View Single Post
ישן 10-03-12, 15:20   # 9
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי AlmogBaku צפה בהודעה
בוא נדבר ת'כלס:
כלים כמו גראדיאנט בCSS3, מולטיפל באקגראונד, צ'וקולוקים נוספים למינהם הם מגניבים יפים, אבל כמעט אף אחד לא משתמש בהם כי הם טריים מהניילון.. יותר מידי חדשים. אז אני מעדיף להסתדר בשיטות המסורבלות והישנות שבמחשבה שניה עושות לי פחות כאב ראש עם הגראפיקאים והדפדפנים..
אלו הם לא כלים חדשים מהניילון, אם כי התקן עדיין לא נסגר.
מבחינתי בדברים הרגילים שבהם אומנם לכל דפדפן יש פרפיקס משלו, אבל הסינטקס של הפקודה זהה, כדאי ומומלץ לממש עם תמיכה קדימה (כלומר הוספת הפקודה ללי הפריפיקס).
עבור דברים אחרים (כמו לדוגמה עיצוב ה-placeholder של html5 שנתקלתי בו השבוע), בהם גם הפקודות עצמן משתנות מדפדפן לדפדפן ניתן לשקול להמנע מהם כרגע.

לדעתי, בכל תחום, שימוש בטכניקות וטכנולוגיות חדשות מצביע על מקצועיות רבה יותר.
אנו מפתחי האתרים צריכים לבנות פתרונות היום שיהיה בשי הטכנולוגיה בעוד שנה וחצי שנתיים.
ממליץ לקרא בנושא הזה פוסט מאוד מעניין מהמפתחים של Trello מ-FogCreek. אבל אם לא, אביא רק ציטוט אחד:
ציטוט:
Initially, we were wondering how interesting and far-out the stack could be before management got nervous, but our concerns were addressed in an early meeting with Joel, when he said “Use things that are going to work great in two years.”
ציטוט:
נכתב במקור על ידי בניה צפה בהודעה
גם IE10 לא הולך להיות מציאה
הבעיה היא לא רק דפדפנים אלא גם מסכים קטנים, עדיין יש יותר מידי אנשים עם רזולוציה ברוחב 1024 וזה מגביל אותך בUI
ציפיתי להרבה יותר מ-IE9 והתאכזבתי. הוא "שווק" כאחה שעומד בסטנדרטים ואפילו יש לי חולצה כזאת שקיבלתי במפגע עם מנהל הפיתוח של הדפדפן (כאשר על הגב יש לוגו של IE9 Beta):

לכן מ-IE10 ממש אין לי ציפיות.
עם זאת, חשוב להתחיל להכיר אותו ואת הבעיות שלו בהקדם כדי לדעת לתמוך בו ברגע שהוא יוצא. סביר להניח שברגע שהוא יצא, חלק גדול מהגופים יפסיקו לתמוך ב-IE8 והגולשים הסרבנים יאלצו לשדרג.

גם רזולוציות נמוכות בעייתיות, אבל אם עובדים איתן נכון זה יכול להיות דווקא מעניין לפיתוח. בשבועות האחרונים עבדתי על כמה אתרים עם responsive design תוך שימוש ב-media queries ויצירת אלמנטים בעמוד שבעיקרם לא מבוססים על תמונות. התוצאות מעניינות אני חייב לציין.
זה רלוונטים היום דווקא בגלל התפוצה ההולכת וגוברת של גולשים ממובייל ומטבלטים. במקום לייצר אתרים נפרדים לשלושה קהלים, אפשר להשתמש ב-CSS כדי לעצב את אותו המארקאפ לתצוגה בכל אחד מהם.

Last edited by IgalSt; 10-03-12 at 15:22..
  Reply With Quote