אשכול: דפוס משתמש
View Single Post
ישן 23-10-08, 00:28   # 5
Dima
אקס מנהל

מיני פרופיל

Dima לא מחובר  

תומר,

אני מכיר את הוסטס גם מהתקופות הישנות שלה ואני יכול להגיד לך שכל החוקים האלה נובעים מכ ךשעם הזמן משתמשים נהיו יותר חוצפנים ויותר מתחכמים.
בעצם אני אפילו יכול להגיד שלא אנחנו המצאנו את רוב החוקים, אלא המשתמשים נתנו לנו רעיונות לחוקים חדשים, הם התחילו עם כל מיני תופעות (אדם לאדם זאב, פרסום הודעות דרושים ממשתמשים שלא מוגדרים כעוסקים רשומים בפורום ניהול חברות אחסון וכו') כל אלו לא חוקים שאנחנו המצאנו אלא המשתמשים מצאו עקיפות וחורים (שהם בעצם גם לא עקיפות כי אלה דברים שכתובים בחוקים ואני חושב שצריכים להיות ברורים מאליו).

זה לא שהמשמעת פה גבוהה מידי, פשוט רוב הילדים פה כנראה לא מורגלים לדיונים נורמטיביים בפורומים (אלא רק לדיוני שטות), אבל כשאנחנו מנסים לאזן את המצב לצד הטוב, למשתמשים זה נראה יותר מידי, שוב.. למה? כי עם הזמן הכל התחיל להיות פתוח מידי והילדים הפסיקו לתת חשבון על מה שהם כותבים בפורומים.
כאן זה לא קורה, כאן כל משתמש הולך לתת דין וחשבון על כל אות שיוצאת לו מהמקלדת.
אל תשכח שפורום הוסטס הוא לא כמו כל הפורומים בישראל מהסיבה הפשוטה שזה לא פורום כללי אלא פורום שמדבר על נושא מסויים.
ופורום שמדבר על נושא מסויים בדרך כלל יש בו יותר משמעת מבפורומים כלליים.

בגדול, אנחנו יודעים את זה שמשתמשים לא באמת יכולים לזכור את כל החוקים בע"פ ובגלל זה הורדנו קצת פרופיל בקטע של האזהרות והפכנו אותן להתראות, לכל משתמש יש את החולשה שלו בפורומים (אם זה פרסום מוגזם של הודעות, או אי תשומת לב לתאריך התגובה האחרונה, למשל) המטרה של השיטה החדשה היא לאתר את כל אותן החולשות ולהתריע בפני המשתמש שלא יחזור על כך בעתיד.

לסיכום: הייתי רוצה מאוד (כמו גם כל מנהלי הפורום) שדיונים בסדר גודל כזה יתפתחו לא על מצב הפורום, אלא על שרתים והוסטינג, אז זה באמת ידגיש את האיכות של הפורום בכלל והמשתמשים בפרט.

לילה טוב.
  Reply With Quote