View Single Post
ישן 02-04-06, 17:52   # 21
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי eLad
כל אתר שומר את הסיסמא בעוגייה? אני ממש לא חושב ככה.
וגם אם עושים את זה אז זו תפיסת אבטחה מוטעית מיסודה ולא ככה עושים את הדברים..

בכלל - סיסמאת משתמש היא אחד הדברים שצריכים להיות שמורים ביותר לאחר ביצוע הרשמה. אין שום טעם לפרסם אותה בעוגיה כדי שכל אחד יוכל לעיין בזה (אפילו אם זה מוצפן ב MD5), ועל אחת כמה וכמה שכל העולם ואישתו משתמשים ב MD5.

איך בקלות אני פורץ לכם את האבטחה במקרה הזה?

נניח ומדובר במערכת פורומים ובעוגייה נשמרים ה userID וה userPassword (מוצפן ב MD5).
לצורך העניין ה userID הוא 6523 וה userPassword זה 32 תווים מסויימים שהנפיק ה md5.

אני נרשם לפורום בתור משתמש רגיל, הולך לפרופיל משתמש של יוזר 6523. על ידי כך מצאתי את ה userName שלו.

אני הולך לעוגיה שגנבתי, מוציא משם את ה 32 תווים שהנפיק ה MD5, מכניס את ה 32 תווים האלו בגוגל ותוך שניות אני מקבל ביטוי שיכול להרכיב את ההצפנה הזאתי (אתם יודעים שלמשל למילה "שלום" ולביטוי "whats up" ייתכן אותו פלט?).

ברגע שקיבלתי את הביטוי שהוצפן (נניח וזה המילה "אלעד") אני הולך לטופס התחברות ומתחבר עם הפרטים שבידיי - היוזר שמצאתי והביטוי שהוצפן מגוגל. היופי בדבר הוא שאני אפילו לא צריך לדעת מה הסיסמא האמיתית של הבחור כי כל הבדיקות שאתם עושים זה פשוט להצפין את המחרוזת שקיבלתם ולהשוות אותה למה שיש במסד. במקרה הזה הביטוי שמצאתי בגוגל יהיה שווה לביטוי שיש במסד.. והופס.. אני בפנים

ואלו היום 60 שניות עם אלעד איך פורצים אבטחה של פורום שחושב שהוא חכם ושומר סיסמא בעוגייה
אז איך אתה רוצה לעשות את זה?....כי לפי מה שאמרת ברגע זה אתה יכול לפרוץ לי למשתמש פה.
  Reply With Quote