View Single Post
ישן 25-04-12, 16:17   # 3
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Deagly צפה בהודעה
יפה מאוד, אתר מרשים.
בתור מפתח אני אכן מאוד אוהב את כל הפיצ'רים ש HTML5 נותן,
קראתי את המאמר שהבאת "אימוץ HTML5" אני קצת מסכים איתו וקצת לא (רק בגלל אחוז גבוה שמשתמש בדפדפנם ישנים, ובסופו של יום הלקוחות דורשים שהאתר יראו בדיוק כמו ב PSD, והתאמות דורשות זמן פיתוח נוסף),
נכון שאפשר להשתמש ב HTML5 אך זה דורש אחרכך התאמות לדפדפנים ישנים יותר (כפי שאמרתי הלקוח תמיד רוצה שהאתר יראה כמו בעיצוב (של ה PSD)) ולכן אין מה לעשות אלא להתאים לדפדפנים ישנים.

אני בעצמי מנסה כמה שיותר להשתמש ב CSS3 ואת ההתאמות לבצע עם PIE ודברים כאלו.
בכל אופן אני אישית לאט לאט מאמץ יותר ויותר את ה HTML5..

נ.ב
אהבתי את הטריק של תזוזת העיניים של הארנב עם הטופס
נשמע כאילו אתה מבלבל פה שני דברים שונים: HTML5 ו-CSS3.

HTML5 לא משפיע על הנראות של האתר בין הדפדפנים כלל. רק דפדפנים מיושנים (IE8 ומטה) צריכים תוסף כמו Modernizr על מנת "ללמד" את הדפדפן תגיות חדשות.

באשר ל-CSS3, כמו שציינת פה, ניתן להשתמש ב-PIE.htc ו/או פתרונות fallback אחרים עבור דפדפנים חסרי תמיכה ראויה.

בסופו של דבר אתה צריך לדעת לחנך את הלקוח שלך ולייעץ לו מה נכון. הלקוח לרוב לא מספיק מבין ויודע כדי לעשות החלטה מלומדת בנושא.
דעתי היא שאין סיבה לכתוב היום קוד מיושן בגלל שישנם אחוזים בודדים שמתעקשים להשתמש בדפדפנים כמו IE8 ואבוי, אפילו IE7. צריך לדאוג שאותם גולשים יקבלו את התוכן שאתה מציג, אבל הנראות באמת שפחות חשובה פה. בצורה כזאת נפגעת הרי חווית הגלישה של רוב הגולשים כאשר אתה מגביל את עצמך.

ואגב, בעיניין אין שום סיבה אפילו לבדוק את האתרים היום על IE7. גוגל כבר מעל לשנה לא תומכים בדפדפן וכך גם פייסבוק. זהו מדד מעולה לכך.

ונקודה אחת נוסף שחשוב לי לציין:
כשכותבים HTML5 && CSS3, ניתן בקלות לקבל אתר אחד ויחיד שנראה ומתנהג מעולה הן במחשב והן בטאבלטים ובמובייל.
  Reply With Quote