View Single Post
ישן 26-03-06, 14:50   # 7
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי -=boss=-
מחשבים - מן הסתם יהיה בחינות (תקן אותי), מה צריך לדעת?!
האם חייב לדעת פזיקה, ביולוגיה וכימיה כדי להתקבל?
או שמספיק 5 יח"ל אנגלית 4 מת' 15/9 יח"ל מחשבים.
שוב, יש המונמון פרוייקטים של הצבא (חלקם גם מסווגים) שמתעסקים עם מחשבים. הכל שאיפה של לאן אתה רוצה להגיע. אפשר להיות מתכנת, אפשר להיות מתחזק רשתות, אפשר להיות ....... (תבחר מה אתה רוצה) ואפשר לנקות אבק מהמחשבים ולספר לחבר'ה שזה מסווג

לא חייבים ללמוד ולהיבחן בבגרות בכל המקצועות הריאליים. מחשבים (5 יח"ל, אם יש לך יותר סבבה) זה מספיק בהחלט.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי -=boss=-
עריכה:
מזה יותר ממר"ם?! תפרט.
קורס תכנות (גם לאינטרנט וגם לסביבות windows ו linux) שנערך בבסמ"ח (בית הספר למקצועות המחשב). משך הקורס כחצי שנה ואתה נדרש לחתום קבע (שנתיים או שלוש - לא בטוח בקשר לזה).

הראשי תיבות של זה הם מרכז מחשבים ורשתות נתונים והיא כפופה לחיל התקשוב.

עוד פרטים אתה רוצה?
שאל שאלה ספציפית ואני אשתדל לענות לך.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי meshuga
אגב אלעד, אני גם יודע הרבה על ח"א...מסיבה אחת....אבא שלי היה שם 22 שנה
גם אני יודע כמה דברים על חיל האוויר. אחד מהם זה שיש שם את כל הכוסיות בחיל

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eye-Soft
תגיד לי מה הסיכוי שלי +- לקבל בכלל זימון לממר"ם (ונניח שיש לי קב"א 54, 55, 53 מכיוון שרוב הסיכוים שיש לי.).
ככה,
פרופיל - 82.
ראיון אישי - הלך מעולה, חיילת נחמדה שלמדה מה שאני לומד (פיסיקה, מחשבים). אמרתי שאני מעוניין ללכת לממר"ם ולא מעוניין בקרבי בכלל.
בגרויות:
אנגלית 5 - 100
מתמטיקה - 5 (עד כה 98)
מחשבים - 5 (עד כה 100)
פיסיקה - 5 (עד כה 95)
מחשבים פרוייקט גמר 5 יח' - 100
ושאר המקצועות 80+

אני די לא קשיר לקרבי (למרות הפרופיל שהאל יודע איך קיבלתי כזה...).

מה הסיכוי (תיאורתית כמובן, לא מצפה שתגלה עתידות. לפי סטטיסטיקות, לפי הערכה) לקבל זימון ליחידות טכנולוגיות. אהה ואם זה עוזר, אני דובר צרפתית, עברית ואנגלית. צרפתית כשפת אם, אנגלית ועברית ברמה גבוהה מאוד.
סחה על הציונים קודם כל.

דבר שני, הפרופיל הקרבי שלך חוסם אותך אוטומטית מלקבל זימון לממר"ם.

מתי היה לך צו ראשון? קיבלת כבר זימונים כלשהם?
במידה וכן, למה קיבלת? - אפשר דרך זה להעריך את הקב"א והדפ"ר. לתפקידים איכותיים בחמ"ן צריך קב"א 54 ו דפ"ר 70 (מינימאלי).

ציטוט:
נכתב במקור על ידי TalGarty
ולשאלות שלי..
"תשאפו ליותר מממר"ם." - יש המלצות?

יש לי ITE, ואני לומד עכשיו(מסיים שנה הבאה) CCNA, למה אני יכול להתקבל עם תארים כאלה(בתחום המחשבים ורשתות)?
לאן לשאוף? או אה, לא חסר לאן.

קודם כל תשאף להגיע לאחת מהתוכניות היחודיות של צה"ל. בראש ובראשונה להגיע לתלפיות חיל האוויר (זה אומנם כולל חתימת קבע של 6 שנים אבל זה התוכנית הכי יוקרתית שיש בצהל (יותר נחשבת מטיס), עוד מידע תקבל ב www.talpiot.org).

חיל המודיעין יכול להציע לך את תוכנית שחקים שהיא גם אחת מהתוכניות היוקרתיות שיש ותנאי הסף לשם הם קב"א 55 ודפ"ר 70 (לשחקים יש מספר מסלולים - רשתות, תכנות, פיתוח וכו') ופרוייקט גאמא (הטופ של הטופ היום בנושאי תכנות, האנשים בגאמא מכניסים את כל הממר"מניקים לכיס הקטן).

אני רק רוצה לציין שבאחד המסלולים של גאמא משרתים כ 50 איש סה"כ (מה עושים שם בדיוק זה די מסווג) אבל החבר'ה שם (פה ) כל שנה כמעט זוכים בפרס בטחון ישראל (אחד מהפרסים היוקרתיים).