הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   תחזוק שרתים ושירותי רשת נוספים (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=29)
-   -   שאלה | תחזוק שרת VPS (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=100136)

Danielx147 30-09-12 20:50

שאלה | תחזוק שרת VPS

שלום וחג שמח .
אני רוצה לרכוש שרת VPS , רציתי לדעת האם קל לתחזק דבר כזה,
איך זה עובד ? אני צריך להתקין עלי אבטחה וכל מיני תוספות לשרת ? או שאני יכול לבחור מהשרת ולהתקין ישר ?
אני אשמח אם מישהו יסביר לי איך זה עובד
ד"א אני רוצה לרכוש מ OVH

תודה מראש !

אדיר 30-09-12 20:55

מה המטרה של ה- VPS? אילו שימושים אתה מייעד לו? מה אתה הולך להריץ עליו?
האם יש לך ידע כלשהו במערכות *nix? איזה ידע יש לך בתחום באופן כללי?

Danielx147 30-09-12 20:56

על השרת יהיו מספר אתרים עד 7 ככול הנראה.
אין לי ידע בלינוקס,וכל מה שסובב לשרתים.

אדיר 30-09-12 21:19

האם האתרים בבעלותך או בבעלות לקוחות שלהם אתה מספק שירותי האירוח (או כל דבר אחר המגדיר אותך כאחראי לפעילות התקינה של אתר של מישהו אחר)?
האם היית מגדיר את ה- up-time הנדרש עבור האתרים האלו כגורם קריטי ואתה רוצה שהוא יהיה גבוה ככל האפשר? האם אי-זמינות או תקלות חוזרות יפגעו לך במוניטין ו/או בהכנסות?
על איזה סדר גודל של אתרים מדובר? האם האתרים דורשים משהו מיוחד עבור הפעילות השוטפת שלהם (לדוג' Redis או ffmpeg)?

מה שאני מנסה להגיד זה שאם אתה צריך ו/או רוצה שהאתרים יפעלו בצורה תקינה ולאורך זמן, משמע אתה רוצה להימנע מבעיות פוטנציאליות כמה שיותר, כדאי לך ללמוד קצת יותר ולהכין את עצמך למה שאתה רוצה לעשות.
אם האתרים האלו לא ממש חשובים ואין לך בעיה ללמוד "על הדרך" ולקחת בחשבון שכנראה יהיו לא מעט בעיות עם השרת ואיתם, אולי אתה יכול להתחיל כבר עכשיו.

על קצה המזלג הבסיס של הבסיס שאתה צריך לדעת זה לעבוד בסביבת לינוקס ולהכיר את התוכנות שאתה הולך להריץ (בד"כ אלו בעיקר apache, php, mysql וכד' [בהנחה שאתה באמת מממש LAMP ולא משהו אחר)), כמובן שזה לא מסתכם רק בזה אבל בזה הייתי ממליץ להתחיל.

בהצלחה.

Danielx147 30-09-12 21:31

האתרים בבעלותי.
בנתיים עוד אין הכנסות ממש גבוהות אבל עדיף שהשרת יהיה זמין עד כמה שאפשר ללא נפילות.
האתרים בנויים על wordpress ו vbulletin .
איפה אני יכול ללמוד על זה אני אשמח אם תביא לי אתרים או מקור מידע אחר.

אדיר 30-09-12 22:14

"עדיף שהשרת יהיה זמין עד כמה שאפשר ללא נפילות" זה נכון כמעט בכל מצב, השאלה עד כמה זה קריטי ועד כמה תוכל להתפשר על זה עבור הלימוד וההתנסות (קח בחשבון שכנראה יהיו לך המון טעויות והמון בעיות, זה חלק מהתהליך).

כמקור לחיפוש מידע, יש לך את Google כמובן.

egoline 30-09-12 22:30

המלצה

אם יש לך מספר מצומצם של אתרים ומה שחשוב לך שהכל יתקתק ללא תקלות אז תקח חשבון ריסלר אצל חברת אירוח. לא תמיד צריך לקנות פרה בשביל שיהיה לך חלב:-)

Danielx147 30-09-12 23:44

ציטוט:

נכתב במקור על ידי xPerfection (פרסם 858572)
"עדיף שהשרת יהיה זמין עד כמה שאפשר ללא נפילות" זה נכון כמעט בכל מצב, השאלה עד כמה זה קריטי ועד כמה תוכל להתפשר על זה עבור הלימוד וההתנסות (קח בחשבון שכנראה יהיו לך המון טעויות והמון בעיות, זה חלק מהתהליך).

כמקור לחיפוש מידע, יש לך את Google כמובן.

בנתיים כשאין לי עוד הרבה אנשים באתר אני מוכן לנסות וללמוד את הנושא.
לא מצאתי בגוגל מידע על תחזוק שרתים והסברים על VPS

ציטוט:

נכתב במקור על ידי egoline (פרסם 858573)
אם יש לך מספר מצומצם של אתרים ומה שחשוב לך שהכל יתקתק ללא תקלות אז תקח חשבון ריסלר אצל חברת אירוח. לא תמיד צריך לקנות פרה בשביל שיהיה לך חלב:-)

המליצו לי לקחת VPS,
בקשר לרייסליר - לא מצאתי חברות מצרפת שמספקות רייסלרים.

חג שמח :)

אדיר 30-09-12 23:49

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Danielx147 (פרסם 858581)
בנתיים כשאין לי עוד הרבה אנשים באתר אני מוכן לנסות וללמוד את הנושא.
לא מצאתי בגוגל מידע על תחזוק שרתים והסברים על VPS

ציטוט:

על קצה המזלג הבסיס של הבסיס שאתה צריך לדעת זה לעבוד בסביבת לינוקס ולהכיר את התוכנות שאתה הולך להריץ (בד"כ אלו בעיקר apache, php, mysql וכד' [בהנחה שאתה באמת מממש LAMP ולא משהו אחר)), כמובן שזה לא מסתכם רק בזה אבל בזה הייתי ממליץ להתחיל.
בהצלחה.

Danielx147 01-10-12 00:02

את ה VPS צריך לאבטח באיזשהיא דרך ?

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 00:24.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ