אשכול: דפוס משתמש
View Single Post
ישן 22-10-08, 23:52   # 4
SHeDoN
מנהל קהילה ומנהל כללי בדימוס

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

אהלן תומר,

קודם כל אני שמח שיש משתמשים פעילים שמביעים ביקורת כלשהי על ההתנהלות בצורה הנכונה. חשוב לי לדעת מה אתם מרגישים ..

תראה..באופן אישי אני מאו מעודד צחוקים, ציניות ושאר הירקות, הבעיה שלי נובעת בעיקר מזה שמשתמשים לא יודעים למצוא את הגבול הלא פוגעני, חודרני ואחד שלא עובר את הגבול.

כדאי לזכור שאכן בחלק החוקים יש חינוך (הרגלים לחוקי הוסטס),
אבל אין כאן אף אחד שמתחנך (כי לפחות ממה שאני יודע, שמחנכים מישהו מחפשים את הדרך בה הוא ילמד, הוסטס לא מחפש את זה).

פורום הוסטס נוצר כדי להתמקד במטרה אחת ולכן לא יהיו בו נושאים נוספים שלא ישלימו את "החבילה הכוללת" שלו. פשוט כי זה ייעוד הקהילה, זה פספס את המטרה בשנים עברו ואנחנו מנסים להחזיר את זה לקידמת הבמה.

אם משתמשים יוצרים פחד ואנטי מהמערכת,
כנראה שהם יודעים שהם מתחילים לשחק משחקים עם חוקי המערכת, ודינם יהיה - כדין הנבחר.

אני לא מאמין במקום (וירטואלי או משפחתי לצורך העניין) שיכול לקיים דיונים מלמדים (וכאלו שבאמת יקדמו משהו) כאשר המשתמשים מתנהגים כ"אדם לאדם זאב", ו..סלח לי, דיוני הפוליטיקה פה, שהם לצורך העניין..החלק הלא קשור להוסטינג פשוט עושים את זה..בגדול.

ברגע שאתם תכבדו אחד את השני, בגלל שאתם רוצים את הכבוד הזה חזרה, אני אאפשר לחוקים להתרופף.
זו הסיבה גם שעברנו לשיטת "דפוס המשתמש", אני לא מוכן להחזיק מזמני (..שוואלה, הוא לא רב במיוחד) הפנוי אנשים שלא מכבדים את הקהילה הזאת ואת עצמם.

אז אם בקהילות אחרות אתה מצליח לראות דיונים פורים ללא תקיפה אחד לשני, תגיד לבעלים שיספר לי את סוד ההצלחה שלו.
מבחינתי, הכל מתחיל בקו אחד פשוט: כבוד עצמי וכבוד לאחר.

אני פתוח תמיד להצעות,
אם יש לך איזשהי (או לאחד מחברי הפורום) אלטרנטיבה בה אני אוכל לקבל את הוסטס עם משתמשים שמכבדים את עצמם ללא "כל החוקים כאן" (כהגדרתך), מבטיח לך שנתחיל להריץ מתכונת ניסיונית.

ברגע שהמשתמשים יוכיחו לי שהם יכולים לדון ברצינות בדברים בלי לתקוף, אין לי בעיה לשחרר את החבל ולתת פתיחות יתרה (וזה אומר לאפשר גם לדבר איך שבא לכם, העיקר שאתם מכבדים אחד את השני).

משתמש חדש (או שהוא לא חבר שלך) לא אמור לקבל אותו יחס של חבר שלך, כי אתה לא יודע איפה גבול הפגיעה שלו. לכן, פשוט תכבד אותו מינמאלית (אח"כ, שתכירו יותר..אין לי בעיה גם שבין הדיונים יהיו עקיצות..בדיוק כמו שאני עושה עם חברים שלי).

ותומר,
אני לא בחור פסימי, אבל אני כבר שלוש שנים לא רואה באופק משהו מתקרב לזה. ובכל זאת, עדיין נחוש בדעתי שהקהילה הזאת תתקיים בצורה מכבדת (לא ביקשתי שתדברו בשפה גבוה, לא ביקשתי שתרימו פה מדריכים ותתחייבו לעזור אחד לשני, ביקשתי סה"כ כבוד בדיון..זה באמת לא קשה).

לילה טוב
  Reply With Quote