הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   ניהול עסק ומודעות דרושים לעסקים רשומים בלבד (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=20)
-   -   תחזוק שרתים יעודיים (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=1422)

דניאל 15-10-05 18:05

תחזוק שרתים יעודיים

שלום לכל מנהלי חברות האכסון (קצת טיפשי, כי כולם בעצם יכולים להכנס ולראות, אבל חפיף),
לאחרונה אני נתקל..כספק של שרתים יעודיים בתופעה שנוראה פוגעת בי בתור נותן שירות אמין (ואיכותי),
התופעה נובעת מכך שאני נתקל בתחרות שבמידה ואני מנסה "להלחם" בה,
אני מוצא את עצמי משקר ללקוח.

אני לא מדבר על תחרות במחיר, כי מי שהולך על תחרות במחיר..תמיד יחפש את המחיר הזול ביותר,
ולא אכפת לו איזה לוקש אני אמכור לו (בנוגע לנושא שאני מיד אדבר), מי שהולך על איכות? ייתכן מאוד ויפול בפח.

ולנושא עצמו,
תחזוק מלא -כלול
ברגע שמישהו מציע דבר כזה, בום..ממש אין לי מה להציע בהצעה הנגדית,
ומצד שני, אני לא יכול להגיד ללקוח "חברת X משקרת לך" - למה? זו פשוט לא הדרך שאני עובד.

ולמה אני טוען שהמידע הזה לא מדוייק?
פשוט מאוד..בגלל כל המרכיבים ב"תחזוק מלא",
- התקנת השרת
- הגדרת השרת בצורה אופטימלית
- אבטחת השרת
- טיפול בתקלות 24/7
- ניטור מלא

לכל מרכיב כזה יש לציין, יש עשרות "תתי מרכיבים" שהופכים לחבילה מושלמת של "תחזוק מלא".

כבר ממבט ראשון (מבלי לראות את העבודה שבפועל מתבצעת על השרת) אני יכול להגיד כי ההבטחה היא בעצם ריקה מתוכן,
מהסיבה הפשוטה שפעולת הניטור, לא יכולה להתבצע ע"י רוב הגורמים שמבטיחים אותה,
רוב החברות בארץ (הוסטס?) לא מפעילות שירות ניטור 24/7 בSMS לשרת, מה שאומר..שהדרך היחידה שלהם לנטר את זה..היא בעל השרת שמתקשר להתלונן.

שנית, נקודה מאוד חשובה...האם יש לכם את הידע לעשות זאת?
אני אגלה לכם סוד קטן על "תחזוק שרת" ומאוחר יותר..על עצמי,
"התקנת שרת" עם DA היא אחד הדברים היותר פשוטים שתוכלו לפגוש (אם כי עדין, יש צורך בהבנה בסיסית במספר נושאים) ולמה? מרבית ההתקנה נעשית אוטומטית ללא מגע יד אדם.
שלא תתעורר מחשבה לא נכונה כלשהיא, הגדרת השרת לתצורה אופטימלית כן דורשת עבודה רבה, ידע ונסיון, אני דיברתי רק על הנקודה של ההתקנה עצמה של המערכת, מערכת "בתולה".
הסוד הקטן על עצמי..נוגע לגבי יכולת תחזוק השרתים שלי, רק בשביל שמה"מאמר" שאני רושם כרגע..לא יתברר משהו לא נכון, אם הייתי מגדיר את עצמי בין 1-10 על הרמה שלי בתחזוק שרת (מבין האנשים בפורום זה) הייתי מציב את עצמי על 8 (ולא על 10), פשוט כי יש אנשים שרמת ההבנה שלהם גבוהה בהרבה מזו שלי (לדוגמא, יאיר NOVEL).

יחד עם זאת,
יצא לי פעם או פעמיים "לסייר" באותם שרתים ה"מתוחזקים בצורה מלאה" (כמובן, באישור ובבקשת בעלי השרת).
והתחוור לי כי הפעולות הבסיסיות ביותר של הגדרת השרת, לא בוצעו שם.

כמסקנה מכל נושא הזה,
מצאתי פתרון יצירתי - "תחזוק חלקי",
הגדרה שמכילה בתוכה שורה ארוכה של פרמטרים (בין השאר התקנה, והגדרת השרת לתצורה מקסימלית ועדכוני תוכנות מעת לעת).

השאלה שאני מציג בכל המגילה שכתבתי כאן היא בעצם, כשאומרים לכם "תחזוק מלא" (כאנשים חסרי נסיון בלינוקס) - האם אתם בודקים מה החבילה כוללת? האם אתם מוודאים שבמידה ואתם מבצעים תקלה כלשהיא בשרת, החברה ממנה השכרתם "תרוץ" ותסדר את התקלה?
האם כל הדברים האלה מופיעים תחת חוזה?

אני מודה,
מטרת הודעה זו אינה "תמימה", המטרה היא להבהיר לאותם גופים שאני סבור כי מטעים את הלקוחות, להפסיק לעשות זאת..או לחילופין, להגדיר זאת בצורה תחת חוזה ולחייב אותם לכך.
למה? בזמן האחרון ראיתי הרבה אנשים "נכווים" מהסיפור הזה.

אגב,
חשוב לציין שגם במידה והשרת שלכם הותקן ורץ, עם uptime של 365 יום,
זה עדין לא אומר שהוא מקונפג בצורה מיטבית, או מאובטח בצורה כלשהיא (או שבכלל עדכנו בו exim במהלך השנה האחרונה).

מקווה שנהנתם מגוש הטקסט הארוך שכרגע קראתם,
דניאל.
:)

eLad 15-10-05 18:17

ציטוט:

נכתב במקור על ידי TelecarT
השאלה שאני מציג בכל המגילה שכתבתי כאן היא בעצם, כשאומרים לכם "תחזוק מלא" (כאנשים חסרי נסיון בלינוקס) - האם אתם בודקים מה החבילה כוללת? האם אתם מוודאים שבמידה ואתם מבצעים תקלה כלשהיא בשרת, החברה ממנה השכרתם "תרוץ" ותסדר את התקלה?

כשאומרים לך תחזוק מלא, מה שמשתמע מזה הוא שזה הכל כלול והדבר היחיד שנשאר לך לעשות זה ללכת לבנק ולחתום על הוראת קבע שתעביר את המזומנים לחברה ממנה אתה משכיר את השרת.

עכשיו, במידה ובחוזה לא מפורט בנקודות מה זה תחזוק מלא, אלא כתוב משהו בסגנון "נותן השירות מתחייב לתת תחזוק מלא לשרת" אז צר לי, מי שמספק את השרת אכל אותה כי בקלות אפשר לתבוע אותו אם הוא לא ייספק תחזוק מלא - התקנה ראשונית, קינפוג, עדכונים בעת הצורך וכו'.

אדם 15-10-05 18:32

נכון הדבר היחדי שנשאר לו זה לקבל כסף מלקוחות, לטלפונים ולפתוח חשבונות ללקוחות וזהו לשבת בחיבוק ידיים.

יצא לראות כמה חברות שמוכרות פה שרתים יעודיים במחיר שהוא אומנם בהתאם לתחרות בשוק אבל עם תיחזוק כלול ולא יודע בכלל אם הם מודעים למושג תיחזוק זה הרבה יותר מעבר ללעשות ריסטארט לשרת.

eur2 15-10-05 18:34

ציטוט:

נכתב במקור על ידי TelecarT
שלום לכל מנהלי חברות האכסון (קצת טיפשי, כי כולם בעצם יכולים להכנס ולראות, אבל חפיף),
לאחרונה אני נתקל..כספק של שרתים יעודיים בתופעה שנוראה פוגעת בי בתור נותן שירות אמין (ואיכותי),
התופעה נובעת מכך שאני נתקל בתחרות שבמידה ואני מנסה "להלחם" בה,
אני מוצא את עצמי משקר ללקוח.

אני לא מדבר על תחרות במחיר, כי מי שהולך על תחרות במחיר..תמיד יחפש את המחיר הזול ביותר,
ולא אכפת לו איזה לוקש אני אמכור לו (בנוגע לנושא שאני מיד אדבר), מי שהולך על איכות? ייתכן מאוד ויפול בפח.

ולנושא עצמו,
תחזוק מלא -כלול
ברגע שמישהו מציע דבר כזה, בום..ממש אין לי מה להציע בהצעה הנגדית,
ומצד שני, אני לא יכול להגיד ללקוח "חברת X משקרת לך" - למה? זו פשוט לא הדרך שאני עובד.

ולמה אני טוען שהמידע הזה לא מדוייק?
פשוט מאוד..בגלל כל המרכיבים ב"תחזוק מלא",
- התקנת השרת
- הגדרת השרת בצורה אופטימלית
- אבטחת השרת
- טיפול בתקלות 24/7
- ניטור מלא

לכל מרכיב כזה יש לציין, יש עשרות "תתי מרכיבים" שהופכים לחבילה מושלמת של "תחזוק מלא".

כבר ממבט ראשון (מבלי לראות את העבודה שבפועל מתבצעת על השרת) אני יכול להגיד כי ההבטחה היא בעצם ריקה מתוכן,
מהסיבה הפשוטה שפעולת הניטור, לא יכולה להתבצע ע"י רוב הגורמים שמבטיחים אותה,
רוב החברות בארץ (הוסטס?) לא מפעילות שירות ניטור 24/7 בSMS לשרת, מה שאומר..שהדרך היחידה שלהם לנטר את זה..היא בעל השרת שמתקשר להתלונן.

שנית, נקודה מאוד חשובה...האם יש לכם את הידע לעשות זאת?
אני אגלה לכם סוד קטן על "תחזוק שרת" ומאוחר יותר..על עצמי,
"התקנת שרת" עם DA היא אחד הדברים היותר פשוטים שתוכלו לפגוש (אם כי עדין, יש צורך בהבנה בסיסית במספר נושאים) ולמה? מרבית ההתקנה נעשית אוטומטית ללא מגע יד אדם.
שלא תתעורר מחשבה לא נכונה כלשהיא, הגדרת השרת לתצורה אופטימלית כן דורשת עבודה רבה, ידע ונסיון, אני דיברתי רק על הנקודה של ההתקנה עצמה של המערכת, מערכת "בתולה".
הסוד הקטן על עצמי..נוגע לגבי יכולת תחזוק השרתים שלי, רק בשביל שמה"מאמר" שאני רושם כרגע..לא יתברר משהו לא נכון, אם הייתי מגדיר את עצמי בין 1-10 על הרמה שלי בתחזוק שרת (מבין האנשים בפורום זה) הייתי מציב את עצמי על 8 (ולא על 10), פשוט כי יש אנשים שרמת ההבנה שלהם גבוהה בהרבה מזו שלי (לדוגמא, יאיר NOVEL).

יחד עם זאת,
יצא לי פעם או פעמיים "לסייר" באותם שרתים ה"מתוחזקים בצורה מלאה" (כמובן, באישור ובבקשת בעלי השרת).
והתחוור לי כי הפעולות הבסיסיות ביותר של הגדרת השרת, לא בוצעו שם.

כמסקנה מכל נושא הזה,
מצאתי פתרון יצירתי - "תחזוק חלקי",
הגדרה שמכילה בתוכה שורה ארוכה של פרמטרים (בין השאר התקנה, והגדרת השרת לתצורה מקסימלית ועדכוני תוכנות מעת לעת).

אני מודה,
מטרת הודעה זו אינה "תמימה", המטרה היא להבהיר לאותם גופים שאני סבור כי מטעים את הלקוחות, להפסיק לעשות זאת..או לחילופין, להגדיר זאת בצורה תחת חוזה ולחייב אותם לכך.
למה? בזמן האחרון ראיתי הרבה אנשים "נכווים" מהסיפור הזה.

אגב,
חשוב לציין שגם במידה והשרת שלכם הותקן ורץ, עם uptime של 365 יום,
זה עדין לא אומר שהוא מקונפג בצורה מיטבית, או מאובטח בצורה כלשהיא (או שבכלל עדכנו בו exim במהלך השנה האחרונה).

מקווה שנהנתם מגוש הטקסט הארוך שכרגע קראתם,
דניאל.
:)

דניאל, דניאל...
באמת שאתה צודק, ואומר דברים נכונים אבל כולם מי שמבין טיפה וחושב טיפה מעבר לקופסא הקטנה מבין את מה שאתה אמרת הרגע... אבל האשכול הזה ממש לא הולך לשנות כלום.

רוב האנשים פשוט נכנעים ישר אחרי שהם לא מצליחים בפעם הראשונה לתקן בעיה כולשהי, אני ישבתי על בעיות תשאל את גלעד ששלחתי לו מיילים עם הבעיות שלי חח, עד שהוא ענה לי (הוא עונה אחרי זמן קצר במייל) אני כבר הצלחתי לחפור מספיק להבין את הבעיה.

כל מי שמבין טיפה בתחזוק יודע, שתחזוק זה לא ידע!
זה העניין של לחפור בבעיות, לחפור במערכת הפעלה עד שמוצאים פתרון.
נכון שיש ידע בסיסי, ואחריו לומדים מעולה, מי שרוצה ללמוד לינוקס טוב, תתחילו לחפור במערכת הפעלה, סתם תכנסו לקבצים תתחילו לקרוא, מדריכים ברשת לא עוזרים בגרוש... מניסיון!!

כל העניין של תחזוק מלא זה סתם לוקשים, אני סתם דוגמא הצעתי רק למשהו שרת יעודי שלי בלי תחזוק מלא, אבל אני מקמפג להם את השרת והכל, ומאבטח הכל. אחרי זה כמעט ואין עבודה.
אבל אנשים חושבים שזה רק תחזוק מלא, תחזוק מלא זה כמו שאתה אמרת ניטור 24 שעות רצוף!

בכל מקרה דניאל העניין של תחזוק, כל אחד מבין אחרת...
בברכה
יבגני

אדם 15-10-05 18:42

ציטוט:

נכתב במקור על ידי eur2
דניאל, דניאל...
באמת שאתה צודק, ואומר דברים נכונים אבל כולם מי שמבין טיפה וחושב טיפה מעבר לקופסא הקטנה מבין את מה שאתה אמרת הרגע... אבל האשכול הזה ממש לא הולך לשנות כלום.

רוב האנשים פשוט נכנעים ישר אחרי שהם לא מצליחים בפעם הראשונה לתקן בעיה כולשהי, אני ישבתי על בעיות תשאל את גלעד ששלחתי לו מיילים עם הבעיות שלי חח, עד שהוא ענה לי (הוא עונה אחרי זמן קצר במייל) אני כבר הצלחתי לחפור מספיק להבין את הבעיה.

כל מי שמבין טיפה בתחזוק יודע, שתחזוק זה לא ידע!
זה העניין של לחפור בבעיות, לחפור במערכת הפעלה עד שמוצאים פתרון.
נכון שיש ידע בסיסי, ואחריו לומדים מעולה, מי שרוצה ללמוד לינוקס טוב, תתחילו לחפור במערכת הפעלה, סתם תכנסו לקבצים תתחילו לקרוא, מדריכים ברשת לא עוזרים בגרוש... מניסיון!!

כל העניין של תחזוק מלא זה סתם לוקשים, אני סתם דוגמא הצעתי רק למשהו שרת יעודי שלי בלי תחזוק מלא, אבל אני מקמפג להם את השרת והכל, ומאבטח הכל. אחרי זה כמעט ואין עבודה.
אבל אנשים חושבים שזה רק תחזוק מלא, תחזוק מלא זה כמו שאתה אמרת ניטור 24 שעות רצוף!

בברכה
יבגני

אתה צודק בחלק מהדברים לא בהכל יבני
אתה אולי למדתה ולקחת סיכונים על חשבון המחשב שלך או כל דבר אחר
יש כאלה שלא יודעים ולא קל להם.
לך הייתה תעזרה שלי בהתחלה וגם של גילעד, וזה נתן לך את הידע הבסיסי.
יש אנשים שגם את זה לא קיבלו וממש לא בראש שלהם להתחיל לשבור תראש עכשיו או כל דבר אחר.
אבל אם משיהו מעיר את המחזק ב 4 בבוקר בשביל שיריץ לו את האפאצ'י שקרס או שפיתאום יש לו שגיאת SQL או לא יודע מה בעיה בקרנל, אז שיהיה מוכן לשלם על זה נכון ישנו זמן תגובה בדרך כלל של עד שעתיים בתיחזוק כולל 24 שעות.
אבל עדיין אני לא מוכן שמישהו יעיר אותי בשביל משהו כזה ולא משנה מה הסיטואציה אתה רוצה תשלם על זה אין לי בעיה.

דניאל 15-10-05 18:46

ציטוט:

נכתב במקור על ידי eur2
דניאל, דניאל...

אין מטרה מיוחדת באשכול,
רק לידע אנשים, שהרבה פעמים הם אוכלים את הלוקש בלי לשאלות שאלות אפילו.

ציטוט:

נכתב במקור על ידי eur2

בשביל זה בדיוק,
בכל מקרה של השכרת שרת, אני ממליץ בחום ללקוחות לדרוש חוזה,
המפרט בין השאר את ה"תחזוק המלא".

בן.נ. 15-10-05 18:54

מסכים בהחלט
לא פעם שמעתי אנשים שקנו עם תחזוק מלא ועכשיו תקועים עם בעיות

Fector 15-10-05 18:54

בקשר לתחזוק שרת, תדגיש מבין האנשים בפורום הזה :)

כי ממש קצת מבינים בזה, כל השאר סתם חושבים שהם מבינים בזה ...

אבל כל מי שפה נחשב חובבן בקטע הזה .

יש אנשים שמוציאים תארים על דברים כאלה, ת'כלס כל מי שפה לומד באינטרנט ומניסיון בדרך ...

אדם 15-10-05 18:59

לא הייתי אומר חובבנים נכון יש אנשי מומחים לזה אבל אתה שילמתה לא קיבלתה מענה תכסף שלך תקבל בחזרה אם שילמתה על תיחזוק כולל הכל מבן אדם שבהחלט יודע לטפל בבעיות ולא מישהו שיש לו חודשיים או שלוש בתחום ההוסטינג.

אברי 15-10-05 19:52

הי,

דניאל, הודעות כמו זו שכתבת פה, הן הסיבה שאנשים כמוני עוד באים לפורום הזה. פנית כאן לבעלי החברות, אבל לדעתי ההודעה הזו חשובה קודם כל ללקוחות. למי שכבר בתחום זה לא חדש, אבל לי ולאחרים זה חידש.

אברי

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 19:13.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ