View Single Post
ישן 06-12-09, 02:46   # 1
yuvalGold
חבר חדש

מיני פרופיל

yuvalGold לא מחובר  

הדבר הכי חשוב לדעת בעסק

טוב ברור שיש כל כך הרבה דברים לדעת ובסופו של דבר זה פאזל אחד גדול
אחד הדברים שבחרתי לשתף אתכם זה דבר שלדעתי מאוד מאוד חשוב, בין החשובים ביותר
אני לא צריך בטח לחדש לכם , שהפרסום שעובד הכי טוב, זה פרסום מפה לאוזן, פרסום מעולה שלא עולה כסף לא לחודש ולא לקליק ולא לפי מילה, הוא פשוט לא עולה וכשמישהו המליץ עליכם אז בלקוח הפונטנציאלי יש לכם כבר סוג של אמון
אז איך יוצרים את זה?

דבר ראשון צריך להבין מה זה כסף, ומה עושים איתו
כסף הוא אנרגיה והוא בר החלפה, במילים אחרות, כסף הוא שיטה לחליפין
אם פעם היה נהוג לתת כבש תמורת 5 תרנגולות ותרנגולת תמורת 10 ליטר של חלב , עברו כמה אלפי שנים והיום יש כסף (איך נוצר הכסף והבנקים זה כבר סיפור הרבה יותר מעניין..בהזדמנות)
אז כשבעצם יש לכם לקוח, והוא מעוניין לרכוש את המוצר שלכם, ולשלם לכם בכסף הוא קצת חושש,
בתשלום יש אובדן כלשהו, אני מאבד כסף שהיה לי קשה להשיג, ועל כן צריך לשבור את המחסומים של הרוכש הפונטנציאלי
מרגע שהלקוח שילם לכם, יהיו 4 רמות של חליפין

חליפין 0 -
בחליפין 0 , הלקוח שילם לכם, ולא קיבל דבר, דוגמה טובה: אני מתוך אמון בבן אדם כלשהו, שילמתי לו 600 דולר וציפיתי לקבל אייפון בדואר, האייפון לא הגיע מעולם וגם אותו בן אדם כבר לא עונה לי

האם אני אנסה מתישהו בעתיד לעשות איתו שוב עסקה? ברור שלא... האם הוא יקבל ממני פרסום? שלילי בעיקר...

חליפין חלקי -
בחליפין זה, הלקוח ציפה לקבל איזהשהו ערך, והלקוח קיבל ערך שהוא פחות ממה שציפה, לדוגמה: בן אדם שקנה טלפון סלולרי מתקדם אבל הטלפון עובד לו מאוד לאט, הוא לא ציפה שהטלפון החדש שהוא קנה יעבוד לאט ויתקע לעתים קרובות.
עוד דוגמה, בן אדם מזמין מנה של פיצה אישית במסעדה ושילם 50 שקלים, הוא מקבל פיצה הרבה יתר קטנה ממה שהוא חשב שהוא יקבל, חליפין 1 יכול להיות גם שבן אדם הזמין כוס קפה והקפה הגיע קר

חליפין שווה -
בחליפין זה הלקוח מקבל בדיוק את מה שהוא ציפה לקבל, זה לא חייב להיות שווה ערך בכסף, הכוונה שלא אם לקוח הזמין כוס קפה ב10 שקל המרכיבים שהוא קיבל ביחד שווים 10 שקל , הם יכולים להיות גם שווים 2 שקל, אבל מבחינתו הוא שילם 10 שקל, ציפה לקבל כוס קפה ששווה 10 שקל וזה מה שהוא קיבל
האם לקוח כזה ימליץ עליכם? אולי

חליפין מעולה -
בחליפין הזה, הלקוח מקבל הרבה יותר ממה שהוא ציפה לקבל, שוב, הוא לא יקבל משהו ששווה באמת יותר ממה שהוא שילם, כי אז אתם תפשטו את הרגל, ברור שאם מישהו ימכור אייפודים בשקל יהיה לו חליפין מעולה והרבה מכירות, אבל אנחנו יודעים לאיפה הוא יגיע,
הכוונה היא אם הזמנת קפה וקיבלת איתו 2 עוגיות, זה חליפין מעולה, אם הזמנת מחשב והזמנת הארדיסק 80 , ולא היה במלאי וקיבלת 120 בלי להוסיף תשלום , זה חליפין מעולה, אם לקוח, הזמין שרת לדוגמה, והוא מצפה שהשרת הזה יעבוד באופן סביר, והשרת עובד הרבה יותר טוב ממה שהוא ציפה, אז זה חליפין מעולה, אם הוא ציפה לקבל את השרת בתוך 3 ימי עסקים וקיבל אותו תוך שעה, זה חליפין מעולה, אם הוא ציפה לקבל 10 מגה ביט , אבל בפועל הוא מקבל 15 מגהביט, זה חליפין מעולה , ואני בטוח שאתם נתקלתם כמה פעמים כשאתם קיבלתם שירות ממישהו ופשוט אמרתם "וואו..אני ציפיתי ל... אבל הוא עשה ככה וככה וככה וזה פשוט מדהים"
בחליפין הזה, הלקוחות שלכם יהיו כל כך מרוצים, כך שהם יתנו בכם ביטחון ואף ימליצו לחברים

אני חושב שזה מאוד חשוב לדעת את החוק הפשוט הזה, כי בסופו של דבר כל מה שאנחנו עושים עם כסף זה חליפין, ואם אתם רוצים הרבה לקוחות ולקוחות מרוצים וממליצים , זה אחד הדברים החשובים לדעת

אני מבטיח לכם, תשמרו על רמה גבוהה, תדאגו לזה שהלקוחות שלכם יקבלו הרבה מעבר למה שהם ציפו לקבל ואתם תראו צמיחה מאוד מהירה בעסק שלכם

ועוד משהו קטן, בקשר לחזון של עסק, שמתי לב להרבה חברה שהתחילו ופתחו חברה והכל, שאלתי אותם "מה החזון שלך?" והתשובה היתה ברורה "להיות עשיר"/"להרוויח מלא כסף"
ואני אומר דבר כזה, החזון שלכם לא יכול להיות "להיות עשיר" כי אז אתם פשוט לא תגשימו אותו
לחזון שלכם, לא רק אתם שותפים, כי במידה ויש עובדים בעסק, אז גם הם שותפים לו, וגם הלקוחות שלכם שתפים לו כי הם חלק מסוים בעסק
על החזון שלכם, צריכים להסכים: אתם, הלקוחות שלכם, העובדים שלכם, הספקים שלכם וכל מי שבא במגע כלשהו עם העסק שלכם
בן אדם שהחזון שלו זה להיות ספק שירותי האיחסון הכי טוב והכי מקצועי תוך הקפדה על סטנדרטים מהגבוהים שיש (סתם דוגמה זרקתי) והוא באמת מודע לחזון שלו והוא והעובדים שלו פועלים לפי החזון הזה ולהגשים את החזון הזה, אז יש לנו פה חזון מנצח, ואתם בדרך להגשים אותו
ועוד משהו בחזון, זה לא יכול להיות "להיות הכי זולים" כי מחר יבוא מישהו ויהיה יותר זול ממכם (אני מבטיח לכם שגם אם תמכרו אייפוד בשקל יהיה הפריאר שימכור ביותר זול ואפילו ישכנע את עצמו למה זה כדאי לו)
המטרה שלכם לא יכולה ואסור שהיא תהיה להיות הכי זולים, אתם צריכים לענות על הצורך של הלקוח ולהבין מה הערך שזה נותן לו
אתם יודעים מה הערך שאני מקבל מהשרת שלי? אתם אפילו לא תאמינו
הערך שאני מקבל - זה זה שאני יושן טוב בלילה, כי אני יודע שהשרת מאובטח ומוגן ברמות הרבה יותר גבוהות משרתים אחרים, ויש לי מידע רגיש על השרת

ואם מישהו רוצה טיפים ועצות/שאלות כללי בנושא ניהול עסק יש לי הרבה ניסיון

שיהיה בהצלחה
  Reply With Quote