הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 08-08-10, 20:28   # 11
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ben צפה בהודעה
אוקי..
אבל אני לא מדבר על הקטע הזה של המורעלות ..לשמור על אמא ואבא וכל מה שבא עם זה.

אם תקראו את הכתבה ( אני חושב שכמה מפה הגיבו בלי לקרוא את כל הכתבה ..) תבינו מה הפואנטה של הכתבה..
לא להיות מורעל ולשמור על התחת של אמא ואבא..
אלה הקטע שאתה מסכן תחיים שלך ,3 שנים,אוכל חרא ,ובסוף מקבל עוד יותר חרא.
גם בזמן המילואים ,ואני מכיר גם הרבה אנשים שמפטרים אותם בגלל שהם במילואים קרביים שזה חודש +- ..
לאבד מקום עבודה בגלל זה זה לא כיף ..ממש לא.
ויש עוד מקרים ,גם אם תקראו תכתבה,שאחרי שאתה יוצא מהצבא ,משירות קרבי אתה כאילו אוויר...לא שמים עליך (הצבא) ..ועוד ועוד .

~The_Sultan~
כן המפקד!
תחסוך ממני תגובות כאלו ..

אני לא אומר ששירות קרבי זה בזבוז גדול .
אבל אני חושב ,והרבה מאוד אנשים חושבים כמוני..
שמי שמשרת בקרבי ,נדפק ואוכל יותר מדי חרא בהמשך ..
עובדה שאני קראתי את הכתבה פעמיים ובשני הפעמים לא הצלחתי למצוא שום מקום שבו "דופקים" חיילים קרביים...
אם תרצה אתה יכול למצוא איפה דופקים כל אחד ובכל מערכת את הפגמים שלה

אם אתה בא לשרת בקרבי תעשה את זה מעצמך ולא בגלל שום תגמול או פידיון או משהו הטבה, תעשה את זה נטו כי אתה מאמין שזאת הדרך ושזה המקום שבו אתה יכול לתרום

אף אחד לא אוכל "חרא", אתה תורם ואני חושב שאם אתה מסתכל בקנה מידה קצת פחות כלכלי וכספי - המדינה תורמת לך לא פחות - אתה יוצא בוגר יותר חכם יותר והרבה יותר בוגר מכל בחור בן 21 מאמריקה או כל מדינה אחרת שאין בה שירות חובה

אל תסתכל איפה המדינה יכול לתרום לך - תסתכל איפה אתה יכול לתרום לה!

כשקמה המדינה אני לא חושב שהיו הטבות, ואני לא חושב שמשה רבנו נתן הטבות למי ששירת בצבא שלו!

תשרת כי אתה מאמין בזה ולא כי אתה צריך לקבל משהו בחזרה!
ישן 08-08-10, 20:44   # 12
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

כדי שאני אחסוך ממך תגובות כמו שכתבתי בבקשה תחסוך משאר האנשים פה נושאים לא ציוניים ואגואיסטיים כמו אלו. זה לא עובד ככה, כמו שלך יש במה, גם לי יש במה בדיוק כמוך.
  Reply With Quote
ישן 08-08-10, 23:40   # 13
נריה
הוסטסניון

מיני פרופיל

נריה לא מחובר  

הכל עניין של חינוך-משם הכל מתחיל
אתה צודק ב100 אחוז שלא תמיד המדינה תתגמל אותך כראוי, לא תמיד החברה תסתכל עליך כ"אביר על סוס לבן שמגן על המדינה", אולי עברו הימים שהבנים הלוחמים היו חלומה של כל אישה
אולי היום כל ילד שחוזר יומיות מהקריה הוא יותר "אטרקטיבי" ואדם שהלך למודיעין/עתודה(חלילה בלי לזלזל) הוא אדם שדאג לעתיד שלו וחשב קדימה לעומת ה"טיפשים" שהלכו לקרבי ויצאו אחרי 3 שנים ללא תואר/עבודה /כסף
זה נכון...אבל...אין לי מושג איזה חינוך קיבלת בבית/בבית ספר, או כמה אתה קראת היסטוריה...אבל אני יכול לספר לך על החינוך שאני קיבלתי, חינוך ציוני דתי המסביר את חובתו של כל אחד ואחד לתרום למדינה(חוץ מזה שזה מצווה ) ויותר מכך, את הזכות הגדולה שנפלה בחלקך לאחר כל אותם שנים שעם ישראל היה בגלות ללא גוף שמגן עליו,לך נפלה הזכות להגן עליו בגופך.

כן כן, אלו לא סיסמאות אלא באמת מציאות, אני חושב שזה זכות, כמובן שגם אדם במודיעין תורם לביטחון, ויש שיאמרו שגם אותם הג'ובניקים המוכרים בשק"ם תורמים...אבל כמה שנפתח את הטכנולוגיה עדיין..בראש ובראשונה הצבא זה אותם החבר'ה שבשטח, יורים נפצעים ואף נהרגים.
נכון שלא תקבל מזה כסף/כבוד ועוד , אבל לדעתי אפשר למצוא את הטוב שבכך, אם כמו בארה"ב המשכורות הצבאיות היו משכורות שמנות(אני לא מדבר על קבע אלא על סדיר) כולם היו רצים לקרבי, גם אנשים ללא אידאלים לחלוטין וברגע האמת שהיו צריכים לרוץ קדימה ,להציל פצוע ועוד ועוד... הם לא היו עושים זאת, כי הם שם רק בגלל הכסף/הכבוד/התנאים.
צבא של שכירי חרב כאשר הוא יראה שהוא ימות הוא יתפזר לכל הרוחות, כי הוא שם בגלל התנאים.
לעומת זאת,כיום , שברור לך שאתה לא תלך לקרבי בגלל כסף(אפשר ללכת לעשות עתודה/להשתמט ולעבוד) בגלל שתצא עם השכלה(עתודה/מודיעין) או כבוד(כמו שאפשר אולי להבין מהכתבה שהבאת), אז אתה תלך לקרבי בגלל סיבה אחת פשוטה, להגן על העם שלך, ולכן ברגע האמת אתה תרוץ קדימה להגן על אותם אנשים שלפני מספר שנים הגנו עליך

שיהיה בהצלחה בבחירה
  Reply With Quote
ישן 09-08-10, 08:47   # 14
EpsilonTal
חבר וותיק

מיני פרופיל

EpsilonTal לא מחובר  

קראתי בעיתון לפני כמה חודשים (משהו שיכול להיות שיכנס בקרוב) שחיילים קרביים משוחררים יקבלו שטחים בצפון שמיועדים לבניה (בגלל שרוצים לאכלס את המקום)
אם כבר תמורה ועם מה שיוצאים מהיחידות ..
ואם אתה לא רוצה חי"ר וזה לא מאוחר לך תלחם על מקום אחר בצבא אני מכיר הרבה אנשים שבאים לבקו"ם לפעמים בלי לדעת בכלל לאן הם מתגייסים, תחסכו את זה לכו לגיבושים ואם כבר קרבי למקום שאתם באמת אוהבים
  Reply With Quote
ישן 09-08-10, 09:39   # 15
WebProject
מ.תיכנות

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to WebProject

WebProject לא מחובר  

אתה צודק חלקית, נתחיל מזה שלא משנה איפה תשרת בצבא, גם אם זה יהיה בסיירת מטכ"ל, אתה לא תהיה מרוצה, בסופו של דבר הכל נראה טוב ויפה כאזרח, כשמגיעים לצבא מגלים עולם אחר לגמרי וזה משביז בערך 90% מהחיילים.

עם כל הרעל, לא משנה אם תהיה בשייטת 13, שלדג או בחטיבת הנח"ל, העיקר שתהיה לוחם ותתרום למדינה, תאמין לי שבמבט אחורה אחרי השלוש שנים תהיה מרוצה. לא נתקלתי עדיין בלוחם שהתחרט על זה.

פורטל רעל - צבא וכושר קרבי
  Reply With Quote
ישן 09-08-10, 13:17   # 16
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי WebProject צפה בהודעה
אתה צודק חלקית, נתחיל מזה שלא משנה איפה תשרת בצבא, גם אם זה יהיה בסיירת מטכ"ל, אתה לא תהיה מרוצה, בסופו של דבר הכל נראה טוב ויפה כאזרח, כשמגיעים לצבא מגלים עולם אחר לגמרי וזה משביז בערך 90% מהחיילים.

עם כל הרעל, לא משנה אם תהיה בשייטת 13, שלדג או בחטיבת הנח"ל, העיקר שתהיה לוחם ותתרום למדינה, תאמין לי שבמבט אחורה אחרי השלוש שנים תהיה מרוצה. לא נתקלתי עדיין בלוחם שהתחרט על זה.
בלי שטויות על הנח"ל כן?...

פותח הנושא..בוא נשאל שאלה...קרבי או לא קרבי...ג'ובניק מהקריה שמקבל תנאים סוציאלים (מבחינת בעיות ת"ש וכו') זהים..וכן..הם זהים....למה שהוא לא יקבל את התנאים אחרי הצבא וקרבי כן (כמו שכתוב שם..התמיכה מפסיקה בשניה שאתה משתחרר)..לדעתי הכתבה הזאתי מטופשת בכיוון שלה...היא צריכה להיות על הצבא הכללי ולא על קרבי בפרט...
דבר אחד לדעתי הצבא צריך לספק לקרביים, הזכות לדרוש פסיכולוג אחרי הצבא (כמובן בתלות מה שהם עברו..וזה צריך לעבור סינון מסויים) אחרי הכל, כן..יש דברים שקרביים רואים וחווים שמן הסתם..ג'ובניקים לא..

כמו שאמרו פה, כן..עולם הקרביים הוא לא טוב ויפה..והשירות באמת לא קל...אבל אני יתן לך משפט של אוג' 07 שהשתחרר ממש לאחרונה "בונא, בסה"כ אני ממש מבסוט על ה3 שנים האלו"..וזה ממישהו שלא היה צריך לעשות 3 שנים...הוא היה במסלול אחר סטייל בינישים...
אז כן, אתה יכול להיות מרוצה...הכל תלוי באיך מסתכלים על זה...להגיד שנוטשים אותך אחרי הצבא? נוטשים את כולם..לא רק את הקרביים...אז מה נעשה? לא נתגייס לצה"ל?
  Reply With Quote
ישן 09-08-10, 17:58   # 17
s-ketch
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

s-ketch לא מחובר  

",וכל אלה מורידים לי את החשק להיות בקרבי ..כי זה יותר ידפוק אותי בחיים מאשר יעזור לי ." כניראה שאתה לא אחד של קרבי.
אם אתה מחפש מה יתרום לך הכי הרבה ולא איפה אתה יכול לתרום הכי הרבה מעצמך, אתה אגואיסט ולא מתאים לתת מעצמך, זכותך מה אני יגיד לך, אני אישית לא מסתכל רק על זה, חוץ מיזה שבקרבי מקבלים ערכים של חברות ונתינה ודברים שלא תיראה בשום ג'וב מסכן ומלא בשביזות, אומר לך תכלס רוב הדודים והבני דודים שלי שירתו ביחידות קרביות כמו שלדג, דובדבן, צנחנים וכד' ותאמין לי שכולם ברוך השם מסודרים או לפחות הדרך הנכונה לזה בזכות עצמם ולא בזכות הצבא או המשפחות.
תחליט מה שבא לך כניראה שאי אפשר לשנות את הדעה שלך.
Email:asafakler2@gmail.com
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום