View Single Post
ישן 10-07-13, 00:32   # 14
eliran2313
חבר מתקדם
דירוג מסחר: (0)

מיני פרופיל

eliran2313 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי MAORBARI צפה בהודעה
אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מי אני, ואני מבטיח לך שאם היית מכיר אותי היית מדבר אחרת.
עכשיו נסביר לך מה ההבדל בין מכירת גיבוי של אתר (לא פעיל כן?), לבין מכירת אתר:
1. אתר מורכב מכמה מאפיינים, אחד מהם מרכיב הדומיין ושם. אתר לא יכול לעבוד מבלי דומיין או שם המייחד אותו.
כנ"ל לגבי רישיון המערכת, האתר לא פועל מבלי רישיון (כמובן כל עוד נעשה שימוש במערכת הצורכת רישיון).
האתר דורש בעלות גם, ז"א שאם בבעלותי אתר ומכרתי אותו, זה נקרא העברת בעלות על האתר, משמע העברת בעלות על קבצי האתר ומאפייניו.

2. מכירת גיבוי האתר, כלומר מכירה של תכנותים או עיצובים, ללא מכירת דומיין, רישיון או העברת בעלות.

מדוע מותר לי למכור את הגיבוי של האתר מספר פעמים?
1. אין חוזה המורה אחרת.
2. מבוסס על מערכת לא ייחודית.
3. לא מתבצע העברת בעלות או גרימת נזק לאתר הראשי. (גם בעקבות שאינו פעיל, וגם בעקבות שהשם Upim תפוס, לכן אין פגיעה בכלל).
4. מכירה של גיבוי האתר הוא בדיוק כמו לקחת תכנותים או עיצובים ולמכור אותם בנפרד, במקום זאת נמכר הכל יחד.

זה ברור שאני לא אתן משהו בחינם, וה- 150 ש"ח האלו הם שטויות. אני עובד, אך גם מעבר לעבודה, כולנו מחפשים לעשות כסף מהצד, כמובן מבלי לפגוע באיש או בקניינו של איש.

"גזילת פרנסה? באותה המידה גם עבריין יכול לטעון זאת כי המשטרה לא מרשה לו להלבין כספים... נו באמת." - מה הקשר?
הכוונה שלי הייתה, שאתם הולכים לפי דעה אישית וגורמים לכך שהדעה שלכם תפגע ב"פרנסה" שלי, מבלי יכולת ביסוס.
אם אתם חושבים שטעיתי או שאני טועה, תמיד אפשר לבוא לפנות בפרטי ואני אסביר מדוע אני צודק. במידה והתנהגתי ברשלנות בפרטי רק אז מבחינת התנהגות נאותה ודאגה לחברים, ניתן לפנות לאשכול והגיד שאני "מרמה" או עושה דבר שגוי. ולא לפני שבררתם איתי בפרטי שאני יודע את החוק ולא עוקף אותו.

הוצאתם לי את החשק של המכירה. אני לא מוכר. ולא בגלל שאני חושב שטעיתי (כי אני לא) אלא בגלל שאף אחד לא יקנה ממני את זה אחרי הדעות שפרסתם כאן מבלי ביסוס אחד נכון.
ברגע שאתה מוכר את כל המצרכים שצריך בשביל שיהיה אפשר להקים אתר זהה בשם "UPIN.CO.IL" או עיוות אחר כלשהו של השם המקורי, כבר יצרת פה בעיה.
כי אתה מכרת את אותו התוכן של האתר.
כשבן אדם בא לקנות אתר הוא לא מחפש אותו בגלל הדומיין בד"כ אלא בגלל האתר התוכן שלו והמשתמשים.
ואתה פשוט משכפל את זה פה.
זה לא משנה אם האתר פעיל או לא, הלקוח קנה ושם זה נגמר.
אני חושב שזה צריך להיות אפילו קוד מוסרי פה, לפני החוזה לא חוזה.
לך תמכור את המוסר שלך בשביל 150 שקל... אני מתבייש לשמוע.