הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   תחזוק שרתים ושירותי רשת נוספים (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=29)
-   -   מה נכון לפי דעתכם לעשות מצד החברות שמכרו שרתים לא חוקיים של CZ? (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=6537)

freebsd 20-11-05 23:27

מה נכון לפי דעתכם לעשות מצד החברות שמכרו שרתים לא חוקיים של CZ?

מה נכון לפי דעתכם לעשות מצד החברות שמכרו שרתים לא חוקיים של CZ?
1. להפוך את השרתים לחוקיים לכל הלקוחות בלי אפשרויות אחרות ובלי להחזיר את הכסף למי שאין לו סטים
2. להשאיר את השרתים כשרתים פרוצים עד סוף המנוי של הלקוח
3. להשאיר את השרתים כשרתים פרוצים לגמרי. למי איכפת?
4. לקוח שירצה לבטל כתוצאה מזה את המנוי - להחזיר לו את הכסף שלו

Alm 20-11-05 23:31

1 נראה לי האופציה הכי טובה, כי אחרי הכל החברות שמכרו שרתים לא חוקיים לא אשמים לגמרי בנידון... יש את הצד השני של הלקוח, במידה וירצה לשדרג את המנוי לחוקי יוכל לעשות זאת, במידה ולא החברה לא תחזיר החזר כספי - זה צעד שהלקוח היה צריך לחשוב עליו כאשר הוא קנה שרת פרוץ.

freebsd 20-11-05 23:33

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Alm
1 נראה לי האופציה הכי טובה, כי אחרי הכל החברות שמכרו שרתים לא חוקיים לא אשמים לגמרי בנידון... יש את הצד השני של הלקוח, במידה וירצה לשדרג את המנוי לחוקי יוכל לעשות זאת, במידה ולא החברה לא תחזיר החזר כספי - זה צעד שהלקוח היה צריך לחשוב עליו כאשר הוא קנה שרת פרוץ.

החברה הייתה צריכה לקחת את זה בחשבון
יותר מאשר הלקוח

בכל אופן מכבד את הדעה שלך

aviv53 20-11-05 23:34

לי גם כן נראה אופציה 1.
אבל זה תלוי כי עם השחקן לא יקנה את הסטים אז ...?
נדפק?
ועם זה אחד שרכש נגיד שבוע לפני שהד ארצי התערבו?זה כמעט כל הכסף הלך לו.
אז זה באמת תלוי במקרים...
מי שנגיד יש לו כבר שלוש שבועות והוא שילם לחודש אז אופציה 1.

בקיצור ...תלוי
בכל זאת אני בתשובות 1 ו 4

*ד"א סקר לעניין(=*

Beesites 20-11-05 23:35

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Alm

צר לי לחלוק עליך ידידי.

החברה ידעה שהיא מוכרת ללקוח שרתים פרוצים (ואם אתם רוצים הוכחות, מספיק שתדפדפו קצת בהיסטוריה של הפורום). פתאום זה לא מתאים לחברה למכור שרתים פרוצים.

אבל הלקוח שילם לחברה על שרת פרוץ. לא על שרת חוקי. יכול להיות שאין ללקוח מה לעשות עם שרת חוקי. זאת לא בעיה של הלקוח. זה לא שהלקוח עשה כאן משהו לא בסדר. הוא פנה לחברה שמוכרת שרתים פרוצים וקנה ממנה בגלל שהיא מוכרת לו שרת פרוץ.

לכן, עכשיו כאשר החברה מפסיקה למכור שרתים פרוצים, אם אין לו מה לעשות עם שרת חוקי, לעניות דעתי צריכים להחזיר ללקוח את הכסף, מכיוון שלא ניתן לספק לו את המוצר שהוא שילם עליו.

זאת דעתי בכל מקרה. (מעבר לזה שמלכתחילה לא היו צריכים למכור ללקוחות שרתים לא חוקיים).

JoeC 20-11-05 23:39

הולך על 1, אלא אם כן יש בעיה מיוחדת והלקוח יקבל החזר כספי או שיקבל פיצוי הולם :)

דניאל 20-11-05 23:41

4,
החברות צחקו כל הדרך אל הבנק בידיעה שהן מוכרות משהו לא חוקי,
עכשיו שישאו בתוצאות.

Beesites 20-11-05 23:41

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Gaming-Serv.co.il
הולך על 1, אלא אם כן יש בעיה מיוחדת והלקוח יקבל החזר כספי או שיקבל פיצוי הולם :)

אם נניח אין לו סידיקי והוא לא יכול לשחק בשרת חוקי.

meshuga 20-11-05 23:43

מתלבט בין 1 ל4....אבל 1 יותר חזק,מכיוון,שזה בעקרון בעיה של הלקוח....כל עוד באתר לא כתוב שהם מוכרים שרתים פרוצים ואז זה כאילו שהלקוח כאילו מקבל משהו שהוא לא שילם עליו....(עזבו רגע את הקטע חוקי/לא חוקי...אני מדבר על חוקים עסקיים בסיסיים)..ואם כן צריך להסביר לו ולהציב לו אולטימטום...

freebsd 20-11-05 23:45

ציטוט:

נכתב במקור על ידי meshuga
מתלבט בין 1 ל4....אבל 1 יותר חזק,מכיוון,שזה בעקרון בעיה של הלקוח....כל עוד באתר לא כתוב שהם מוכרים שרתים פרוצים ואז זה כאילו שהלקוח כאילו מקבל משהו שהוא לא שילם עליו....(עזבו רגע את הקטע חוקי/לא חוקי...אני מדבר על חוקים עסקיים בסיסיים)..ואם כן צריך להסביר לו ולהציב לו אולטימטום...

הא כאילו אם לא רשום באתר הלקוח יספוג תהפסד
ואם רשום בICQ +הקלטות

אז הלקוח לא צריך לספוג תהוצעה זה יהיה מגעיל מדי

meshuga 20-11-05 23:48

ציטוט:

נכתב במקור על ידי BestServ.co.il
הא כאילו אם לא רשום באתר הלקוח יספוג תהפסד
ואם רשום בICQ +הקלטות

אז הלקוח לא צריך לספוג תהוצעה זה יהיה מגעיל מדי

שמע,אתה ברמת העקרון מספק שרת CS לצורך העניין...פרוץ או לא...זה עניין שלך,לא של הלקוח..לפי דעתי...כי אתה כמו שאמרתי מספק שרת משחק,אין לאדמין סי די קי...בעיה שלו...הלקוח ירצה לתבוע אותך...תבקש עזרה מהד ארצי אני בטוח שהם ישימו עיין על זה..כי זה דבר שדי אכפת להם לפי ההתפתחויות האחרונות..

"ואם רשום בICQ +הקלטות

אז הלקוח לא צריך לספוג תהוצעה זה יהיה מגעיל מדי"
לא אמרתי שאם יש לו הוכחה כלשהי אז צריך להשאיר לו או משהו כזה...אמרתי שצריך להציב אולטימטום,כלומר,להסביר לו אבל לעשות...לא חד צדדי כמו עם השני..השני לא יכול להביע דעה,הראשון יכול להביע דעה אבל בסופו של דבר אסור להסכים לו...לפי החוק..

Beesites 20-11-05 23:54

ציטוט:

נכתב במקור על ידי meshuga

לפי חוק החוזים (חלק כללי) 1973, ההצעה איננה חייבת להיעשות בכתב. היא יכולה להיעשות בעל-פה או אפילו ע"י התנהגות. וזה שלחברות האלה היו 100% שרתים פרוצים, והשרתים שהם סיפקו היו אכן שרתים פרוצים (ועל זה אין ספק), מראה שאכן השרתים הפרוצים היו חלק מההסכם ולא "סתם" שרתים.

לכן, אם היה מדובר בחוזה רגיל, אין ספק שהיתה עילת תביעת פיצויים מצד הלקוחות.

אם אתה שואל מה נכון לעשות. אז ככה - לעניות דעתי לפחות -
יש לך חברה שמכרה לאנשים שרתים פרוצים? ידעת שאתה עושה את זה? המשכת לעשות את זה? מכרת למישהו שרת כשאתה יודע שהוא פרוץ ושבגלל זה שהוא פרוץ קונים את השרת ממך?

עכשיו, אתה יודע שהלקוח קנה שרת פרוץ כי מרבית הסיכויים שאין לו סידיקי. אם אין לו סידיקי והוא לא מעוניין בשרת אחר - זאת כבר לא שאלה אם להחזיר את הכסף או לא, אלא רק האם להוסיף עוד פיצוי ללקוח על עוגמת הנפש שנגרמה לו מזה שנקטע לו השרת באמצע.

Shoko 20-11-05 23:54

4:):)

Extreme-Serv 20-11-05 23:57

1 .

Beesites 20-11-05 23:59

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Extreme-Serv
1 .

ושוב נשאלת השאלה - אם לאותו לקוח אין בכלל סידיקי, והוא קנה ממך רק משום שיכולת לספק לו שרת בלי צורך בסידיקי?

JoeC 21-11-05 00:00

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Beesites
אם נניח אין לו סידיקי והוא לא יכול לשחק בשרת חוקי.

אני יודע שאצלי לכל הלקוחות יש 1.6 אז אין לי בעיה כזאתי :*)

Extreme-Serv 21-11-05 00:12

אופס , דאבל , בבקשה למחוק .

Extreme-Serv 21-11-05 00:13

ציטוט:

ושוב נשאלת השאלה - אם לאותו לקוח אין בכלל סידיקי, והוא קנה ממך רק משום שיכולת לספק לו שרת בלי צורך בסידיקי?

אז אני מפנה אותו להד ארצי שירכוש במחיר של כ 50 שקלים את הקוד .
אני בעצמי לוחץ יום יומית על הד ארצי כדי שיעשו משהו והם אכן עושים .

בכל אופן , לרוב הלקוחות שלי דווקא כן יש את הקוד .. אין לי מושג למה הם שינו את הגדרות השרתים שלהם לפרוצים .

sharatim.co.il 21-11-05 00:13

לפי דעתי, צריך להפוך את השרתים לחוקיים, ולאפשר לרוכש לקבל את יתרת כספו בחזרה אם יבקש, ניתן להציע שרתי משחק תחליפיים\שירותים אחרים, אבל זה כפוף להסכמת הלקוח.

מבחינה משפטית:
הלקוח לא יכול לתבוע את החברה, כי אתה לא יכול לתבוע את החברה על אי הספקת מוצר לא חוקי. מצד שני, החברה חשופה לתביעה על מכירה של מוצר לא חוקי, לא ממליץ לאף חברה, למרות שיתחשבו לה בזה שהוא סגר, והנורמות היישנות.

איל

Beesites 21-11-05 00:17

ציטוט:

נכתב במקור על ידי il
לפי דעתי, צריך להפוך את השרתים לחוקיים, ולאפשר לרוכש לקבל את יתרת כספו בחזרה אם יבקש, ניתן להציע שרתי משחק תחליפיים\שירותים אחרים, אבל זה כפוף להסכמת הלקוח.

מבחינה משפטית:
הלקוח לא יכול לתבוע את החברה, כי אתה לא יכול לתבוע את החברה על אי הספקת מוצר לא חוקי. מצד שני, החברה חשופה לתביעה על מכירה של מוצר לא חוקי, לא ממליץ לאף חברה, למרות שיתחשבו לה בזה שהוא סגר, והנורמות היישנות.

איל

כמו שכתבתי "לכן, אם היה מדובר בחוזה רגיל, אין ספק שהיתה עילת תביעת פיצויים מצד הלקוחות."

אין ספק שהסיבה היחידית שכאן לא מדובר בחוזה רגיל היא שמדובר על מוצר בלתי חוקי, מה שגורם לכך שהחוזה לא תקף (סעיף 30 לחוק).

Beesites 21-11-05 00:19

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Extreme-Serv
אז אני מפנה אותו להד ארצי שירכוש במחיר של כ 50 שקלים את הקוד .
אני בעצמי לוחץ יום יומית על הד ארצי כדי שיעשו משהו והם אכן עושים .

בכל אופן , לרוב הלקוחות שלי דווקא כן יש את הקוד .. אין לי מושג למה הם שינו את הגדרות השרתים שלהם לפרוצים .

"אין לי מושג למה הם שינו את הגדרות השרתים שלהם לפרוצים" - אתה טוען בעצם שכל הלקוחות שלך קנו שרתים חוקיים ופרצו את השרתים בעצמם? ומי מהלקוחות שלך שאומר אחרת הוא שקרן?

JoeC 21-11-05 00:28

אני טוען שכל המעבר הזה לחוקיות זה מעבר מצויין
בעלי עסק או חברות או איך שלא תקראו לזה לא צריכים לרכוש רשיונות או משהו בשביל להריץ את השרתים החוקיים וכך מפתחים את קהילת ה CS הישראלית, בלי קשר לרווחים ומטרות אישיות.

Beesites 21-11-05 00:37

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Gaming-Serv.co.il
אני טוען שכל המעבר הזה לחוקיות זה מעבר מצויין
בעלי עסק או חברות או איך שלא תקראו לזה לא צריכים לרכוש רשיונות או משהו בשביל להריץ את השרתים החוקיים וכך מפתחים את קהילת ה CS הישראלית, בלי קשר לרווחים ומטרות אישיות.

מעניין שאחרי שהד ארצי החליטה ליפול על העניין פתאום כולם חושבים ש"כל המעבר הזה לחוקיות זה מעבר מצויין". לפני זה לא היה איכפת לכם למכור שרתים פרוצים.

JoeC 21-11-05 01:07

ציטוט:

מעניין שאחרי שהד ארצי החליטה ליפול על העניין פתאום כולם חושבים ש"כל המעבר הזה לחוקיות זה מעבר מצויין". לפני זה לא היה איכפת לכם למכור שרתים פרוצים.

שהיה שרתים פרוצים בהתחלה שנכנסתי
אז מכרתי רק חוקיים
CS 1.6
וסורס

אבל אף אחד לא קונה בגלל שיש תפרוץ

חבר2 21-11-05 07:14

2 הכי הגיוני טוב ובלי בעיות!

adiRm 21-11-05 14:15

2 לדעתי
מה אשמים הילדים שקנו
בא להם להשמיך לשחק וזהו :]

Beesites 21-11-05 14:17

ציטוט:

נכתב במקור על ידי adiRm
2 לדעתי
מה אשמים הילדים שקנו
בא להם להשמיך לשחק וזהו :]

אני באמת רוצה לראות אותך (או את באג הוסט) מקבל אזהרה מהד ארצי ואומר להם "שמעו אני משאיר את השרתים הפרוצים - מה אשמים הילדים שקנו, בא להם להמשיך לשחק וזהו" :)

d1a1n0 21-11-05 14:21

לפי דעתי 1, אבל אני מקווה שבהקדם המחירים ירדו ואז לקוחות יוכלו להרשות לעצמם לקנות את המקורי.
אבל בכול מקרה לקוח שרוצה את הכסף בחזרה לפי דעתי צריך לקבל לפי ימיו הנותרים.

ofirdesign 21-11-05 16:32

2. להשאיר את השרתים כשרתים פרוצים עד סוף המנוי של הלקוח
במידה והשארת השרת לכמה ימים לא תהווה איום של תביעה או הפסד כלשהו

Dima 21-11-05 17:18

לדעתי, פשוט להפוך אותם לחוקיים.
הלקוח ידע בדיוק על מה הוא הולך, הוא ידע שזה שרת פרוץ.
אף אחד לא דחף את הלקוח לקנות שרת פרוץ.

זה כמו שאני למשל קונה סמים, מה אני לא אשם בקניה? אני אשם ועוד איך...אף אחד לא דחף אותי לקנות סמים.

כאמור, לדעתי פשוט להפוך אותם לחוקיים, אוליי זה ידחוף את הלקוח לקנות חשבון מקורי.

Alm 21-11-05 17:36

תשמעו אני חוזר בדיעה שלי חלקית...
זו אשמת הלקוח והחברות אשר מכרו שרתים לא חוקיים לכן שניהם צריכים "לסבול" ולצאת נענשים, אם יש אופציה שאפשר לעשות בעזרתה זאת, אני בעד.

Beesites 21-11-05 18:39

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Dima
לדעתי, פשוט להפוך אותם לחוקיים.
הלקוח ידע בדיוק על מה הוא הולך, הוא ידע שזה שרת פרוץ.
אף אחד לא דחף את הלקוח לקנות שרת פרוץ.

זה כמו שאני למשל קונה סמים, מה אני לא אשם בקניה? אני אשם ועוד איך...אף אחד לא דחף אותי לקנות סמים.

כאמור, לדעתי פשוט להפוך אותם לחוקיים, אוליי זה ידחוף את הלקוח לקנות חשבון מקורי.

כן, אבל החוק מבדיל הבדלה גדולה בין מי שקונה סמים לבין מי שמוכר סמים. אתה בתור קונה לא ניסית להשיג איזשהו רווח. המוכר ניסה להשיג רווח בזה שמכר שרתים פרוצים ולכן אחד הסיכונים שלו היה זה שידרשו ממנו להפוך את השרתים לחוקיים. לכן במצב כזה הוא לא יכול להתנער מאחריות ולהגיד שהוא לא מוכן להחזיר את הכסף.

shayb 21-11-05 19:33

לפי דעתי עם כל לקוח צריך להפעיל שיקול דעת אחר.
לקוח ששילם לפני שבוע לפי דעתי מגיע לו לקבל החזר.
אני למשל פנו אליי 2 לקוחות וביקשו ממני אחסון במקום השרת.

adiRm 21-11-05 20:59

לא הבנתי אותך בני
אתם ממש מושפעים "אזהרה מהד ארצי" אמרתי את שלי
מי מריץ בכלל שרתי CZ :]
גם כן

VajDa 21-11-05 21:15

2 או 4, הלקוח שילם על שרת פרוץ ולא על שרת מקורי ככה שזה בעייה של מי שמכר את השרת ולא הבעייה של הלקוח. אם אני הייתי לקוח, והחברה הייתה משנה את זה למקורי
סביר מאוד להניח שלא הייתי עובר על זה בשקט ותובע אותם בבית משפט לעיברות קטנות על כך שהם הביאו לי מוצר שבכלל קניתי מוצר אחר והם פשוט שינו אותו.
לכן או שבעל החברה ימשיך את פעילות הסרבר ויקח סיכון או שיקח בדרך הבטוחה ויחזיר ללקוח את הכסף.

אוהד 21-11-05 21:19

1 האופצייה הכי טובה . גם אני משחק ואני אומר לכם תהפכו לחוקי למה הרבה חברים שלי שרוצים לקנות שרתים מבטלים בגלל שסוגרים תשרתים . אבל המשחק ישאר?

Beesites 21-11-05 21:24

ציטוט:

נכתב במקור על ידי adiRm
לא הבנתי אותך בני
אתם ממש מושפעים "אזהרה מהד ארצי" אמרתי את שלי
מי מריץ בכלל שרתי CZ :]
גם כן

אוקיי, אני אחזור על דבריי - הייתי רוצה לראות מישהו שמקבל אזהרה רשמית מהד ארצי וממשיך להריץ שרתים פרוצים. ברור לך שזה אדם לא חכם, כן?

BoTen 21-11-05 21:39

לא אף אחת.. לפנות אל הלקוח.. ושלאול אותו מה עושים, להגיד לו שהחזר כספי אין.. או להגיע להסדר אחר

Beesites 21-11-05 21:42

ציטוט:

נכתב במקור על ידי BoTen
לא אף אחת.. לפנות אל הלקוח.. ושלאול אותו מה עושים, להגיד לו שהחזר כספי אין.. או להגיע להסדר אחר

לא הבנתי - למה להגיד לו שהחזר כספי אין? הוא קנה מוצר ועכשיו הוא לא מקבל את אותו מוצר, ויכול להיות שאין לו מה לעשות עם מוצר אחר.

מתן גיטא 21-11-05 23:06

לדעתי 2 הלקוח שים על שרת פרוץ הוא אמור לקבל שרת פרוץ אם השרתים הפרוצים היו קיימים כבר הרבה זמן אז עוד גג חודש לא ניראה לי שישנה משהו

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 12:47.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ