הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 01-02-12, 22:50   # 11
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי xPerfection צפה בהודעה
הוא לא צריך להשתמש במסד נתונים, זה מיותר ואפשר להמנע מזה.
אתה צודק שאין צורך במסד במקרה הזה וייתכן וזהו overkill.
מנגד, הוא כתב שהוא רוצה מסד נתונים:
ציטוט:
נכתב במקור על ידי GlobalServ צפה בהודעה
אני רוצה ליצור מצב יותר פשוט שכל הנתונים מועברים לתוך מסד נתונים ואז משם אני יכול לייצא לקובץ אקסל.
בכל מקרה הייתי משתמש במסד נתונים ומייצר ממנו קובץ אקסל לפי דרישה.
עם בסיס נתונים אין בעיה של נעילות (במקרה היחסית נדיר אך אפשרי של משלוח מספר לידים במקביל), יותר קל לנהל את המידע, למיין, לסנן וכו'. ככל, אני מעדיף בסיס נתונים לניהול המידע, כי לשם כך הוא נוצר.
  Reply With Quote
ישן 01-02-12, 22:50   # 12
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DoLet צפה בהודעה
זה פתרון טוב לדעתי הבעיה היחידה זה לסדר את המידע בקובץ TXT שיהיה קל להכניס אותו לXL.
לכן הייתי אולי ממליץ להשתמש בכמה קבצים של TXT קובץ TXT לכל נתון ששולחים ואז הכל יהיה מסודר לך והדבר היחידי שתיהיה צריך לעשות זה העתק הדבק לXL .
כמו כן שים לב שאותו IP או לפי עוגיות לא יהיה יכול לעשות פעמיים אחרת פשוט יתקיפו לך את השליחה והקובץ TXT יהיה מאוד גדול.
זה לא בעיה, ברגע שאתה יוצר הפרדה תבניתית בין המידע זה פשוט מאוד.

כל העניין הוא שתהיה הפרדה ברורה וקבועה בין כל עמודה לעמודה.
אתה מגדיר שבין כל נתון לנתון יהיה רווח של TAB, אז התו המפריד הוא TAB,
אתה מגדיר שבין כל נתון לנתון יהיה ":", אז ":" הוא התו המפריד.
אפשר לחשוב על המון תצורות, זאת לא בעיה.

IgalSt:
אין ספק שמסד נתונים יהווה פתרון גמיש יותר ומעבר לזה הוא בעצמו גם ציין את הביטוי "מסד נתונים".
אבל כמו שאמרתי גם באשכול אחר כאן, לפעמים חשוב יותר להתאים את הפתרון לבעיה האמיתית מאשר לבקשה עצמה (שלא תמיד נכונה ו/או נאמרת מתוך ידע כלשהו).

בקשר לנעילות האמת היא שזה לא ממש מדוייק וכל עוד נעשה שימוש ב- MySQL ובמנוע MyISAM הנעילה תהיה זהה בדיוק לזו שתהיה כאשר עובדים מול קובץ TXT ישירות (לפחות בלינוקס) אבל לא נכנס לזה כי זה קצת מעבר לגבולות הדיון חח.

כמובן שאפשר להשתמש במסד נתונים, יש גם יתרונות בשימוש במסד נתונים (שכמו שאמרת לזה הוא מיועד) מאשר בקובץ TXT (או קובץ XLS ייעודי) וזה לא סוד.
בכל אופן כרגע, לצורך הספציפי הזה שלו, לדעתי זה מיותר כי הוא פשוט לא צריך את זה.

אם הוא בכל זאת ירצה לבחור במסד נתונים, שזה לא פחות טוב ואולי אפילו בשלב מסויים גם יהיה יותר טוב,
כל מה שהוא צריך להכיר זה פשוט שזה ידרוש קצת יותר עבודה מאשר הפתרון שהצעתי, אם ה- "קצת" יותר עבודה הזה ישתלם לו בעתיד - שיבחר במסד נתונים אין סיבה שלא.
הסיבה היחידה שהצעתי שימוש בקובץ TXT היא בשל חסכון בזמן עבודה, כל עוד לא צריך יותר מזה זה משתלם וזה אחלה פתרון.

Last edited by אדיר; 01-02-12 at 23:06..
  Reply With Quote
ישן 02-02-12, 10:17   # 13
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי xPerfection צפה בהודעה
IgalSt:
אין ספק שמסד נתונים יהווה פתרון גמיש יותר ומעבר לזה הוא בעצמו גם ציין את הביטוי "מסד נתונים".
אבל כמו שאמרתי גם באשכול אחר כאן, לפעמים חשוב יותר להתאים את הפתרון לבעיה האמיתית מאשר לבקשה עצמה (שלא תמיד נכונה ו/או נאמרת מתוך ידע כלשהו).

בקשר לנעילות האמת היא שזה לא ממש מדוייק וכל עוד נעשה שימוש ב- MySQL ובמנוע MyISAM הנעילה תהיה זהה בדיוק לזו שתהיה כאשר עובדים מול קובץ TXT ישירות (לפחות בלינוקס) אבל לא נכנס לזה כי זה קצת מעבר לגבולות הדיון חח.

כמובן שאפשר להשתמש במסד נתונים, יש גם יתרונות בשימוש במסד נתונים (שכמו שאמרת לזה הוא מיועד) מאשר בקובץ TXT (או קובץ XLS ייעודי) וזה לא סוד.
בכל אופן כרגע, לצורך הספציפי הזה שלו, לדעתי זה מיותר כי הוא פשוט לא צריך את זה.

אם הוא בכל זאת ירצה לבחור במסד נתונים, שזה לא פחות טוב ואולי אפילו בשלב מסויים גם יהיה יותר טוב,
כל מה שהוא צריך להכיר זה פשוט שזה ידרוש קצת יותר עבודה מאשר הפתרון שהצעתי, אם ה- "קצת" יותר עבודה הזה ישתלם לו בעתיד - שיבחר במסד נתונים אין סיבה שלא.
הסיבה היחידה שהצעתי שימוש בקובץ TXT היא בשל חסכון בזמן עבודה, כל עוד לא צריך יותר מזה זה משתלם וזה אחלה פתרון.
בד"כ, כשאני חושב על פתרון לבעיה כלשהי, אני מנסה לחשוב כמה צעדים קדימה. מפה גם ההעדפה שלי לשמירת מידע ב-DB.
אכן כמו שאתה אומר וכמו שכבר אמרתי, ייתכן מאוד שלמטרה הזאת ספציפית זהו overkill וניתן להשתמש בקובץ טקסט פשוט. פשוט יום אחד ייתכן והוא ימצא את עצמו מחפש מידע איך להמיר את קובץ הטקסט ל-DB

אגב, אני לא בטוח שיהיה יותר קל לממש קובץ טקסט מאשר insert ל-DB. לדעתי יש הרבה יותר מדריכים שמדברים על איך לשמור טפסים ב-DB מאשר בקובץ טקסט.

בכל אופן, לדעתי אנחנו מתחילים לחזור על עצמו כך שאין מה להמשיך. שני הפתרונות טובים ונשאר רק לבחור
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום