף היה במקום הראשון.

מה זה אופטימיזציה?

וקישורים נכנסים זה לא רק "PageRank" שהחשיבות שלו היא יחסית זניחה. אתה מוזמן לקרוא - יש המון המון מאמרים בנוגע להערכת קישורים, וותק, כמות מ-C-Classים שונים וסוגי הערכות שונות בנוגע לאתר משחקות כאן תפקיד.

ויש דבר אחד שלא ציינת - וזה השפעת הגולשים.

גולש שחיפש "חתול ירוק" ונכנס לתוצאה השנייה - אז גוגל מסיק שהתוצאה הראשונה פחות רלוונטית.

גולש שחיפש "חתול ירוק", נכנס לתוצאה הראשונה, ואחרי דקה נכנס לתוצאה השניה - גוגל מבין שהתוצאה הראשונה כנראה הרבה פחות רלוונטית.

יש On Site - כל מה שבתוך האתר (כותרת, סידור מבנה, מפות אתר למיניהן וסוגיהן),
יש כל מה שמחוץ לאתר - קישורים, איזכורים של שם האתר וכו',
ויש את תגובת הגולשים.

בעבר ה-On site היה הרבה יותר חשוב - ובהקצנה, היית יכול להיות בעמוד הראשון אם כתבת מספיק פעמים את הביטוי והוא הופיע בווריאציות שונות. הקישורים היה עוד משהו בנוסף - ולגולשים כמעט ולא הייתה השפעה.

כיום, מה שמשנה בעיקר זה הקישורים הנכנסים. תגובת הגולשים והתוכן הם "במקום השני".

ה"מהפכה" הבאה שגוגל מדברת עליה - פרסונליזציה אישית שזה כבר משהו שקורה ברמה יותר נמוכה כיום - זה שתגובת הגולשים תהיה הרבה יותר חשובה פר גולש. אבל זה כבר משהו פחות רלוונטי.

בהצלחה.
  Reply With Quote
ישן 22-01-11, 22:46   # 33
אביחי
חבר על

מיני פרופיל

אביחי לא מחובר  

מסכים לכל מילה עם הנכתב למעלה.

רציתי להוסיף שלכל האתרים בתחום לימודים יש הרבה קישורים ממקורות שונים מלבד תוכן.
  Reply With Quote
ישן 22-01-11, 23:08   # 34
DeanSEO
מנהל פורום קידום ושיווק אתרים. עסק רשום [?]

DeanSEO's Avatar

מיני פרופיל

DeanSEO לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Daniel צפה בהודעה
קישורים נכנסים כיום שווים הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מתוכן
וואלה? ספר את זה לYAAW, יש להם 300 קישורים מעמודים עם 10 אלף קישורים יוצאים. הם מקום ראשון רק בזכות התוכן. הם עקפו אתרים שנבנו עם קישורים מאוד איכותיים מאתרים כמו YAD2 וMASTERJOB וכן הלאה...
ישן 22-01-11, 23:11   # 35
OriA
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

OriA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי shuval צפה בהודעה
וואלה? ספר את זה לYAAW, יש להם 300 קישורים מעמודים עם 10 אלף קישורים יוצאים. הם מקום ראשון רק בזכות התוכן. הם עקפו אתרים שנבנו עם קישורים מאוד איכותיים מאתרים כמו YAD2 וMASTERJOB וכן הלאה...
אתה חושב שזה בזכות התוכן? קראת אותו בכלל? לא רק בעמוד הראשי אלא גם בעמודים אחרים שלו הכל מלא שגיאות כתיב וגוגל ממש טיפש אם זאת הסיבה שהוא נמצא שם . ואם אתה בטוח שזה נכון למה אתה לא בונה אתר כזה משיג קצת קישורים משלם לכותב תוכן מאה שקל לאלף מילים בעמוד ומוכר את האתר/לידים בעשרות אלפי שקלים/אלפי שקלים? נשמע לי כמו רווח טוב .
  Reply With Quote
ישן 22-01-11, 23:59   # 36
אביחי
חבר על

מיני פרופיל

אביחי לא מחובר  

א. הכמות היא לא המדד לאיכות הקישורים (יכול להיות שיש לו קישורים בודדים שאיכותיים).

ב. האתר הזה כנראה מצא פירצה בגוגל (זה לא דבר חדש) שכן, התוכן לא איכותי כלל.
יש כבר שמועות שכבר פנו לגוגל בעניין וכנראה שהאתר ירד בפעם שהם יחליטו לעשות ניקוי בישראל.
  Reply With Quote
ישן 23-01-11, 00:05   # 37
DeanSEO
מנהל פורום קידום ושיווק אתרים. עסק רשום [?]

DeanSEO's Avatar

מיני פרופיל

DeanSEO לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי OriA צפה בהודעה
אתה חושב שזה בזכות התוכן? קראת אותו בכלל? לא רק בעמוד הראשי אלא גם בעמודים אחרים שלו הכל מלא שגיאות כתיב וגוגל ממש טיפש אם זאת הסיבה שהוא נמצא שם . ואם אתה בטוח שזה נכון למה אתה לא בונה אתר כזה משיג קצת קישורים משלם לכותב תוכן מאה שקל לאלף מילים בעמוד ומוכר את האתר/לידים בעשרות אלפי שקלים/אלפי שקלים? נשמע לי כמו רווח טוב .
מי אמר לך שאני לא?
תיכנס לאתרים בחתימה שלי, אתר קידוםהוסטס זה מאמרים מאנגלית שתרגמתי דרך גוגל תרגום ואפילו לא תיקנתי שגיאות תרגום והנה אני מקום ראשון. אתר אחר שהוא רק מאמר, קישור - pes il, מזרונים הוא אתר לידים בלבד וכן הלאה עוד כמה אתרים שלא הכנסתי לחתימה כי הם כבר מקודמים. שמע שזה עובד לי מעולה, וכדי להוכיח את זה (בלי קשר לשיחה עכשיו) החלטתי להתחרות על המילה "משחקים להורדה" עם אתר שכולו מאמר אחד ארוך, אני אעדכן כאן באשכול מיוחד את התקדמות האתר וכולנו ניווכח לדעת האם מאמר יהיה חזק יותר מאתר שאאשכרה נותן משחקים להורדה...

דבר נוסף, קראתי בערך פסקה אחת מתוך YAAW, זה היה נראה כאילו ילד בן 12 כתב את זה... אבל להזכיר לך ילד בן 12 יודע עברית יותר טוב מאשר גוגל, ואני משער שזה בעיה שגוגל רוצים לפתור, אפשר לדעת איפה הם בתהליך הבנת הנקרא לפי התקדמות אלגוריתם התרגום שלהם (כרגע כפי שאתה שם לב הוא אפילו לא ברמה של לכתוב נורמאלי)
ישן 23-01-11, 00:13   # 38
OriA
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

OriA לא מחובר  

בנאדם אתה לא יכול להשוות את שני הביטויים האלה בשיט . אני אקח את הביטוי יוסי הלך לגן וטייל עד שנפל ופתח את הראש ואתה תראה שגם אם זה יופיע רק בטייטל אני אהיה מקום ראשון . אני לא יודע מה גוגל יודע אבל אני רוצה להאמין שהוא מצליח להבדיל בין מאמר מתורגם לאחד שלא כי אם ככה אני יכול להתחיל לחסוך בקופירייטרים.. יש גם הרבה פילטרים שאין בארץ .. תנסה לקדם אתר בארהב ואני מבטיח לך שתרגיש בהבדל .
  Reply With Quote
ישן 26-01-11, 00:50   # 39
Daniel
אחראי פורום

מיני פרופיל

Daniel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי shuval צפה בהודעה
אני לא מבין מה אתה מציג כאן כדוגמא. מאיפה הסקת שיש להם רק 300 קישורים? ושהם עמוד ראשון רק בזכות התוכן?

אני מזמין אותך לערוך ניסוי - נסה לקדם אתר בביטוי שבכלל לא מופיע באתר. בעבר זה נחשב משהו כמעט "בלתי אפשרי" מבחינת משאבים. היום? כבר קצת פחות קשה.

לא אמרתי שזה רק רק רק קישורים - רק שהחשיבות שלהם גדולה יותר. מן הסתם שאם מופיע המילה הרלוונטית בתוכן, ויש תוכן אמיתי אז זה עוזר, אבל הטענה המרכזית היא שגם אם התוכן "חרא" לא תהיה לך בעייה להיות במקום הראשון.

התחיל כאן שביב של דיון בנוגע לאיכות של תוכן.

גוגל - לצערו הרב - לא חושב כמו בן אדם. כמו כל תוכנת מחשב, הוא מנסה למצוא חוקיות כלשהי.

אם תכתוב "יוסי חתול כלב אוכל טעים הלכתי גינה", גוגל יודע לזהות בקלות שזה ספאם - יש כאן מבנה לא הגיוני.

אם תכתוב לעומת זאת "יוסי מורח גינה על פרוסת כלב" - זה כבר נשמע לו הגיוני. לפחות מבחינת התחביר.

גוגל גם יודע לזהות זכר נקבה וריבוי - זאת אומרת, "הלכתי פעם אל החתול המכוערת" או "החתול המכוערים", וכו' - יגרום לו "לחשוד", שוב פעם.

לעומת זאת, "היום אכלתי גינה. ואז שמעתי אוזן" - יהיה לו הרבה יותר קשה לזהות שיש כאן משהו לא בסדר - הרי, מבחינה תחבירית "דיבורית" הכל בסדר. ("היום אכלתי תפוח" / "ואז שמעתי כלב").

אז עד עכשיו דיברנו על מנגנון אחד - בדיקת כללים תחביריים נטו.

הדבר השני - זה רלוונטיות וצירופי-מקצוע. מה זאת אומרת? לי יש אתר על מדעי המחשב שמדבר על אלגוריתם SIMPLEX. לחבר שלי יש אתר על מדעי המחשב שמדבר על אלגוריתם האליפסואיד.

אם לך יש אתר על מדעי המחשב שמדבר גם על SIMPLEX וגם על אלגוריתם האליפסואיד - אז כנראה שהאתר שלך מאוד רלוונטי.

(כמובן - בהקצנה. צריך יותר מאתר אחד שידבר על כל אחד מהם).

ומהכיוון ההפוך - אם כל האתרים שבנושא מדעי המחשב מדברים על תכנות, והאתר שלך בכלל לא "מדבר" על זה, אז כנראה - שמה לעשות - האתר שלך יהיה פחות רלוונטי בעיני גוגל.

הדבר השלישי - ראשוניות. בניגוד לדעה ה(מעט) רווחת שהעתקת מאמרים פוגעת בכל הצדדים, זה לא כל כך נכון. אם אני כותב מאמר, מפרסם אותו באתר שלי, וכעבור שבוע המון המון המון אתרים יצטטו אותו - אפילו בלי לקשר - סימן שהאתר שלי מאוד רלוונטי ומכיל מידע חשוב.

אם "טבעתי" מושג חדש והתחילו לצטט אותו,
אם כתוצאה ממשהו שפרסמתי נוצר קונצנזוס יחסית גדול ז"א - אם ברגע ש-Wikileaks מפיצים מסמכים על פרשת ווטרגייט, פרשה שכבר "נשכחה" מבחינת כמויות החיפוש, וגוגל מצליח לזהות שהם ה"מקור" - הרי שזה אומר שהם אתר מאוד רלוונטי.

יש עוד פרמטרים כמובן (וכמות עצומה של מאמרים בנושא), אבל אני חושב שאלה הם ה-3 שהכי פחות מתייחסים אליהם ביחס לחשיבות העצומה שלהם.

מה לעשות, שאם אתם מעתיקים מאמר באנגלית, מתרגמים אותו לכמה שפות וחזרה לעברית ו"כאילו" יוצא לכם ערבול טקסט - אז זאת טעות דיי גדולה. גוגל משתמשת בכל הטכנולוגיות שלה כשצריך. לפני שהיה את הזיהוי המעולה של גוגל בנוגע לצירופי סמיכות למיניהם ותארים של זכר/נקבה/יחיד/רבים, מה שמיד לאחר שהוקם השינוי הזה קרה - הוא, Google Translate.

גוגל היא מי שמספקת ומפתחת את השירות - לזהות אם העתקתם מאמר זה הדבר הכי פחות בעייתי בשבילה (בעיקר בהתחשב בעובדה שכל מאמר אתם מתרגמים על ידה).

תזכרו שתרגום זה באין מונים יותר קשה מבדיקת תקינות. אם הם ברמה כזאת של תרגום, אפשר להניח הנחות שהם כבר יזהו משפטים כגון "אני קלף גינה תפוח", ואפילו, "אני הולך גינה".
  Reply With Quote
ישן 26-01-11, 01:37   # 40
Dynamo
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Dynamo

Dynamo לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Daniel צפה בהודעה
אני אגיב רק לדברים שמהם בנוי קידום אתרים כי זה מה שתפס לי את העין.

אי אפשר לכמת בסופו של דבר, אבל קישורים נכנסים כיום שווים הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מתוכן. אם תרצה, שלח לי ה"פ ואני אתן לך דוגמא לאתר שבמקום ה-6 בביטוי יחסית תחרותי בלי שהביטוי בכלל מופיע באתר. ובעבר הוא אף היה במקום הראשון.

מה זה אופטימיזציה?

וקישורים נכנסים זה לא רק "PageRank" שהחשיבות שלו היא יחסית זניחה. אתה מוזמן לקרוא - יש המון המון מאמרים בנוגע להערכת קישורים, וותק, כמות מ-C-Classים שונים וסוגי הערכות שונות בנוגע לאתר משחקות כאן תפקיד.

ויש דבר אחד שלא ציינת - וזה השפעת הגולשים.

גולש שחיפש "חתול ירוק" ונכנס לתוצאה השנייה - אז גוגל מסיק שהתוצאה הראשונה פחות רלוונטית.

גולש שחיפש "חתול ירוק", נכנס לתוצאה הראשונה, ואחרי דקה נכנס לתוצאה השניה - גוגל מבין שהתוצאה הראשונה כנראה הרבה פחות רלוונטית.

יש On Site - כל מה שבתוך האתר (כותרת, סידור מבנה, מפות אתר למיניהן וסוגיהן),
יש כל מה שמחוץ לאתר - קישורים, איזכורים של שם האתר וכו',
ויש את תגובת הגולשים.

בעבר ה-On site היה הרבה יותר חשוב - ובהקצנה, היית יכול להיות בעמוד הראשון אם כתבת מספיק פעמים את הביטוי והוא הופיע בווריאציות שונות. הקישורים היה עוד משהו בנוסף - ולגולשים כמעט ולא הייתה השפעה.

כיום, מה שמשנה בעיקר זה הקישורים הנכנסים. תגובת הגולשים והתוכן הם "במקום השני".

ה"מהפכה" הבאה שגוגל מדברת עליה - פרסונליזציה אישית שזה כבר משהו שקורה ברמה יותר נמוכה כיום - זה שתגובת הגולשים תהיה הרבה יותר חשובה פר גולש. אבל זה כבר משהו פחות רלוונטי.

בהצלחה.
זאת אומרת שפרסום במקום אחר תורם גם לקידום בגוגל?

וזה תלוי בזמן השהיה שלהם באתר? (זאת אומרת אם אני לדוגמא מוצא שיטה לגרום להמון אנשים להכנס לאתר אבל כנראה שתוך כמה שניות הם יצאו זה עדיין אפקטיבי?)
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום