הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > חומרה ומפרטים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 18-05-12, 15:34   # 1
DCaptain
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to DCaptain

DCaptain לא מחובר  

שאלה| בנוגע למארז מחשב U1

שלום רב.

אשמח לקבל מכם מידע לגבי המארז U1.

הבנתי ששמו בשפת הסלנג הוא "מארז פיצה".

לפי מה שהבנתי מנציג בזק בינלאומי, המארז נוצר על מנת לחסוך מקום (וכמובן מחיר) בחוות השרתים.

עד כמה המארז אפקטיבי? האם ניתן לאבזר אותו במפרט הבא:

מעבד: i7 בגרסא החדשה ביותר
זיכרון ראם: 8GB
דיסק קשיח: 1TB

והאם יש ברשותכם קישור לחברה חיצונית המוכרת את המארז? במידה ולא, מה ממוצע המחירים שלו?

והאם לאחסן שרת בחוות בזק בינלאומי זה יותר משתלם מאשר חוות שרתים אחרות?

תודה מראש.
ישן 18-05-12, 16:07   # 2
דניאל
מנהל ראשי

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל דניאל

דניאל לא מחובר  

מעבד I7 הוא אומנם מעבד חזק לשוק הביתי, אבל בהחלט לא הייתי ממליץ עליו לשוק המקצועי.
מעבדים ביתיים לא נועדו להתמודד עם העומס הרצוף שמעבד של שרת צריך להתמודד איתו.

נכון, רבים בפורום הזה וודאי יחלקו על דעתי,
אבל לרוב החולקים משתמשים במעבדים אלו מתוך חשיבה כלכלית - כלומר, במידה ומעבדי הXeon (או מקביליהם בAMD) היו עולים אותו סכום, הם לא היו חושבים פעמים ורוכשים מעבדי XEON.

בפועל, "נתוני המדף" של חלק ממעבדי Xeon ו-i7 זהים,
אבל.. מעבדי Xeon מתוכננים לפעול בתדר נמוך יותר (צריכת חשמל נמוכה יותר, טמפ' נמוכה יותר), לתמוך ביותר זכרון, תמיכה בזכרון ECC, מסוגלים לעבוד כ-Dual (בתצורה של 2 מעבדים פיזים) .
בנוסף, וזה מאוד תלוי בייעוד של השרת.. חלק ממעבדי i7 לא תומכים בוירטואליזציה.

בנוגע לגודל השרת.. בסופו של דבר זה עניין של נדל"ן,
ככול שהשטח שתשכיר גדול יותר - כך הוא יעלה לך יותר.

השטח בחוות מתומכר בU ("פיצה"),
ככול שהשרת תופס "פחות U", אתה תשלם באופן יחסי סכום קטן יותר.

אם כך.. בהחלט, האינטרס שלך הוא שהשרת יהיה קטן ככול שניתן מצד אחד, ומאוורר ומצונן כהלכה מצד שני (על מנת לקבל ביצועים טובים יותר).

אם מדובר במארז 1U שהוא חלק משרת Brand.. לרוב אתה תשיג את כל אלו בקלות,
אם אתה מנסה להרכיב מארז בעצמך.. קשה להשיג את כל הנתונים.

ולא, לדעתי לא משתלם לאחסן בבזק בינלאומי יותר מאשר בחוות אחרות ויותר מזה - הייתי ממליץ בחום לבדוק גם מול חוות אחרות.

ונקודה אחרונה,
כל הצעת מחיר לרכישת שרת .. תשווה אותה מול ספקים אחרים.

sPD Hosting בע"מ | אחסון אתרים | בלוג אחסון אתרים
טלפון להזמנות: 1-599-559977
  Reply With Quote
ישן 18-05-12, 17:36   # 3
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

בהמשך לדברים שדניאל הציג, התמחור בחווה לשרתים הוא לפי U, המחיר הממוצע עומד על 350 ש"ח ל-U (כולל שקע חשמל וכבל רשת), המחיר צונח ככל שכמות ה-U עולה (כך גם לגבי רבע/חצי ארון).

רוב החוות בארץ משתמשות בארונות שמסוגלים להכיל 42U ברוטו (014 משתמשים בארונות של 46U), הנטו הוא לאחר שמוסיפים KVM/שקעי חשמל/SWITCH, מצטמצם לסביבות ה-38U.

כך נראה שרת 1U כשהוא ללא המכסה העליון:

שים לב, לא פותחים מארז 1U בזמן שהוא פועל במידה ואין בו תעלות איוורור(פלסטיקים בצבע שחור).

שרתי 1U עם חומרת שרתים יכילו בד"כ לוח אם בגודל Extended-atx (בשוק הדסקטופ משתמשים בלוח קטן יותר, Micro atx), מדובר בלוח אם מאוד גדול, 30X33 ס"מ, והגודל שלו הוא משום שהוא מכיל הרבה יותר סלוטים לזכרון, ובין מעבד אחד ל-4 מעבדים (יש גם תצורה של 8 מעבדים ב-4U ומעלה).

שרתי 1U בד"כ מצויידים בחומרה המאפשרת המשך עבודה במידה ויש כשל חומרתי ב-SPOF (ספק כוח, HD, אבל לא Motherboard):

כדי למנוע מצב של נפילת חשמל, משתמשים ב-2 ספקי כוח שמחוברים למקורות מתח שונים, אם הספקת החשמל נפסקת לאחד מהספקים, הספק השני ממשיך להפעיל את השרת. (בד"כ בחווה: טכנאי של חברה אחרת מושך כבל אחד חזק מדי ומנתק את אחד ספקי הכוח).

כדי למנוע מצב שבו כל המידע הולך לאיבוד, ובאותו הזמן להשיג ביצועים גבוהים יותר, משתמשים ב-2-8 כוננים קשיחים המחוברים לבקר RAID, במידה ואחד הכוננים כשל, שאר הכוננים מכילים העתק מושלם (RAID1) או העתק מפוזר (RAID5/6), כל מה שנשאר לעשות הוא להחליף את הכונן הפגום בחדש ולתת הוראה לבקר לשחזר את המידע לדיסק. שים לב, RAID הוא תחליף לגיבוי.

כל אלה, הם סיבה לכך ששרת 1U הוא יקר. בגלל שמשתמשים בחלקים קטנים יותר (ספק כוח, קירור למעבד, כוננים קשיחים וכו') ובגלל שכל רכיב עובר בדיקת איכות מקיפה יותר מחומרת דסקטופ.

לסיכום:
שרת 1U יכיל:
  • 1-4 מעבדים
  • 1-2 ספקי כוח
  • 1-8 כוננים קשיחים
  • בין 1 ל-4 חיבורי Ethernet

שבת שלום,
אבי.
ישן 18-05-12, 21:44   # 4
DCaptain
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

DCaptain לא מחובר  

תודה רבה על התגובות של שניכם.

הדבר האחרון שנשאר לי לשאול אותכם הוא - מה המחיר של המארז עצמו?

והאם יש הבדל בין שרת פיצה לבין שרת U1 או שזה פשוט סלנג לאותו המארז?

והאם תוכלו לשלוח לי שם של חברה כלשהיא שמוכרת את המארז הזה? ובמידה ולא, האם תוכלו להגיד לי ממוצע מחירים של המארז בלבד?

ואיזו חוות שרתים הכי משתלמת מבחינת האיכות (וכמובן המחיר הנלווה)?

תודה רבה לכולכם.
ישן 19-05-12, 01:03   # 5
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DCaptain צפה בהודעה
תודה רבה על התגובות של שניכם.

הדבר האחרון שנשאר לי לשאול אותכם הוא - מה המחיר של המארז עצמו?

והאם יש הבדל בין שרת פיצה לבין שרת U1 או שזה פשוט סלנג לאותו המארז?

והאם תוכלו לשלוח לי שם של חברה כלשהיא שמוכרת את המארז הזה? ובמידה ולא, האם תוכלו להגיד לי ממוצע מחירים של המארז בלבד?

ואיזו חוות שרתים הכי משתלמת מבחינת האיכות (וכמובן המחיר הנלווה)?

תודה רבה לכולכם.
תיקון טעות, בשונה ממה שרשמתי קודם, RAID אינו תחליף לגיבוי.
המחיר של המארז הוא בין 300-1500 ש"ח בחו"ל, בגלל גודל האריזה + משקל שנע בין 7 ל-15 קילו, עלות המשלוח גבוהה יותר מעלות המארז.

שרת פיצה = שרת 1U.
יש שרתים שאורכם כחצי שרת 1U (לוחות אם MICROATX) ואז ניתן להשתמש בשני מארזים על 1U.

חברות שמוכרות מארזי STOCK: סופרמיקרו (supermicro) ו-norco, אלא המנסטרים, חוץ מהם יש עוד חברות שמוכרות.

מבחינת חוות: 012 החדשה (בניין העוגן) ו-013 בראש העין מאוד מומלצות (החסרון היחידי של-012 ניתן להגיע בין השעות 08-17 בלבד) באיזור המרכז.
בצפון יש חווה נוספת של 013, ואם אתה ממש פאנט של אבטחה ומוכן לשלם פי 3, יש את MED1 בפתח תקווה.

תכלס, בשורה תחתונה, ההמלצה שלי:
- תרכוש מארז של אלון סולל, מדובר במארז בגובה של 2U, על אורך של 0.5U, והתמחיר הוא לפי 1U, השתמשתי במשך שנה במארז מהסוג הזה אצל אלון, היתרון במארז מסוג זה הם יכולת קירור מעולה, תוך כדי שימוש בחומרת DESKTOP בחוות שרתים ללא עלויות אסטרונומיות (עלות המארז בין 800 ל-900 ש"ח) - החיסרון היחידי, במידה ואתה לא מארח אצל אלון אתה משלם על 2U.
- השתמש בחומרת DESKTOP, מה לעשות שהפרוייקט שלך לא מדפיס שטרות בקצב מסחרר, וגם DOWNTIME של שעה לא יהרוג לך את המוניטין או את הכיס, אם אתה ממש דואג, תוסיף הארדיסק ובקר RAID1.
- להתרחק כמו מאש מ-014, חברה ענקית ובעלת כיסים רחבים, אבל בלאגן שלם שורר שם, לא יודעים מי מחזיק מה, אין עם מי לדבר, אני לצערי החלפתי 11 מנהלי תיקי לקוח שפשוט עזבו - וכל פעם צריך להסביר מחדש מה הצרכים ומה האתר ומה הסיפור וכל זה ב-3 שנים.

Last edited by Kernel; 19-05-12 at 01:05..
  Reply With Quote
ישן 19-05-12, 10:10   # 6
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Kernel צפה בהודעה
מבחינת חוות: 012 החדשה (בניין העוגן) ו-013 בראש העין מאוד מומלצות (החסרון היחידי של-012 ניתן להגיע בין השעות 08-17 בלבד) באיזור המרכז.
בצפון יש חווה נוספת של 013, ואם אתה ממש פאנט של אבטחה ומוכן לשלם פי 3, יש את MED1 בפתח תקווה.
בעניין חוות השרתים, אני חייב לשתף משהו שקרה לי בשבועות האחרונים עם MED1 שגרם לי להוריד אותם מהמקום הראשון מבחינתי ישר לתחתית.
לא ארחיב יותר מדי על הנושא כי זה לא הזמן ולא המקום, אבל נתקלתי שם בנציג שהתרשמתי שהוא ממש לא מקצועי בתחומו ולא הבנתי איך בן אדם כזה בכלל נמצא בתפקיד שלו.

בהתחלה הוא לא רצה להתקין centos ובסופו של דבר התקין ubuntu כי לטענתו האחרונה מערכת הרבה יותר טובה (נזרום, העדפה אישית שלו ואין מה לעשות), רק שבסוף הוא גם ציין שהראשונה היא חרא של מערכת והם לא עובדים עם מערכות ברמת גימור ירודה כזאת (בערך במילים הללו).

אחרי שהוא התקין את השרת ואת השירותים הדרושים, הוא לא הצליח להפעיל את ה- php על ה- apache במשך יומיים.
כשאני התחברתי (אחרי ששכנעתי אותו לתת לי root כי הוא ציפה שאעשה את זה בלעדיו), תוך דקות ספורות שינתי הגדרה אחת ויחידה במודול של ה- php ולפתע זה עבד.

לא יודע אם נפלתי על מישהו בודד שכזה והשאר שם מקצועיים הרבה יותר,
בכל אופן, עליי זה השאיר רושם גרוע ואני לא הולך לחזור לשם בזמן הקרוב.

מקווה שזה יעזור לך לבחור בחווה המתאימה
כמו שאמרתי, יכול להיות שנפלתי על נציג גרוע וזה מקרה בודד, אתה יכול לנסות נציג אחר אולי לך יהיה קצת יותר מזל.

Last edited by אדיר; 19-05-12 at 10:12..
  Reply With Quote
ישן 19-05-12, 13:25   # 7
DCaptain
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

DCaptain לא מחובר  

אוקי, תודה רבה.

עניתם על כל השאלות שלי.

התוכנית שלי כרגע היא כנראה לקנות מחשב + מארז מובנה של U1, מכיוון שכפי שציינתם, המפרט של המחשב הקיים שלי אינו מתאים לשרת (הוא תופס 3/4 ארון, כך שהמחיר הוא 1000 ש"ח לחודש בבזק בינלאומי).

כפי שהבנתי, מעבד Xeon הוא המתאים ביותר לעבודה הזו, וכמות הראם הנדרשת היא לא פחות מ4 GB Ram.

בנוסף לכך, ככל הנראה אקח דיסק קשיח של חצי TB לפחות, אקווה לקחת TB 1 שלם.

אני לא חושב שאשתמש בRaid, מכיוון שהגיבויים ימוקמו בשרת חיצוני מושכר, כך שאין צורך להשתמש במספר דיסקים קשיחים (ובRaid).

חוות השרתים שאבחר היא כנראה 013, או בזק בינלאומי.

תודה רבה לכולכם על הייעוץ המקצועי.

אפשר לנעול את האשכול.
ישן 19-05-12, 13:39   # 8
דניאל
מנהל ראשי

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל דניאל

דניאל לא מחובר  

תרשה לי לחדד נקודה:
Raid לא נועד לגיבוי, הוא נועד לשרידות חומרה.
בגלל אינטנסיביות הפעולה של הדיסקים הקשיחים בשרת (I/O) הייתי מגדיר את ה-Raid כחובה ולא כהמלצה.

וודאי אם אתה מתכוון לעבוד בדיסקים בנפחים גדולים (מה שאומר SATA - דיסק עם אמינות נמוכה אפילו יותר),
מינימום עבודה שהייתי ממליץ - Raid1.

sPD Hosting בע"מ | אחסון אתרים | בלוג אחסון אתרים
טלפון להזמנות: 1-599-559977
  Reply With Quote
ישן 19-05-12, 17:56   # 9
Ori The Man
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Ori The Man Send a message via Skype™ to Ori The Man

Ori The Man לא מחובר  

בין השאר RAID משפר את הביצועים (חות מ RAID 1 אם אני לא טועה)
  Reply With Quote
ישן 19-05-12, 19:27   # 10
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DCaptain צפה בהודעה
אוקי, תודה רבה.

עניתם על כל השאלות שלי.

התוכנית שלי כרגע היא כנראה לקנות מחשב + מארז מובנה של U1, מכיוון שכפי שציינתם, המפרט של המחשב הקיים שלי אינו מתאים לשרת (הוא תופס 3/4 ארון, כך שהמחיר הוא 1000 ש"ח לחודש בבזק בינלאומי).

כפי שהבנתי, מעבד Xeon הוא המתאים ביותר לעבודה הזו, וכמות הראם הנדרשת היא לא פחות מ4 GB Ram.

העלות של ראם היא זניחה, במחיר של היום כדאי לתכנן קדימה ולרכוש כמות גדולה (16-32GB)

בנוסף לכך, ככל הנראה אקח דיסק קשיח של חצי TB לפחות, אקווה לקחת TB 1 שלם.

אני לא חושב שאשתמש בRaid, מכיוון שהגיבויים ימוקמו בשרת חיצוני מושכר, כך שאין צורך להשתמש במספר דיסקים קשיחים (ובRaid).

RAID הוא לא תחליף לגיבוי, אלא משפר ביצועי קריאה/כתיבה.

חוות השרתים שאבחר היא כנראה 013, או בזק בינלאומי.
אל תחשוב אפילו על בזק בינלאומי, עוד חודשיים נגמר חוזה שלי איתם ואז אני אפרסם "מכתב אהבה" על צורת העבודה מולם. (מעל לשישה מנהלי תיקי לקוח התחלפו בשנתיים וחצי)

תודה רבה לכולכם על הייעוץ המקצועי.

אפשר לנעול את האשכול.

תגובתי באדום

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום