View Single Post
ישן 17-02-09, 12:26   # 28
Adir
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Adir

Adir לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי nitsanbn צפה בהודעה
ממ אם אתה ממש רוצה בסיס אז ככה.. אני מקוה שאני לא יברח לדברים אחרים פשוט יש כ'כ הרבה עקרונות שצריך לישם בדבר כזה

קודם כל אני חושב שכדאי להתחיל ממשהו מוכן.. תמיד אם יש לך אפשרות תתבסס על משהו מוכן ואל תתחיל לכתוב מאפס (על פרויקט קודם שלך על מערכת מוכנה על משהו ששלחו לך על משהו שמצאת - כל דבר עם שורשים טובים יכול להיות בסיס טוב למערכת גדולה)
תכתוב קוד מודולארי - קוד שתוכל לעדכן בעתיד, שעוד חצי שנה תרצה ל שפר תוכל
פרק את הדברים לפונקציות - כמה שיותר פונקציות
תהיה הגיוני עם הכמות של הפונצקיות אבל הגיוני גם בשימושיות שלהם, אין צורך להפריד כל דבר לפונקציות אבל הפרדה כזו תיתן לך יותר כוח - כמובן שלא להגזים ולהיות קיצונים
שימוש בפונקציות - תנסה ליישם כמה שיותר פונקציות בתוך פונקציות אחרות ככה שלבסוף הראשי שלך רק יגע בפונקציות ולא יגע במסד נתונים
השאיפה שלך צריכה להיות כזאת - אתה צריך לשאוף להפרדה בין הפלט (HTML וכו') לבין הקוד הראשי לבין הגישה לדטאביס
[להפרדה הזו קוראים MVC בדרך כלל - MODEL VIEW CONTROLLER
כאשר VIEW אלו הקבצי פלט שלך (HTML, שפות, AJAX, JAVASCRIPT, תמונות והלאה)
MODEL - פונקציות ומחלקות שרק הם ורק הם מבצעות עיבודים וניגשות לדטאביס
CONTROLLER - הקוד הראשי שלך - השאיפה שלך היא שבקונטרולר אתה תיגש רק לפונקציות ומחלקות בMODEL ובVIEW
הקונטרולר אמור למעשה להשתמש בתוצאות של הMODEL וליישם אותם בVIEW
כאשר הVIEW רק כולל הצגה של המידע - אבל לא בהכרח סטאטית - לדוגמא אם תרצה להדפיס 10 שורות אחרונות מטבלה מסוימת אתה לא תבצע הדפסה 10 פעמים בקונטרולר, אלא תשלח לVIEW אוביקט עם כל עשרת האוביקטים הקטנים שכל אחד מייצג שורה ובVIEW תהיה לולאה שתדפיס את הערכים - אתה מבין?

אני יכול להמשיך ולהמשיך אבל באמת שאין טעם

תנסה לכתוב קוד ותשפר אותו ותשפר אותו
מתישהו אתה תראה שאתה תנסה כמה שיותר ליצור את ההפרדות האלה בעצמך (מבלי שאפילו תקרא את מה שכתבתי) ותפרק בעצמך ותראה עד כמה זה נוח

בהצלחה ולהת'
תודה על המידע, רואים שאתה מבין בזה
אני רוצה לדעת עוד על מערכת plugins.
כמו בDotNetNuke או בהרבה CMSים אחרים, אפשר להוריד נגיד קובץ ZIP ולהתקין אותו על ידי הפאנל ולהוסיף את הפונקציונאליות שלו לתוך אתר.
  Reply With Quote