הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   ניהול עסק ומודעות דרושים לעסקים רשומים בלבד (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=20)
-   -   למה אתם נותנים מחירים כאלה גבוהים על אחסוני Win? (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=1130)

snow 13-10-05 19:07

למה אתם נותנים מחירים כאלה גבוהים על אחסוני Win?

בזמן האחרון חיפשתי אחסון על גבי שרתי Win
וקצת ניראה לי מוגזמים המחירים של האחסונים על גבי שרתים אלו
מצד אחד ניתקלתי בכמה וכמה חברות שהמחירים יחסית זולים אך התמיכה ממש לא אהבתי ואת יחס המנהלים ואני בספק אם אני אישית היתי רוצה להתאחסן אצל מנהל שכזה
מצד שני ראיתי חברות ממש ממש טובות הכל מצויין חוץ מהמחירים לדוגמא סייטים

אז בעצם למה לא להוריד קצת את המחירים על האחסונים? לעודד קצת את השוק ההוסטינג ותיכנות ב Asp אחרי הכל מצד אחד ישנן החברות שהורידו את המחירים לנמוכים ויפים מאוד אבל מצד שני לא ממש כניראה תומכים טוב בלקוחות שלהם ומצד שני ישנן החברות שהמחירים גבוהים והתמיכה גם כן ברמה גבוה אז למה לא לשלב את שני העולמות הללו? למה לא לעודד אנשים לקנות ממך עוד? למה?
ואני לא מדבר על להוריד את המחירים ממש לריצפה? פשוט לעשות אותם לרמה שתתאים לכל כיס...

סתם אם לחשוב על זה גם באחסוני הלינוקס רוב החברות או שמציעות אחסון יותר יקר ויותר איכותי ומצד שני יש את החברות שמציעות הכל במחירים זולים אבל התמיכה פחות טובה... מצד שלישי יש חברה אחת שפשוט משלבת הכל בתוכה : Hostrick

תחשבו על זה קצת

והיתי רוצה עוד להוסיף רישיון לWIN ע"פ דיברי אדם מנהל D HOST עולה 250 שח לחודש חלק מהחברות כאן משלמות הרבה הרבה הרבה יותר על שרת שמיועד לאחסון (שבעצם לא צריך את כל החוזק הזה) אז למה לא להשקיע את הכסף הזה ברישיון? בכל מיקרה אתם סתם מבזבזים את הכסף הזה רק שכאן ה"סיכון" קטן יותר

נ.ב לא ידעתי לאן זה יותר מתאים לכאן או לפורום אחסון אתרים אז אם לא מתאים תעבירו בבקשה

FBI_PC 13-10-05 23:38

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
בזמן האחרון חיפשתי אחסון על גבי שרתי Win
וקצת ניראה לי מוגזמים המחירים של האחסונים על גבי שרתים אלו
מצד אחד ניתקלתי בכמה וכמה חברות שהמחירים יחסית זולים אך התמיכה ממש לא אהבתי ואת יחס המנהלים ואני בספק אם אני אישית היתי רוצה להתאחסן אצל מנהל שכזה
מצד שני ראיתי חברות ממש ממש טובות הכל מצויין חוץ מהמחירים לדוגמא סייטים

אז בעצם למה לא להוריד קצת את המחירים על האחסונים? לעודד קצת את השוק ההוסטינג ותיכנות ב Asp אחרי הכל מצד אחד ישנן החברות שהורידו את המחירים לנמוכים ויפים מאוד אבל מצד שני לא ממש כניראה תומכים טוב בלקוחות שלהם ומצד שני ישנן החברות שהמחירים גבוהים והתמיכה גם כן ברמה גבוה אז למה לא לשלב את שני העולמות הללו? למה לא לעודד אנשים לקנות ממך עוד? למה?
ואני לא מדבר על להוריד את המחירים ממש לריצפה? פשוט לעשות אותם לרמה שתתאים לכל כיס...

סתם אם לחשוב על זה גם באחסוני הלינוקס רוב החברות או שמציעות אחסון יותר יקר ויותר איכותי ומצד שני יש את החברות שמציעות הכל במחירים זולים אבל התמיכה פחות טובה... מצד שלישי יש חברה אחת שפשוט משלבת הכל בתוכה : Hostrick

תחשבו על זה קצת

והיתי רוצה עוד להוסיף רישיון לWIN ע"פ דיברי אדם מנהל D HOST עולה 250 שח לחודש חלק מהחברות כאן משלמות הרבה הרבה הרבה יותר על שרת שמיועד לאחסון (שבעצם לא צריך את כל החוזק הזה) אז למה לא להשקיע את הכסף הזה ברישיון? בכל מיקרה אתם סתם מבזבזים את הכסף הזה רק שכאן ה"סיכון" קטן יותר

נ.ב לא ידעתי לאן זה יותר מתאים לכאן או לפורום אחסון אתרים אז אם לא מתאים תעבירו בבקשה

המערכת יקרה ולא נפוצה כמו לינקוס...

somebody 13-10-05 23:49

לפי דעתי זה צריך להשאר ככה.
לא להוריד את המחירים כמו שהורידו בלינוקס, זה יהרוס את השוק וכמו שFBI PC אמר, החזקת שרת win הרבה הרבה יותר יקרה מלינוקס.(מערכת הפעלה וכל מה שמסביב.).

snow 14-10-05 18:58

לדעתי אתה לא צודק
אם תסתכל על זה ככה
כמה מתכנתים שאתם בקהילה מאוד אוהבים מתכנתים ב Php? כמעט כולם! בעיקר למה הם מתכנתים רק ב Php? כי הלקוחות רוצים שירות אחסון זול וגם יש להם איפו לאחסן את האתר בזול
למה אין הרבה מתכנתי Asp בקהילה כי אין לקוחות אף אחד לא רוצה לקנות אחסון יקר ולכן גם אף אחד אפילו לא לומד את השפה למראות שasp Net היא הרבה יותר חזקה מ Php!

ד"א גם לדעתי מנהלים שישיקעו סכום גדול יותר ויקנו שרתי WIN יתיחסו יותר ברצינות חברה שלהם

Virtual NET 14-10-05 19:27

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
לדעתי אתה לא צודק
אם תסתכל על זה ככה
כמה מתכנתים שאתם בקהילה מאוד אוהבים מתכנתים ב Php? כמעט כולם! בעיקר למה הם מתכנתים רק ב Php? כי הלקוחות רוצים שירות אחסון זול וגם יש להם איפו לאחסן את האתר בזול
למה אין הרבה מתכנתי Asp בקהילה כי אין לקוחות אף אחד לא רוצה לקנות אחסון יקר ולכן גם אף אחד אפילו לא לומד את השפה למראות שasp Net היא הרבה יותר חזקה מ Php!

ד"א גם לדעתי מנהלים שישיקעו סכום גדול יותר ויקנו שרתי WIN יתיחסו יותר ברצינות חברה שלהם

סיבה נכונה בחלקה, רוב הקהילה מעדיפה את PHP מכיוון שהיא יותר נוחה, יש יותר תמיכה, חינמית, קוד פתוח ומתעדכנת וממשיכה להתקדם.

בנוגע לטענה שלך - בראש ובראשונה, ווינדוס כיום עולה 5000 ש"ח (לפי מה שאני יודע), בניגוד ללינוקס שהיא מערכת הפעלה חינמית (מלבד RedHat, שגם לה יש גירסאות חינמיות), החזקת שרת ווינדוס תחזוקו וכל שאר הדברים שמסביב עולים כסף, והרבה.
העסק צריך להכניס כמו שהוא מוציא, אם הוא לא יעשה את זה אז אפשר להגיד שהעסק לא מוצלח, זוהי רק אחת מהסיבות שאיחסון על גבי שרתים מבוססים ווינדוס הוא יקר, אם תפנה לאסף מסייטים או לאלעד שמתמחים בווינדוס, במיוחד אלעד שעובד עם ווינדוס כמתנת מנוסה אני בטוח שהם יסבירו לך הרבה יותר מפורט ממה שאני הסברתי, הידע שלי הוא בסיסי, מצטער אם אני מטעה פה במשהו.. תקנו אותי :]

snow 14-10-05 19:51

לא צודק במקצת
1 ידע בתיכנות Asp לא עוזר ... (גם אני מתכנת Asp...)
2 רשיון חודשי עולה 250 + שרת P4 או משהו ממוצע שיתאים לאחסון 600-500 + תחזוק חינם לבד עושים את זה... סה"כ 750-850 עכשיו אנשים קונים שרתי אחסון פשוטים לא מריצים שם כלום חוץ מאחסון ויש כאלה והם קונים שרתים Dual Xeon שמחירו נע לחודש כ 1200+! ולרוב אין להם ידע בתחזוק שרתי לינוקס ולכן זה מסתכם בכ2000

Virtual NET 14-10-05 19:57

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
לא צודק במקצת
1 ידע בתיכנות Asp לא עוזר ... (גם אני מתכנת Asp...)
2 רשיון חודשי עולה 250 + שרת P4 או משהו ממוצע שיתאים לאחסון 600-500 + תחזוק חינם לבד עושים את זה... סה"כ 750-850 עכשיו אנשים קונים שרתי אחסון פשוטים לא מריצים שם כלום חוץ מאחסון ויש כאלה והם קונים שרתים Dual Xeon שמחירו נע לחודש כ 1200+! ולרוב אין להם ידע בתחזוק שרתי לינוקס ולכן זה מסתכם בכ2000

1.ידע ב-ASP לא עוזר? אם אתה יודע לתכנת ב-ASP אני מניח שאתה גם יודע לעבוד יותר טוב עם ווינדוס

2.רשיון חודשי? אתה חושב שהחברות ישלמו על רשיון חודשי? זה עסק, אם פתאום מיקרוסופט מפסיקה לספק את הרשיון החודשי הזה ונותנת רק קניה של הרשיון בפעם אחת? ושרת? אתה צריך את זה לחברה, אתה צריך שרת חזק, מזה P4 למה כולם משתמשים בזה? אתה מדבר שטויות
ותחזוק אתה עושה? לא כולם יודעים לתחזק..

ומזה משכירים? חברה כמו סייטים היא בעלת שרתים פרטיים ואני מאמין שאולי גם ארון משלה..

SITEAM 14-10-05 20:14

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DigitalTech
1.ידע ב-ASP לא עוזר? אם אתה יודע לתכנת ב-ASP אני מניח שאתה גם יודע לעבוד יותר טוב עם ווינדוס

2.רשיון חודשי? אתה חושב שהחברות ישלמו על רשיון חודשי? זה עסק, אם פתאום מיקרוסופט מפסיקה לספק את הרשיון החודשי הזה ונותנת רק קניה של הרשיון בפעם אחת? ושרת? אתה צריך את זה לחברה, אתה צריך שרת חזק, מזה P4 למה כולם משתמשים בזה? אתה מדבר שטויות
ותחזוק אתה עושה? לא כולם יודעים לתחזק..

ומזה משכירים? חברה כמו סייטים היא בעלת שרתים פרטיים ואני מאמין שאולי גם ארון משלה..

2. אני לא שמעתי על רשיון חודשי של 250 ש"ח לווינדוס סרבר 2003. וגם אם כן, מה עם כל שאר המרכיבים? רשיון ל-ACCESS צריך? רשיון ל-MS-SQL צריך? רכיבי דואר והעלאת קבצים צריך?
בקיצור התקנת שרת ווינדוס רק מבחינת תוכנות ורכיבים (ולא משנה איזה שרת זה - XEON, P4 או ספקטרום סינקלייר, אם מישהו מכיר) עולה כמה אלפי דולרים, אז למה להוריד מחירים????

חוץ מזה שאתה מסתכל כאן רק על עלות הרכיבים הראשונית. מה עם אחזקת שרת? מה עם שרות?
חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות. עובדה שרוב החברות שגובות מחירים נמוכים מאוד לא מחזיקות מעמד...

Virtual NET 14-10-05 20:15

ציטוט:

נכתב במקור על ידי SITEAM
2. אני לא שמעתי על רשיון חודשי של 250 ש"ח לווינדוס סרבר 2003. וגם אם כן, מה עם כל שאר המרכיבים? רשיון ל-ACCESS צריך? רשיון ל-MS-SQL צריך? רכיבי דואר והעלאת קבצים צריך?
בקיצור התקנת שרת ווינדוס רק מבחינת תוכנות ורכיבים (ולא משנה איזה שרת זה - XEON, P4 או ספקטרום סינקלייר, אם מישהו מכיר) עולה כמה אלפי דולרים, אז למה להוריד מחירים????

חוץ מזה שאתה מסתכל כאן רק על עלות הרכיבים הראשונית. מה עם אחזקת שרת? מה עם שרות?
חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות. עובדה שרוב החברות שגובות מחירים נמוכים מאוד לא מחזיקות מעמד...

אסף למה אתה מצטט אותי? :confused:

הוא אמר שיש רשיון חודשי ב 250 ש"ח לא אני =/
ואני גם אמרתי את הדברים הבסיסים שאני יודע, אני הזכרתי אותך ואת אלעד שיודעים הרבה יותר ממני ויוכלו להרחיב בנושא..

SITEAM 14-10-05 20:17

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DigitalTech
אסף למה אתה מצטט אותי? :confused:

הוא אמר שיש רשיון חודשי ב 250 ש"ח לא אני =/
ואני גם אמרתי את הדברים הבסיסים שאני יודע, אני הזכרתי אותך ואת אלעד שיודעים הרבה יותר ממני ויוכלו להרחיב בנושא..

מה אתה נעלב??? אתה צריך להיות גאה שציטטתי אותך... :D

דניאל 14-10-05 20:18

ציטוט:

נכתב במקור על ידי SITEAM
אני לא שמעתי על רשיון חודשי של 250 ש"ח לווינדוס סרבר 2003

כידוע לי, יש מספר חברות שמציעות השכרה חודשית של Windows Server 2003 בעלות של 50$.

Virtual NET 14-10-05 20:19

ציטוט:

נכתב במקור על ידי SITEAM
מה אתה נעלב??? אתה צריך להיות גאה שציטטתי אותך... :D

לא נעלבתי
חחחחח איזה קרוע אתה :]

וואלה באמת.. בעל חברת סייטים מצטט אותי.. כבוד!

:p

SITEAM 14-10-05 20:22

ציטוט:

נכתב במקור על ידי TelecarT
כידוע לי, יש מספר חברות שמציעות השכרה חודשית של Windows Server 2003 בעלות של 50$.

באמת? והרישיון להשכיר מאיפה? או שזו תוכנה פרוצה? (שלא יתבעו אותי על הוצאת דיבה, אני אציין שמדובר בשאלה תמימה לחלוטין ולא צינית, חו"ח... ;) )

הכי זול שאני מצאתי היה 300$ לשנה באתר מייקרובלוף בתור חבר תוכנית שותפים

freebsd 14-10-05 23:47

אסף אתה מדבר על 300$ לשנה
דניאל מדבר על 50$ לחודש

וכן לי יש כמה רשיונות וינדוס שאני משכיר
ללקוחות שלי ב 50$ לחודש

וחוץ מזה למה להוריד תמחירים

אנחנו כאן בשביל להרוויח
רשיון לוינדוס 800$ בערך
רשיון לפנאל של וינדוס plesk,helm,hosting controler
דברים די יקרים
שלא נדבר על mssql
וכל שאר התוספות

SITEAM 15-10-05 00:06

ציטוט:

נכתב במקור על ידי BestServ.co.il
אסף אתה מדבר על 300$ לשנה
דניאל מדבר על 50$ לחודש

וכן לי יש כמה רשיונות וינדוס שאני משכיר
ללקוחות שלי ב 50$ לחודש

וחוץ מזה למה להוריד תמחירים

אנחנו כאן בשביל להרוויח
רשיון לוינדוס 800$ בערך
רשיון לפנאל של וינדוס plesk,helm,hosting controler
דברים די יקרים
שלא נדבר על mssql
וכל שאר התוספות

300$ לשנה זה 25$ לחודש, וזה לא רק על הסרבר, אלא גם על תוכנות נוספות, כך שלכל הדעות זה משתלם יותר.
אבל זה לא משנה לעצם הדיון - אין שום סיבה להוריד מחירים.
אם שואלים אותי גם המחירים על לינוקס צריכים לעלות - בשביל מה להתאמץ בכלל אם לא עושים רווח משמעותי? (אבל זה כידוע שייך לדיון אחר...:cool: )

snow 15-10-05 08:48

OK אז ראיתם שיש רישיון חודשי שבעצם אדם גילה לי עליו :)
לגבי התגובה שהתחזוק קשור איכשו לתיכנות בASP לרוב אתה פשוט תדע רק להתקין IIS.... וזהו
אולי חלק גם ידעו להתקין אפשרויות חינמיות כמו מערכת העלאת קבצים הפניית אי פי לאתר (התחברות למחשב אם פורט 80) שרת דואר ביתי וגם זה חינם פשוט צריך למצוא את התוכנות הללו....

אבל עכשיו שוב זה לא בדיוק מה שאני מנסה לראות אלה העובדה שלדוגמא כמו שאמרתה (אסף)
"חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות"
יפה צודק אבל הכפלתם את זה פי כמה?
נניח ניקח בדוגמא את חברת BEST SERV וחברת גודדי (שעוד לא ניסגרה :"חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות")ואני מכווה שאף אחד לא ניפגע שאני לקחתי את החברה שלו כדוגמא:o
נשווה את שתי החבילות הקטנות
150 מגה אחסון
15 גיגה תעבורה
בסטסרב
70 שח

125 מגה אחסון
20 גיגה תעבורה
גודידי
15 שח

יוצא שפחות או יותר האחסון עולה לגלעד 15 שח הוא מרווח ממנו 70-15=55
אז נניח כי השירות הוא באמת גבוה יותר וטוב יותר אבל 50 שח זה יוצא פי 3-4 פעמים יותר!
משווי האחסון! עכשיו למה לא נגיד לקחת מכל שווי החבילה כפילו ממנה נניח זה על הישרות ורווח החברה
יצא 30 שח אז אתם לא חושבים שיבואו יותר לקוחות וירצו אחסונים הרי זה ישתלם OK אז זה יותר משאבים על פחות כסף... אבל מצד שני יהיו בבעלותכם יותר שרתים וגם יותר לכסף בפרק זמן קצר יותר

ז"א שאם עד עכשיו היתם מרווחים X כסף אחרי ההוזלה של כמעט פי 2 אתם תרווחו X\2 כסף תוך חודש חודשים זה יעלה שוב ל X כסף תוך שלוש ארבע חודשים זה יהיה 2X כסף

וגם זה יביא לקוחות לתווך יותר ארוך...

freebsd 15-10-05 09:35

לצערי לא ללינוקס ולא לוינדוס
אני לא יכול לעמוד ב 30 ש"ח לחבילה
16.5% זה רק מע"מ
ויש מס הכנסה
ביטוח לאומי
וכל שאר ההוצאות
שלא נדבר על תמיכה

אני מעדיף שיהיה לי 20 לקוחות וינדוס שישלמו 70 שקל

מאשר 50 שישלמו 30

זה יותר תמיכה
ויותר משאבים

SITEAM 15-10-05 10:43

ציטוט:

אבל עכשיו שוב זה לא בדיוק מה שאני מנסה לראות אלה העובדה שלדוגמא כמו שאמרתה (אסף)
"חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות"
יפה צודק אבל הכפלתם את זה פי כמה?
נניח ניקח בדוגמא את חברת Best Serv וחברת גודדי (שעוד לא ניסגרה :"חברות לא גובות כסף לפי מה שעלה להן בהתקנת השרת אלא לפי מה שהן חושבות שמגיע להן על התמיכה שהן מספקות")ואני מכווה שאף אחד לא ניפגע שאני לקחתי את החברה שלו כדוגמא
נשווה את שתי החבילות הקטנות
150 מגה אחסון
15 גיגה תעבורה
בסטסרב
70 שח

125 מגה אחסון
20 גיגה תעבורה
גודידי
15 שח

יוצא שפחות או יותר האחסון עולה לגלעד 15 שח הוא מרווח ממנו 70-15=55
אז נניח כי השירות הוא באמת גבוה יותר וטוב יותר אבל 50 שח זה יוצא פי 3-4 פעמים יותר!
משווי האחסון! עכשיו למה לא נגיד לקחת מכל שווי החבילה כפילו ממנה נניח זה על הישרות ורווח החברה
יצא 30 שח אז אתם לא חושבים שיבואו יותר לקוחות וירצו אחסונים הרי זה ישתלם Ok אז זה יותר משאבים על פחות כסף... אבל מצד שני יהיו בבעלותכם יותר שרתים וגם יותר לכסף בפרק זמן קצר יותר

ז"א שאם עד עכשיו היתם מרווחים X כסף אחרי ההוזלה של כמעט פי 2 אתם תרווחו X\2 כסף תוך חודש חודשים זה יעלה שוב ל X כסף תוך שלוש ארבע חודשים זה יהיה 2x כסף

וגם זה יביא לקוחות לתווך יותר ארוך...
אם כבר בדוגמא שנתת, ובהסתמך על סיפורים ששמעתי על גודדי - זו בדיוק הסיבה שהשרת שלהם לא זז (ושוב, זה לפי סיפורים. לא התנסיתי ואני גם לא אתנסה) - בדיוק בגלל שהם העמיסו עליו לקוחות שמצא חן בעיניהם לשלם רק 15 ש"ח לחודש והיום מקללים את הרגע הזה...
עכשיו בוא ניקח את הדוגמא של גלעד - אמרת 70 ש"ח נכון? מה-70 האלה תוריד 16.5% מע"מ ועוד משהו כמו 5% מקדמה למס הכנסה - כמה נשאר? בחשבון גם מאוד - 55 ש"ח.
זה מה שאתה כלקוח שווה לגלעד לפני הוצאות על השרת, לתומכים, טלפון, זמן שתצרוך על תמיכה...
אתה לא חושב שזה שווה לך? לך תארח בחברה שגובה 15 ש"ח לאותה חבילה, הבעלים שלה לא מרוויח ממך כלום ולכן גם לא יהיה אכפת לא שהאתר שלך לא עובד.

אתה פשוט מתעקש לא לראות את כל התמונה, אז יש לי הצעה בשבילך - לך תוציא את ההשקעה הראשונית על שרת Win תתחיל למכור חבילות איחסון ותיווכח שכל התפיסה שלך בנושא מעוותת.
או לחילופין, תמצא חברה שגובה 15 ש"ח על חבילה, תהפוך ללקוח שלה ואני מקווה בשבילך שלא תזרוק סתם כסף.

snow 15-10-05 13:36

ציטוט:

נכתב במקור על ידי SITEAM
אם כבר בדוגמא שנתת, ובהסתמך על סיפורים ששמעתי על גודדי - זו בדיוק הסיבה שהשרת שלהם לא זז (ושוב, זה לפי סיפורים. לא התנסיתי ואני גם לא אתנסה) - בדיוק בגלל שהם העמיסו עליו לקוחות שמצא חן בעיניהם לשלם רק 15 ש"ח לחודש והיום מקללים את הרגע הזה...
עכשיו בוא ניקח את הדוגמא של גלעד - אמרת 70 ש"ח נכון? מה-70 האלה תוריד 16.5% מע"מ ועוד משהו כמו 5% מקדמה למס הכנסה - כמה נשאר? בחשבון גם מאוד - 55 ש"ח.
זה מה שאתה כלקוח שווה לגלעד לפני הוצאות על השרת, לתומכים, טלפון, זמן שתצרוך על תמיכה...
אתה לא חושב שזה שווה לך? לך תארח בחברה שגובה 15 ש"ח לאותה חבילה, הבעלים שלה לא מרוויח ממך כלום ולכן גם לא יהיה אכפת לא שהאתר שלך לא עובד.

אתה פשוט מתעקש לא לראות את כל התמונה, אז יש לי הצעה בשבילך - לך תוציא את ההשקעה הראשונית על שרת Win תתחיל למכור חבילות איחסון ותיווכח שכל התפיסה שלך בנושא מעוותת.
או לחילופין, תמצא חברה שגובה 15 ש"ח על חבילה, תהפוך ללקוח שלה ואני מקווה בשבילך שלא תזרוק סתם כסף.

OK הבנתי בכל מיקרה אז יוצא נישאר לו רווח 40 שח עדיין אפשר יהיה קצת להנמוך את זה נניח ל 20 (רוב חברות האחסון לינוקס כיום מרווחות סכום זה על חבילה כפולה + הוצאות מעמ + הוצעות שרת....)

אבל בעצם אם לחשוב על זה 50 שח +- זה עדיין קצת הרבה :(
עריכה:
בעצם עוד משהו ואם לא לדבר על החברות של המנהלים המבוגרים אלה על החברות של הילדים והנוער אשר פטורות ממס
בעצם מההתחלה דיברתי עליהן.... (ילדים קונים שרתים במחירים ענקיים אז למה לקנות שרת כזה חזק למה לא לקנות שרת אפטימאלי ורישיון WIN? - השאלה שאיתה התחלתי)

SITEAM 15-10-05 13:51

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
OK הבנתי בכל מיקרה אז יוצא נישאר לו רווח 40 שח עדיין אפשר יהיה קצת להנמוך את זה נניח ל 20 (רוב חברות האחסון לינוקס כיום מרווחות סכום זה על חבילה כפולה + הוצאות מעמ + הוצעות שרת....)

אבל בעצם אם לחשוב על זה 50 שח +- זה עדיין קצת הרבה :(
עריכה:
בעצם עוד משהו ואם לא לדבר על החברות של המנהלים המבוגרים אלה על החברות של הילדים והנוער אשר פטורות ממס
בעצם מההתחלה דיברתי עליהן.... (ילדים קונים שרתים במחירים ענקיים אז למה לקנות שרת כזה חזק למה לא לקנות שרת אפטימאלי ורישיון WIN? - השאלה שאיתה התחלתי)

תשאל את אותם ילדים שפותחים כל שני וחמישי "חברת איחסון" ונעלמים אחרי יומיים כי "זה לא מה שהם חשבו" ו"זה גוזל יותר מדי זמן" ו"הרווחים לא מצדיקים את הזןמ המבוזבז"

50 ש"ח ללקוח זה רווח אפסי, אם אתה שואל אותי...כי החברות והעסקים המאורגנים לא מסיימים רק עם הוצאות על השרת והתמיכה, אלא גם חייבים בדו"ח שנתי של רואה חשבון, שעולה לא מעט, מע"מ ומס הכנסה.
ואגב שרת אופטימלי כהגדרתך לא עולה 250 ש"ח בחודש, תהיה בטוח...

eLad 15-10-05 15:12

ציטוט:

ה מתכנתים שאתם בקהילה מאוד אוהבים מתכנתים ב Php? כמעט כולם! בעיקר למה הם מתכנתים רק ב Php? כי הלקוחות רוצים שירות אחסון זול וגם יש להם איפו לאחסן את האתר בזול
תלוי איפה אתה מסתכל.
היום בשוק יש דרישה די גדולה לתוכניתנים בסביבות הפיתוח של מיקרוסופט ובייחוד ב .Net
מה גם שעוד חודש בערך יושק SQL SERVER 2005 (מי שמכיר, בשם הקוד Yukon) שייתן פייט רציני ל Oracle ונחשו מה, ישאיר הרבה מאוד מאחור את PG ואת mySQL המצועצעים.

באשר לאיחסון, אני לא יודע אם אתה מציץ רק ב HOSTS או גם במקומות אחרים, אני אישית רואה שתחום ה windows די מצליח.
ציטוט:

.net יותר חזקה מ PHP ועל זה אין ויכוח. אין הרבה מתכנתי ASP בקהילה הזאתי? לא בטוח בנוגע לזה..

מי אמר לך שלא לומדים .net? אתה יודע איזה ביקוש אדיר יש לזה בשוק? פתח כל עיתון דרושים שתמצא ותראה דרישה לתוכניתני .net, java ו c++ בעיקר.

ציטוט:

אין קשר בין מע' ההפעלה המורצת על השרת לבין הרצינות.
יש כמה חברות עם linux שיותר רציניים מחברות עם windows. מה גם שהשרת (מפרט) לא בהכרח מרמז על איכות החברה והתמיכה אלא יותר על כיוון ההשקעה והארנק של הבעלים.

ציטוט:

תחזוק חינם? מי ייתן לך תחזוק חינם?
לידיעתך, לתחזק windows לא הולך ברגל ואתה צריך לכסות הרבה מאוד דברים שלצערנו MS השאירו פתוח. וחברות "רציניות" כדבריך לא ייקנו P4 כשרת אלא מחשב שמתאים מראש לעבודה כשרת.

-------

עכשיו בוא נעשה חשבון קטנטן:
מחיר של שרת נע סביבות ה 1500$ [לכל החיים]
רישיון ל windows - סביבות ה 800$ [לכל החיים]
אחזקה בחווה, רוחב פס, פאנל ניהול - 100$ [לחודש, בערך]
רישיון ל MS ACCESS - לא יודע מה המחיר, נניח 150 $ לכל החיים
רישיון ל SQL SERV - סביבות ה 3000$ לכל החיים

סיכום ביינים: הגענו למחיר של 5450$ (עבור דברים שישארו איתנו כל החיים) וכל חודש 100$ (עבור אחזקה בחווה, רוחב פס, פאנל ניהול).

לזה עוד נוסיף רכיבים שונים (למשל: AspUpload, AspJpeg, Jmail ועוד) - מחיר כל אובייקט כזה סביבות ה 100$, נניח וניקח 5 כאלו. 500$ וזה שלנו לכל החיים.

למחיר הזה עוד נוסיף התקנת שרת, תחזוקה, קינפוג - נגיע לזה שזה ייגזול לנו עוד 150$ בערך כל חודש.

סיכום:
5950$ לדברים שיישארו איתנו לכל החיים (נעגל ל 6000$)
ועוד כ 250$ כל חודש על הוצאות שותפות

ולא חישבתי עוד את עניין ה FW חומרה, קניית רכיבים לשרת, עדכון מ"ה כל כמה שנים, מסני זבל, אנטי וירוס על השרת ועוד ועוד..

את ההמרה לשקלים תעשה לבד (ועוד שכחתי שצריך לשלם מס וכו')

לעומת זאת, בשרת לינוקס , אין לך SQL SERV, אין לך צורך ברישיון למ"ה, אין לך צורך ברכיבים צד שלישי, אתה לא צריך רישיון ל OFFICE..

ייצא לך שם 1500$ לשרת
וכל חודש משהו כמו 250$ הוצאות שותפות
שליש מחיר בערך.

עכשיו יש הצדקה למחיר?

snow 15-10-05 19:42

ציטוט:

נכתב במקור על ידי eLad
תלוי איפה אתה מסתכל.
היום בשוק יש דרישה די גדולה לתוכניתנים בסביבות הפיתוח של מיקרוסופט ובייחוד ב .Net
מה גם שעוד חודש בערך יושק SQL SERVER 2005 (מי שמכיר, בשם הקוד Yukon) שייתן פייט רציני ל Oracle ונחשו מה, ישאיר הרבה מאוד מאחור את PG ואת mySQL המצועצעים.

באשר לאיחסון, אני לא יודע אם אתה מציץ רק ב HOSTS או גם במקומות אחרים, אני אישית רואה שתחום ה windows די מצליח.

.net יותר חזקה מ PHP ועל זה אין ויכוח. אין הרבה מתכנתי ASP בקהילה הזאתי? לא בטוח בנוגע לזה..

מי אמר לך שלא לומדים .net? אתה יודע איזה ביקוש אדיר יש לזה בשוק? פתח כל עיתון דרושים שתמצא ותראה דרישה לתוכניתני .net, java ו c++ בעיקר.

אין קשר בין מע' ההפעלה המורצת על השרת לבין הרצינות.
יש כמה חברות עם linux שיותר רציניים מחברות עם windows. מה גם שהשרת (מפרט) לא בהכרח מרמז על איכות החברה והתמיכה אלא יותר על כיוון ההשקעה והארנק של הבעלים.

תחזוק חינם? מי ייתן לך תחזוק חינם?
לידיעתך, לתחזק windows לא הולך ברגל ואתה צריך לכסות הרבה מאוד דברים שלצערנו MS השאירו פתוח. וחברות "רציניות" כדבריך לא ייקנו P4 כשרת אלא מחשב שמתאים מראש לעבודה כשרת.

-------

עכשיו בוא נעשה חשבון קטנטן:
מחיר של שרת נע סביבות ה 1500$ [לכל החיים]
רישיון ל windows - סביבות ה 800$ [לכל החיים]
אחזקה בחווה, רוחב פס, פאנל ניהול - 100$ [לחודש, בערך]
רישיון ל MS ACCESS - לא יודע מה המחיר, נניח 150 $ לכל החיים
רישיון ל SQL SERV - סביבות ה 3000$ לכל החיים

סיכום ביינים: הגענו למחיר של 5450$ (עבור דברים שישארו איתנו כל החיים) וכל חודש 100$ (עבור אחזקה בחווה, רוחב פס, פאנל ניהול).

לזה עוד נוסיף רכיבים שונים (למשל: AspUpload, AspJpeg, Jmail ועוד) - מחיר כל אובייקט כזה סביבות ה 100$, נניח וניקח 5 כאלו. 500$ וזה שלנו לכל החיים.

למחיר הזה עוד נוסיף התקנת שרת, תחזוקה, קינפוג - נגיע לזה שזה ייגזול לנו עוד 150$ בערך כל חודש.

סיכום:
5950$ לדברים שיישארו איתנו לכל החיים (נעגל ל 6000$)
ועוד כ 250$ כל חודש על הוצאות שותפות

ולא חישבתי עוד את עניין ה FW חומרה, קניית רכיבים לשרת, עדכון מ"ה כל כמה שנים, מסני זבל, אנטי וירוס על השרת ועוד ועוד..

את ההמרה לשקלים תעשה לבד (ועוד שכחתי שצריך לשלם מס וכו')

לעומת זאת, בשרת לינוקס , אין לך SQL SERV, אין לך צורך ברישיון למ"ה, אין לך צורך ברכיבים צד שלישי, אתה לא צריך רישיון ל OFFICE..

ייצא לך שם 1500$ לשרת
וכל חודש משהו כמו 250$ הוצאות שותפות
שליש מחיר בערך.

עכשיו יש הצדקה למחיר?

לגבי התענה הראשונה נכון יש ביקוש ענק אבל להייטק לא לפריילנסינג... ז"א שילד כמוני או כמוך בלי תואר מוכר וניסיון של שנה שנתיים שלוש לא יקחו...

אני מדבר איתך עכשיו על ילדים \ אנשים מבוגרים שפונים אלי לבניית מערכות או התיכנות ה PSD שלהם ולא מעוניינים לקחת מתכנת שיבקש 10K לחודש עבודה ויתן לו פרוייקט ברמה גבוה מאוד אלה מחפשים ילדים שרוצים להרווח כמו רובינו כאן שאין להם השכלה אקדמאית אבל יש ידע ובהנחה שהם יעשו את מה שהם רוצים הם מעדיפים לשלם אולי 1000 ולקבל מוצר שבעיניהם שווה

תענה שניה זה כן מסמל אם אתה משקיע 10 שקל לא משנה לך מאוד אם הפסדתה אותם אבל אם אתה משקיע עשרות אלפים או אחוזים נחמדים מדמי הכיס לרוב זה יהיה כמה אלפים הילידים יצפו לטוב ביותר אחרי הכל בשבילם זה יקר! לדוגמא אני כשניכנסתי לראשונה לפורום וראיתי אנשים מציעים אחסון בתשלום זה היה פשוט מדהים בשבילי חשבתי מי הפרייר שיקנה את זה אח"כ התחלתי בחופש לעבוד קצת ואז הכסף שביקשו כאן לא ניראה לי ככ מוגזם....

תענה 3 לא אמרתי שיתנו תחזוק חינם אבל נידמה לי שגם הילידים שאין להם ניסיון רב יוכלו לתחזק איכשהו את השרת שלהם האחרי הכל זה הסביבה הנוחה ביותר בשבילם WINDOWS

תענה 4
נכון אם אתה רוצה להשקיע ואתה בטוח בעסק אבל אם אתה לא רוצה? מה קורה אז?
אז אתה משכיר שרת P4 ב 550 שח לחודש בערך
לוקח רישיון ב 250 שח לחודש או יותר נכון 50$
רכיבים רובם אתה יכול להשתמש באלה שקיים והולכים יחד אם הרישיון ....
רישיונות מס אקסס וSQL כמו רוב החברות מי שצריך משלם + וזה יכסה את הרישיון החודשי....
FW החברה המארחת...
תחזוק לבד...

בכל מיקרה דיברתי אם מנהל וינר סרב והוא קצת הסביר לי על הפאנל וזה די הסביר לי על הכל (הרישיון פאנל הוא למספר הדומיינים הרשומים על הפאנל)
בכל מיקרה אם אפשר יהיה לספק את האחסון ללא פאנל לדעתי המחירים אמורים להיות בהרבה יותר קטנים

eLad 15-10-05 20:17

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
לגבי התענה הראשונה נכון יש ביקוש ענק אבל להייטק לא לפריילנסינג... ז"א שילד כמוני או כמוך בלי תואר מוכר וניסיון של שנה שנתיים שלוש לא יקחו...

לא יודע מה איתך, לי יש ניסיון של 3 שנים ומעלה ואני מגיע עם קבלות.
לוקחים אותי, אני לא דואג מזה.

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
אני מדבר איתך עכשיו על ילדים \ אנשים מבוגרים שפונים אלי לבניית מערכות או התיכנות ה PSD שלהם ולא מעוניינים לקחת מתכנת שיבקש 10K לחודש עבודה ויתן לו פרוייקט ברמה גבוה מאוד אלה מחפשים ילדים שרוצים להרווח כמו רובינו כאן שאין להם השכלה אקדמאית אבל יש ידע ובהנחה שהם יעשו את מה שהם רוצים הם מעדיפים לשלם אולי 1000 ולקבל מוצר שבעיניהם שווה

ילדים, אני בספק אם יוציאו לך 10K או אפילו 3K לבניית מערכת כלשהי.
באשר למבוגרים, תלוי מי ומה, יש כאלו שישלמו טוב מאוד לקבלת פרוייקט מושלם..

אם יחסכו בזה וילכו אל חובבן, לתקן את הנזקים האלו יעלה הרבה יותר

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
תענה 3 לא אמרתי שיתנו תחזוק חינם אבל נידמה לי שגם הילידים שאין להם ניסיון רב יוכלו לתחזק איכשהו את השרת שלהם האחרי הכל זה הסביבה הנוחה ביותר בשבילם WINDOWS

אני לא בטוח בזה.
לא מדובר רק על התקנת תוכנה או שתיים, לחיצה NEXT NEXT ולבסוף FINISH. זה דורש הרבה מעבר לזה וידע באבטחת מידע ורשתות.

ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
תענה 4
נכון אם אתה רוצה להשקיע ואתה בטוח בעסק אבל אם אתה לא רוצה? מה קורה אז?
אז אתה משכיר שרת P4 ב 550 שח לחודש בערך
לוקח רישיון ב 250 שח לחודש או יותר נכון 50$
רכיבים רובם אתה יכול להשתמש באלה שקיים והולכים יחד אם הרישיון ....
רישיונות מס אקסס וSQL כמו רוב החברות מי שצריך משלם + וזה יכסה את הרישיון החודשי....
FW החברה המארחת...
תחזוק לבד...

אין לך רכיבים שמגיעים עם הרישיון. יותר נכון לומר שיש לך רכיבים שמותקנים כבר על ה windows והם כאלו בסיסים ואיך להגיד את זה.. "פשוטים" שכמעט ולא משתמשים בהם (לא מדבר כרגע על xmlHTTP וכו' אלא על אובייקטים לשליחת דוא"ל, טיפול בקבצים, תמונות)

תמיכה ב Access זה דבר בסיסי.
באשר ל SQL SERV, אתה לא יכול לקנות רישיון רק לכלי עצמו (וגם פה יש כל מיני רמות) ולא פר מסד.
אני לא חושב שכל חברה מארחת נותנת לך FW חומרה.

תוסיף למחיר אנטי וירוס על השרת, פתרונות לסינון ספאם וכו'..
ציטוט:

נכתב במקור על ידי snow
בכל מיקרה דיברתי אם מנהל וינר סרב והוא קצת הסביר לי על הפאנל וזה די הסביר לי על הכל (הרישיון פאנל הוא למספר הדומיינים הרשומים על הפאנל)
בכל מיקרה אם אפשר יהיה לספק את האחסון ללא פאנל לדעתי המחירים אמורים להיות בהרבה יותר קטנים

ואז בכל פיפס קטן כמו פתיחת סאב דומיין, מייל, הרשאות כתיבה - יטרידו אותך טלפונית?
יש חברות גדולות שעושות את זה, למשל agate.

omaniusd 15-10-05 20:25

אלעד, זילזלת קשות בהוצאה על אנטי וירוס, ואמצעי אבטחה.
בשרתים שאני עובד איתם, אמצעי האבטחה מתחלקים לחומרה ותוכנה, וחלקם עולים כמה אלפי דולרים.

אדם 16-10-05 01:34

איאפשקר להנמיח את המחיר זה ממש לא יקר גילעד מוכר עוד בזול שאני אל יראה לך מחירים גבוהים בווינדוס
ווינדוס בניגוד ללינוק ס זה מערכת שהיא הרבה יותר מורכבת וקשה להבנה וכמובן רגישה יותר.

לגבי מייק, אוקי מייק כבר לא מוכר במחירים האלה זה 1.
2. לכן תראה תאפ טיים של מייק מול של גילעד לדדעתי צריך לעלות אפילו תמחיר של ההוסטינג גןם בלינוקס.
כמו שגילעד אמר מה יש לו להסתפק במחיר 30 ש"ח לחודש.
אתה משלם על שרת טוב, תמיכה, וכמובן זמן וזמן יקר.
אתם בטח חושבים לעצמכם וואו יקר אבל תבינו יש פה אנשים שזה פרנסה שלהם ויש עוד הוצאות בדרך זה לא הכל המע"מ המס זה רק חלק ממה שצריך לשלם לא דיברנו על כ עניין התיחזוק השרת.

מה עם לנסוע לחווה = דלק זה לא כסף? ומה עם הלך מאבד זיכרון לוח אם קבל נשרף או כל בעיה אחרת, או שאולי צריך להביא איזה טכנאי של 012 נט.
ומה עם אירוח השרת בחווה זה לא כסף?
שאני כבר לא מדבר על מי שיש לו ארון או אפילו שניים.

ידידי לא מדובר פה בסכומים של 100 200 ש"ח אלה בהרבה יותר ואתה חושב שכל זה יכוסה ע"י 30 ש" בחודש שמיזה 16 אחוז הולך למע"מ ויש מס הכנסה ומה נשאר לך ונניח במקרה הטוב כיסתה תהוצאות מה עם רווחלים מה עם כסף צריך כסף לחיות לא ?

אז נכון יש פה ילדים שזה פאן בשבילםווואלה כל הקטע של לפתוח עסק לאחסון אתרים זה סתם רק בגלל שכייף להם וזה לא הפרנסה שלהם.

אז מה לעשות יש ויש ואתה תעשה חישוב לבד

snow 16-10-05 08:12

יפה בגלל זה אני מדבר על הילדים האלה ולא על המבוגרים שכאן שמנהלים חברות אחסון

Ori The Man 16-10-05 15:29

המערכת והרישיון יקרים מאוד

snow 17-10-05 19:22

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Ori The Man
המערכת והרישיון יקרים מאוד

ומה הקשר???

Gun Junkie 17-10-05 22:52

כן אבל לא הבנתי למה מערכת windows server כל כך יקרה??
מה הקטע ולמה היא עדיפה על linux?

Dvirs.Net 17-10-05 23:56

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Gun Junkie
כן אבל לא הבנתי למה מערכת windows server כל כך יקרה??
מה הקטע ולמה היא עדיפה על linux?

מילה אחת. מיקרוסופט.
לינוקס היא חינמית.
היא בעיקרון עדיפה לפחות בקטע של התמיכה - גם PHP וגם ASP,.NET
ולינוקס רק PHP.
לא כל כך צריך להרחיב על זה..

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 07:21.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ