View Single Post
ישן 03-09-12, 23:22   # 19
perfeito
חבר בקהילה

מיני פרופיל

perfeito לא מחובר  

[QUOTE=dabi;856114]
ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
לפי איך שאני מכיר את השוק, מפתח מנוסה (לפחות 3 שנות ניסיון של עבודת full time) יכול לעשות סכומים של 5 ספרות, ולפעמים לעבור גם לקידומת 2.
מפתחים מנוסים יותר יכולים בלי כל בעיה לעשות סכומים שסובבים לרוב את ה-22 - 24 אלף ש"ח (תלוי כמובן בחברה שבה עם עובדים, חברות שונות מציעות סביבת עבודה שונה ושכר שונה).
נכון שיש הפרש קל בין המפתח צד לקוח לצד שרת, אך בשנה האחרונה כל תחום הצד לקוח (FED) תופס תאוצה אדירה והדרישה בשוק עולה ללא הכר. כך שבעצם ההפרש במשכורות מצטמצם מאוד.

כמו שנאמר קודם לכן, משכורות של "מתכנת WEB" מתחיל ללא ניסיון אכן סבירות שיהיו בטווח של 6-9 אלף ש"ח. אחרי הכל זה הגיוני כי החברה תצטרך להשקיע בהכשרת העובד "לעולם האמיתי".
בכלל, בעיניי אין יותר מקום ל"מתכנתי WEB" בשוק. הפרשה בין צד שרת לבין צד לקוח, יחד עם הידע הייחודי הרב הנדרש בכל אחד מהם, לא מאפשרים לאותו העובד לשלוט בכולם ברמה גבוהה מספיק.[/QUOTE‏] אז אתה אומר שלפי הידע שציינתי בהודעה ביום עבודה של 7 8 שעות ביום אני יכול לעשות בין 6 ל 9 אלף?והחברה גם תשקיע בללמד אותי? אם כך ותוך 3 שנים אם אהיה טוב אקבל כבר 3 ספרות,אז מה הייתרון בללכת ולהוציא תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה אם אז אותם משכורות ובאופציה של התואר אני מפסיד 4 שנים.אם(ובצדק) יעניין אותם רק הניסיון שלי ופחות התואר?

תואר ?!
אם אתה רוצה להיות מתכנת תותח אתה לומד מניסיון, מתכנות, נקודה.
תכנות אתה לא תלמד אם תעשה תואר, אתה תבזבז 4 שנים סתם.
לי יש חבר מקנדה מתכנת מוכשר שלמד הכל לבד, הוא התחיל בגיל 12
הוא עשה המון קוד פתוח, פייסבוק פנו אליו לפני 3 חודשים דרך
githire.com הם אמרו לו נשלח לך פאזל תפתור אותו ואוליי תתקבל,
הוא אמר להם "ההוכחה נמצאת בפודינג, לא תודה".

בעיקרון אם אתה רוצה להיות תותח, אתה צריך ללמוד לבד,
אם אתה רוצה למצוא עבודה בקלות לך לעשות תואר תלמד שם דברים
שמתכנתים שלמדו לבד כבר שכחו.

ד"א אין דבר כזה מתכנת web בארצות הברית ובשוודיה, יש frontend, backend.
רק בארץ יש נראה לי חח.

הבעיה עם תואר היא שהוא נותן לך הרגשה ש"אתה יודע, כי למדת" אבל בפועל מי שלומד
לבד, יידע שלוש פעמים יותר ממה שלמדת ב 4 שנים האחרונות.

Last edited by perfeito; 03-09-12 at 23:30..
  Reply With Quote