הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל

הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל (https://hosts.co.il/forums/index.php)
-   ביקורות והמלצות (https://hosts.co.il/forums/forumdisplay.php?f=62)
-   -   [ביקורת רעה] Hostrank (https://hosts.co.il/forums/showthread.php?t=97838)

Daniel 13-06-12 13:12

[ביקורת רעה] Hostrank

ב-4 ביוני רכשתי אחסון מחברת HostRank עבור אתר שהוקם לצורך אירוע משפחתי פרטי.

בקצרה, האפטיים היה פחות מ-15% בשבוע וחצי האחרונים. בהתחלה נאמר לי שפשוט בוצע שדרוג אבטחה פשוט... אחר כך כבר לא נאמר לי כלום.

האתר היה צריך להיות זמין מכיוון שהוא היה מרכז הקשר של המשפחה עבור האירוע.
לאחר מספר ימים שהשרת נפל, וחזר. נפל, וחזר, ועקב העניין שהאתר היה צריך להיות פעיל, השגתי לעצמי אחסון במקום אחר.

יצרתי קשר עם DCaptain, מנהל החברה ונציג החברה בפורום, הסברתי לו את המצב. הוא היה מאוד נחמד והציע לי להמיר את השירות שלי במשהו אחר - לקבל קרדיט, לקבל עוד שבוע אחסון...
אמרתי לו שאין לי צורך בשירותים אחרים שהוא מספק, הייתי צריך אחסון שבאמת פועל - ומה לעשות שזה לא משהו שהוא היה יכול לספק. הייתי צריך את האחסון שיפעל כשקניתי אותו, ואחרי ארבעה ימים שהשרת נפל בהם באופן רצוף השגתי אחסון בחברה אחרת.

ניסיתי לפתור את העניין בינינו אבל הוא התעקש שהחזר כספי בשום פנים ואופן לא בא בחשבון והפנה אותי לתקנון. ששם אכן כתוב,
ציטוט:

כל החלטה על החזר כספי מתבצעת על פי שיקולים אישיים של צד א' ואינה ניתנת לוויכוח.
במידה ואחד מהשירותים של צד א' לא פעיל, אין צד א' מתחייב להחזר כספי של צד ב' בשום מצב אלא וצוות החברה של צד א' החליט כך.
כמו כן, הוא ניסה בכוונה או שלא בכוונה להטעות אותי ואמר לי שהאתר שלי היה פעיל בשבוע האחרון - "כבר שבוע האתר שלך פועל".
למזלי כשרכשתי את האתר נרשמתי לשירות host-tracker.com שבודק את זמינות האתר. ב-4 ימים האחרונים האתר לא היה זמין ובשאר הימים היו 8 נפילות.
אגב, בזמן שהוא שלח לי את ההודעה האתר שלי עדיין לא היה זמין. אירוני?

ביקשתי את הקבלה כדי שאוכל לפרסם את הביקורת,
אבל אני חייב לציין שהתלבטתי אם לכתוב את הביקורת, זאת מכיוון שקיבלתי איום מפורש מ-DCaptain, מנהל החברה, בהודעה פרטית בפורום:

ציטוט:

לפני פתיחת הביקורת עליך להיות מיודע לאחד מהתנאים הבאים:
- אין לפרסם את הקבלה שניתנה לך בפומבי.
- יש להימנע מציון שיחות / התכתבויות עם אחד מנציגי השירות.
- יש להיות מיודע לכך שחברת HOSTRank פתרונות היא בעלת הזכות לפתוח תביעה משפטית (http://ChillingEffects.org/) לגבי הביקורת במידה ואכן תהיה תוקפנית לטעמי.

יש חברות שמעדיפות להתמודד עם ביקורת ויש חברות שמעדיפות לנסות להפחיד את מי שמפרסם אותם.
אז... את הקבלה שלחתי (למנהלי פורום ביקורות), את התכתובת בינינו ציינתי ואף ציטטתי, ואפילו אני בטוח שהביקורת נחשבת תוקפנית לפי דעתך.
לנסות להסביר לי מה יקרה אם אני אפרסם ביקורת זאת באמת רמה חדשה.

אז לסיכום? אני לא אחזור לחברה אחרי שחוויתי אפטיים של 15%, ניסיון להטעות אותי ולהגיד שבעצם האתר שלי היה זמין, תקנון דרקוני,
וחשוב מכל, העובדה שיש ניסיון להפחיד אותי בתביעה משפטית כדי שלא אכתוב ביקורת.

אז החברה הרוויחה את ה-24$ על השלושה חודשים,
וכנראה שזה היה יותר חשוב לה מאשר לשמור על הוגנות מול לקוח.

דניאל.

DCaptain 13-06-12 13:27

כפי שציינתי במהלך ההתכתבות ביננו - הביקורת הזו לא תקפה מכיוון שהסכמת לתקנון השימוש בשירות.

לכן, אין התחייבות לגבי מתן החזרים כספיים כלל.

בנוסף לכך, כמובן שאני לא אשאיר לקוחות בצורה מוזנחת כזו, ולכן, מיד לאחר שההתכתבות ביננו החלה, ניסיתי להגיע איתך לפשרה (ואף לשדרג את השירות שלך בחינם).

במידה ואתה אכן לא מעוניין בשום פיצוי, אין לי איך לעזור לך כלל.

אין לי צורך להחזיר לך את הכסף מכיוון שאתה הסכמת לתקנון, הסכמתי לפצות אותך וסירבת לכל בקשה שלי להגיע להסדר.

בנוסף לזה, במהלך ההתכתבות בהודעה האחרונה שלי, ממש לא איימתי עליך כפי שציינת, הזהרתי אותך לא לפרסם חומרים סודיים של החברה בפומבי (ואני שמח שלא עשית את זה).

אני תמיד שמח לשמוע ביקורת, ומקווה שכעת אתה יכול להבין כי הביקורת הזו אינה תקיפה בשום לשון (לאחר אישור התקנון).

AdiShay 13-06-12 13:28

אני מכיר את החברה הזאת הרבה זמן,
היא מספקת אחוסנים ואני לא חוויתי נפילות כמו שאתה מתאר פה.
לדעתי זאת אחת החברות המומלצות בתחום זה.

Dwebs 13-06-12 13:28

אני לקוח של החברה בהווה , במהלך השבוע האחרון אצדיק שהיה לא מעט נפילות וכאלה דברים , אך דניאל פיצה את כל לקוחותיו בזמן של עוד 72 שעות וקרדיט למערכת
לאחר מכן (לאחר הנפילות ) לא יצא לי לחוות כל תקלה שהיא , אומר לך עוד דבר , יצא לי להתאחסן בחברתו גם בעבר .
מבחינת החזרים כספיים דניאל לא מתעסק בזה , אני בתחילת רכישתי קיבלתי את המידע הזה... בכל מקרה זה ביקורת שלטעמי לא אמורה להיות
הייתי מציע לך לנסות את שרתיו החל מהיום ותראה שדעתך תשתנה
בהצלחה בכל מקרה עם האחסון הנוכחי שלך ושוב , אני לא מכיר את שרתי דניאל ככאלה
עמית

דניאל 13-06-12 14:33

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847085)
כפי שציינתי במהלך ההתכתבות ביננו - הביקורת הזו לא תקפה מכיוון שהסכמת לתקנון השימוש בשירות.

בנוסף לכך, כמובן שאני לא אשאיר לקוחות בצורה מוזנחת כזו, ולכן, מיד לאחר שההתכתבות ביננו החלה, ניסיתי להגיע איתך לפשרה (ואף לשדרג את השירות שלך בחינם).

אין לי צורך להחזיר לך את הכסף מכיוון שאתה הסכמת לתקנון, הסכמתי לפצות אותך וסירבת לכל בקשה שלי להגיע להסדר.

בנוסף לזה, במהלך ההתכתבות בהודעה האחרונה שלי, ממש לא איימתי עליך כפי שציינת, הזהרתי אותך לא לפרסם חומרים סודיים של החברה בפומבי (ואני שמח שלא עשית את זה).

אני תמיד שמח לשמוע ביקורת, ומקווה שכעת אתה יכול להבין כי הביקורת הזו אינה תקיפה בשום לשון (לאחר אישור התקנון).

אני הרבה פעמים לא מבין התנהלות של מנהלי חברות אחסון,
הרי לא נראה שיש כאן אי הסכמה על בעיות הזמינות - אז למה "הביקורת הזו לא תקפה"?
הביקורת בהחלט תקפה - לקוח רכש שירות של זמינות אתר - הוא לא קיבל את השירות ולכן אינו מרוצה.

במקום להתווכח אם מגיע לו, לא מגיע לו לפי התקנון.. ומכיוון שאין וויכוח על מהות התקלה,
למה פשוט לא להחזיר את הכסף ללקוח?

את השירות שהוא קנה - הוא לא קיבל, אז מה הסיפור?

DCaptain 13-06-12 14:36

ציטוט:

נכתב במקור על ידי דניאל (פרסם 847093)
אני הרבה פעמים לא מבין התנהלות של מנהלי חברות אחסון,
הרי לא נראה שיש כאן אי הסכמה על בעיות הזמינות - אז למה "הביקורת הזו לא תקפה"?
הביקורת בהחלט תקפה - לקוח רכש שירות של זמינות אתר - הוא לא קיבל את השירות ולכן אינו מרוצה.

במקום להתווכח אם מגיע לו, לא מגיע לו לפי התקנון.. ומכיוון שאין וויכוח על מהות התקלה,
למה פשוט לא להחזיר את הכסף ללקוח?

את השירות שהוא קנה - הוא לא קיבל, אז מה הסיפור?

את השירות שהוא קנה הוא קיבל, ולכן אין צורך להחזיר לו את כספו.

האתר שלו היה באוויר מעל 10 ימים, וזה כבר שליש מתקופת החודש, ולכן לא אוכל לתת לו החזר כספי.

ובקשר לביקורת - הביקורת היא על כך שהלקוח אינו קיבל החזר כספי מלא, והוחלט לפצות אותו בדרכים אחרות אף שהוא סירב לכל פיצוי למעט החזר כספי מלא.

ולכן, הביקורת הזו ממש לא תקפה, התקנון אמר את שלו, אני כמובן ניסיתי כפי שציינתי להגיע לפשרה כלשהיא עם הלקוח, אך הוא סירב לכך.

Daniel 13-06-12 14:55

האתר שלי היה באוויר... בערך 24 שעות עד ששלחתי את ההודעה.

אני בטוח שהתקנון מכסה אותך לחלוטין וכמו שכבר ציינת גם ניסית להציע לי שדרוג של החבילה לחודש הנוכחי - מה לעשות שאין לי שום צורך בזה.
אם היה שירות חליפי בחברה שהיה רלוונטי בשבילי ברור שהייתי מעדיף לסיים את העניין בכך. אבל... אתה לא מציע שום שירות שאני צריך.

האם אתה חייב לתת פיצוי כספי? ברור שלא.
אבל האם מתוך הוגנות מקצועית נכון במקרה המיוחד שקרה כאן לתת? לפי דעתי כן.

אני בטוח שיכול להיות שהחברה שלך היא חברה מעולה ומקצועית, עם שירות מדהים, 15 אנשי תמיכה ושרתים בכל העולם.
אבל העובדה שבמקרה הזה בחרת לא לתת פיצוי כספי כשברור שללקוח לא הולך להיות שימוש בחבילה בגלל נפילות ואי זמינות של השרתים שלך?

הביקורת היא על השירות וההתנהלות של החברה שלך מולי.
היא יכולה להיות לא נכונה, היא יכולה להיות שרלטנית, היא יכולה להיות משעשעת ואפילו אולי במקרה גם נכונה - אבל "לא תקפה"?

DCaptain 13-06-12 15:30

ציטוט:

נכתב במקור על ידי Daniel (פרסם 847095)
האתר שלי היה באוויר... בערך 24 שעות עד ששלחתי את ההודעה.

אני בטוח שהתקנון מכסה אותך לחלוטין וכמו שכבר ציינת גם ניסית להציע לי שדרוג של החבילה לחודש הנוכחי - מה לעשות שאין לי שום צורך בזה.
אם היה שירות חליפי בחברה שהיה רלוונטי בשבילי ברור שהייתי מעדיף לסיים את העניין בכך. אבל... אתה לא מציע שום שירות שאני צריך.

האם אתה חייב לתת פיצוי כספי? ברור שלא.
אבל האם מתוך הוגנות מקצועית נכון במקרה המיוחד שקרה כאן לתת? לפי דעתי כן.

אני בטוח שיכול להיות שהחברה שלך היא חברה מעולה ומקצועית, עם שירות מדהים, 15 אנשי תמיכה ושרתים בכל העולם.
אבל העובדה שבמקרה הזה בחרת לא לתת פיצוי כספי כשברור שללקוח לא הולך להיות שימוש בחבילה בגלל נפילות ואי זמינות של השרתים שלך?

הביקורת היא על השירות וההתנהלות של החברה שלך מולי.
היא יכולה להיות לא נכונה, היא יכולה להיות שרלטנית, היא יכולה להיות משעשעת ואפילו אולי במקרה גם נכונה - אבל "לא תקפה"?

הביקורת אינה תקפה מכיוון שאין לי התחייבות לתת לך החזר כספי, כפי שרשום בתקנון.

ובנוגע ל"הגינות מקצועית"? ממש לא, במידה והשירות אינו היה פעיל (למשך כ-72 שעות כפי שציינתי), מגיע לך פיצוי בלבד, לא מעבר.

אין לי את הזמן ואת הרצון להמשיך את הדיון כאן, אבל כפי שציינתי - אין באפשרותי לשלוח את כספך חזרה, השירות פעיל ומוכן לשימוש כבר לפני כשבוע (ביום שבת).

המשך יום נעים.

OMG 13-06-12 16:05

קודם כל, Daniel אני מקווה שהאירוע המשפחתי עבר בהצלחה והצלחתם לתקשר.
דבר שני, ישנו חוק ומועצה שלמה לצורך נושא הגנת הצרכן, אם אינני טועה רכשת שירות שלא סופק לך בפועל ולכן אם אינני טועה אתה רשאי לבטל עסקה תוך 14 יום. שום חוזה לא יכול לשנות חוק שהמדינה חוקקה.
דבר נוסף, DCaptain ההתנהגות שלך היא ביריונית ודווקא בתור בעל עסק מן הראוי היה שאתה תיזום את ההצעה לשיפוי כספי ל Daniel כאשר הודיע לך שהוא עבר לשרת אחר ושהשרת שלך לא מתאים לו.
בעידן הדגיטילי של היום, כל לקוח פוטנציאלי שיחפש בגוגל את שם החברה יתקל בנושא הזה ובתגובה שלך ( לא לגבי הביקורת אלא לגבי התגובה שרשמת ל Daniel ) ובכל הכנות, אם הוא חכם הוא פשוט יעבור ויחפש מידע על חברה אחרת.

דניאל ( Telecart - לא ידעתי איך לכתוב שזה מופנה אלייך ), הבעייה היא שהרבה מאוד מאותם בעלי עסקים הם ילדים , או מבוגרים שלא התבגרו או ללא כל יידע בעסקים או הכשרה לניהול עסק בתחום ההוסטינג.
אין ספק שרבים מהם מצליחים באותה קהילה שבה הם פועלים ולאחר מכן רוכשים את הידע או צוברים את הנסיון לניהול עסק. אך השם שנוצר לרבים מהם בתחילת דרכם מציב לעצמם מכשול.

אגב הצעת יעול לפורום , לא יזיק אם תאגדו פה ברשימה את כלל העוסקים המורשה שהשקיעו מזמנם והציגו בפניכם את הניירת שלהם על מנת להרשם כעוסקים מורשים בפורום. ולאגד כל ביקורת שלילית וחיובית תחת אותה חברה.
יכול להיות שזה יעזור למשתמשים רבים פה בפורום וימריץ את המנהלים ובעלי העסקים לתת שירות ברמה גבוהה יותר.

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847096)

ובנוגע ל"הגינות מקצועית"? ממש לא, במידה והשירות אינו היה פעיל (למשך כ-72 שעות כפי שציינתי), מגיע לך פיצוי בלבד, לא מעבר.

המשך יום נעים.

עצם זה שאתה מתחבא מתחבא מאחורי תקנון על מנת לחסוך מעצמך סכום זעום של 24$ כשיש הסכמה שהשרת לא פעל באופן רציף כאשר הלקוח רכש אותו.
זוהי הגינות מקצועית ומצטער ידידי מנקודת המבט שלי, אין לך אפילו שמץ ממנה

Haimz 13-06-12 16:26

ציטוט:

הבן אדם רצה אחסון, פנה אליכם כי חשב שאתם טובים,
הוא טעה ועכשיו במקום לקבל החזר כספי אתה מבלבל לו תשכל עם התקנון,
שתהיה בעניין שיש חוק שאם הוא נוגד את התקנון שלך הוא קובע,
מן הסתם זה חוק במדינת ישראל שאתה חייב להחזיר לו החזר כספי עד 14 יום מאז הרכישה.
אני כבר הייתי הולך על החזר כספי + פיצוי (כספי)
איום על פרסום ביקורת - זה ממש שפל המדרגה.

idandd 13-06-12 16:50

ציטוט:

נכתב במקור על ידי HHaim (פרסם 847102)

עד כמה שאני יודע החוק לא תופס על מוצרים וירטואלים...
אבל זה לא כל כך משנה בשביל 24$ אתה מעדיף להרוס את השם של העסק שלך?
חבל ... מקווה שתפתרו את זה על הצד הטוב ביותר.

OMG 13-06-12 16:51

ציטוט:

נכתב במקור על ידי HHaim (פרסם 847102)

לא בטוח שהוא חייב להחזיר לו כסף, ראוי שהוא יחזיר לו כסף.
יש סל של מוצרים ושירותים שבגינם ניתן לקבל החזר תוך 14 יום לא על כל שירות.
אם בדקת את הנושא מצויין, אם לא .. אל תטעה :)

idandd 13-06-12 16:54

ציטוט:

נכתב במקור על ידי OMG (פרסם 847106)

בהחלט ראוי ... אבל זאת החלטה שלו :)

Haimz 13-06-12 17:29

ציטוט:

נכתב במקור על ידי OMG (פרסם 847106)

סה"כ משהו שאני זוכר מהטלוויזיה ;)
אבל כדי לבעל העסק לבדוק את הנושא, לדעתי זה ממש מגעיל מה שהוא עשה..

Tomer 13-06-12 17:38

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847094)
את השירות שהוא קנה הוא קיבל, ולכן אין צורך להחזיר לו את כספו.

האתר שלו היה באוויר מעל 10 ימים, וזה כבר שליש מתקופת החודש, ולכן לא אוכל לתת לו החזר כספי.

ובקשר לביקורת - הביקורת היא על כך שהלקוח אינו קיבל החזר כספי מלא, והוחלט לפצות אותו בדרכים אחרות אף שהוא סירב לכל פיצוי למעט החזר כספי מלא.

ולכן, הביקורת הזו ממש לא תקפה, התקנון אמר את שלו, אני כמובן ניסיתי כפי שציינתי להגיע לפשרה כלשהיא עם הלקוח, אך הוא סירב לכך.

נשמע שאת שירות האחסון ש Daniel צריך היה לקבל - הוא לא קיבל. להפך, השרת רוב הזמן לא היה זמין.

האתר לא היה זמין במשך 3 ימים - אתה יודע מה זה שלושה ימים לאתר אינטרנט? זה המון! אתה לא יכול להרשות שדבר כזה יקרה. יצא שקרה? לא הצלחתם לטפל בתקלה? תפצה את הלקוח יחסית על הזמן שהשירות לא היה זמין.
היה והלקוח עזב את החברה בגלל התקלות? החזר לו את החלק היחסי מהתשלום. במקרה שלך -

קוד:

24$ / 3 months = 8$/month
8$*2 = 16$/ two months
8$/30 days a month = 0.26$ / day
0.26$*20 = 5.2$ / for 20 days the server was off
Refund: 21.2$ for two months and 20 days.

וזה לדעתי החישוב שצריך להיעשות ולזכות את הלקוח על התקופה (יצאתי מנקודת הנחה שהלקוח שילם ל- 3 חודשים מראש, סכום של 24 דולר כפי שנרשם בחשבונית)

אתה מוכן ללכלך את השם שלך ברשת בשביל 21 דולר? באמת? זו חשיבה עסקית מעוותת.

לגבי הביקורת עצמה, אני לא רואה סיבה שהביקורת תהיה לא תקפה. הלקוח מתלונן על כך ששילם עבור שירות אחסון אתרים וקיבל בתמורה אוויר - מהות הביקורת היא לא על ההחזר הכספי אלא על זמינות השרתים והיחס ללקוח.

Dennis Ray 13-06-12 20:58

בחיי שאני לא מבין את ה "הביקורת שלך אינה תקפה" של בעל החברה. זה רק הופך את הנושא הזה לנורא יותר לאנשים שיגיעו אליו מגוגל. היה עדיף לוותר על ה 24$ ולא לספוג את הנזק הזה.

עכשיו בעוד X זמן בעל החברה יצטרך לשנות את השם \ כל פעם להסביר לאנשים שמגיעים בגוגל מה זה הנושא ביקורת הזה שבו בעל החברה טוען "הביקורת אינה תקפה".

לא מאשים אף אחד -
אני פשוט חושב שהכי חכם מצד DCaptain היה פשוט להחזיר את הכסף ולהמנע ממשפט השדה הזה. חבל על הנזק לטווח ארוך.... אני מניח שהוסטס לא מוחקים נושאי ביקורת סתם כך.

DCaptain 13-06-12 21:33

ממש לא נכון.

בתור הביקורת - היא ממש אינה תקיפה, למה? מכיוון שבוודאות בתקנון השימוש בשירות נכתב כי לא יינתנו החזרים כספיים אלא אם צד א' (החברה) תחליט לעשות כך.

האם עליי לוותר על כסף כלשהוא על מנת למנוע ביקורות? אני שמח מאוד שיש אנשים משני הצדדים שמביעים לי ביקורת על החברה, למרות שרובם מרוצים - התקלה אכן קרתה, וזה גרם לסיבוכים מיותרים - לא אוכל להחזיר את כספם של כל הלקוחות שלי (כמובן שהיו הרבה אחרים ש"איימו" בפתיחת ביקורת)

בנוגע לגוגל? כמובן שאני מניח שהלקוחות הנוכחים (והחדשים) ברשותי לא יתייחסו ברצינות לכזו ביקורת.

3 ימים ללא אפשרות לעבוד על השרת הינם נזק כביר ביותר, אך זה אינו בשליטתי, ולכן החלטתי לפצות את הלקוח בצורה אחרת - אך הוא סירב בכל תוקף לכל הצעה שלי.

החזר כספי ממש לא אוכל לתת.

לאחר כחצי שנה ללא כל בעיה, זו הבעיה היחידה שנוצרה לנו מאז ומתמיד (כפי שמצויין בכתובת: http://clients.hostrank.co.il/serverstatus.php) ואני אצטט:

ציטוט:

0 פתוחים 0 בביצוע 1 נפתרו
אני לא רואה שום סיבה להמשיך לדון בביקורת זו.

בהצלחה.

En-Solutions 13-06-12 21:36

DCaptain, כל אחד נוהג בדרכים שלו, יכול להיות שאתה מאמין שהדרך שאתה בחרת בה היא הטובה ביותר אבל למי שרואה את מה שאתה כותב מהצד זה ממש לא נכון..
אני מאמין שהלקוח שלך החליט להגיע למצב של כתיבת ביקורת בעקבות זה שהוא לא קיבל החזר כספי חלקי \ מלא, אבל אם תשים לב הביקורת שלו היא לא על העובדה שהוא לא קיבל החזר אלה על העובדה שהוא רכש שירות ולא קיבל אותו..

גם אם היה ונניח אתה צודק והלקוח שלך טועה (במקרה הזה לדעתי האישית הלקוח סופר צודק), התגובות שלך הורסות לך את השם.. לבוא ולהגיד ללקוח זה כתוב בתקנון "זה מה יש" זו לא דרך של בעלי עסקים שמכבדים את עצמם. אתה מסתתר מאחורי כמה מילים בתקנון שבו אתה קובע חד משמעית שאין זיכויים \ החזרים כספיים... אני בתור לקוח שהיה רואה את המשפט הזה בתקנון הייתי פשוט עובר לחברה הבאה. דבר נוסף, התקנון כתוב בצורה מאוד פשוטה וממשפט אחד שקראתי נתקלתי בבעיות כך שלא בטוח שאתה יכול להתגונן באמצעות התקנון הזה:
"במידה ואחד מהשירותים של צד א' לא פעיל, אין צד א' מתחייב להחזר כספי של צד ב' בשום מצב אלא וצוות החברה של צד א' החליט כך."

ראשית, במילים פשוטות אתה כותב כאן שגם אם הלקוח לא קיבל את מה ששילם עליו לא בטוח שהוא יקבל החזר כספי, תלוי במצב רוח שלי.. יותר נכון בשום מצב..
אם כבר החלטת לרשום משפט לא חכם שכזה, יש דרכים הרבה יותר טובות לכתוב משפט כזה, בשביל זה יש מחלקות משפטיות שלמות..
שנית, המשפט הזה לא תקין - שים לב איפה שסימנתי במודגש.. אין החזר כספי בשום מצב אלא במידה \ אם וצוות החברה של צד א' החליט כך.

ראיתי שיש לך גם פידבקים טובים כאן באשכול אז אני חושב שבשביל לשמור ולנקות את השם שלך תגיע עם הלקוח להסדר ותעצרו את הדיון הזה כי הוא הולך ומתדרדר שלא לטובתך..

שיהיה בהצלחה לשניכם!

Dennis Ray 13-06-12 21:48

DCaptain אתה שוב מפספס את הנקודה... לכולם ברור שאתה מכוסה מבחינת החוזה.

אבל, שאלה -
אנשים שיקראו את הביקורת הזו, אחרי כל הבלאגן שכתוב פה, ירצו לקנות או לא?
כנראה שלא...
גם אם איפשהו פה אתה תעלה טיעונים הגיוניים, עצם כל התגובות בנושא הזה יגרמו להם לרצות לבדוק אפשרויות נוספות.

התכוונתי שעדיף לך היה להפסיד 100 שקלים מאשר ליצור את הנזק של Hostrank בגוגל = [ביקורת רעה] עם נושא של 4 עמודים שבהם אנשים אומרים דברים שונים.
רק עצם קיומו של הנושא גורם נזק, ההצטדקויות לא עוזרות ממש...

בגלל זה בדרך כלל חברות ישר מגיעות לפשרה של החזר כספי ברגע שאומרים שיעבירו עליהן ביקורת באינטרנט. לפעמים זה חכם יותר... לדעתי ב 100 שקלים זה חכם (בייחוד כשאכן היו מלא נפילות).
אם הצעת פשרות של עוד אחסון וכו' זה כבר לא משנה לרוכש פוטנציאלי, שוב - עצם קיומו של נושא ביקורת רעה מלא בדיעות לשם ולשם.... זה הנזק.

אני בסך הכל מנסה לעזור לך :) מדובר בתדמית של העסק שלך.

Hostake 13-06-12 21:49

אני מסכים עם האחרים, ממש לא שווה לך להרוס את שמך ברשת בגלל סכום זעום, ממליץ לכם להגיע להסדר בניכם ואני בטוח שדניאל יגיב לטובה בביקורת במידה ותסתדרו, אני בטוח שהוא לא פתח את הביקורת כדי להרוס לך.

בהצלחה!

Tomer 13-06-12 21:59

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847137)
ממש לא נכון.

בתור הביקורת - היא ממש אינה תקיפה, למה? מכיוון שבוודאות בתקנון השימוש בשירות נכתב כי לא יינתנו החזרים כספיים אלא אם צד א' (החברה) תחליט לעשות כך.

האם עליי לוותר על כסף כלשהוא על מנת למנוע ביקורות? אני שמח מאוד שיש אנשים משני הצדדים שמביעים לי ביקורת על החברה, למרות שרובם מרוצים - התקלה אכן קרתה, וזה גרם לסיבוכים מיותרים - לא אוכל להחזיר את כספם של כל הלקוחות שלי (כמובן שהיו הרבה אחרים ש"איימו" בפתיחת ביקורת)

בנוגע לגוגל? כמובן שאני מניח שהלקוחות הנוכחים (והחדשים) ברשותי לא יתייחסו ברצינות לכזו ביקורת.

3 ימים ללא אפשרות לעבוד על השרת הינם נזק כביר ביותר, אך זה אינו בשליטתי, ולכן החלטתי לפצות את הלקוח בצורה אחרת - אך הוא סירב בכל תוקף לכל הצעה שלי.

החזר כספי ממש לא אוכל לתת.

לאחר כחצי שנה ללא כל בעיה, זו הבעיה היחידה שנוצרה לנו מאז ומתמיד (כפי שמצויין בכתובת: http://clients.hostrank.co.il/serverstatus.php) ואני אצטט:

אני לא רואה שום סיבה להמשיך לדון בביקורת זו.

בהצלחה.

אתה מבין שהעקשנות שלך לגבי החזר כספי של 22$ (כ- 85 ש"ח, פחות מעלות ארוחה זוגית במסעדת המבורגרים נחמדה ופחות מרבע מיכל דלק) תוביל לכך שלקוחות פוטנציאליים שיגיעו אלייך דרך Google ויראו את הביקורת הזו, יברחו ממך?

אתה ו Hostrank מתחבאים מאחורי חוזה דרקוני (שאני די בטוח שכלל לא חוקי) שנאמר בו "אין החזר כספי אלא אם אמרנו אחרת", למרות שמכרת ללקוח חבילת אחסון אתרים שהייתה זמינה כ- 25% מהתקופה? מכרת לו אוויר ואתה לא מוכן להשיב לו את כספו (בניכוי הזמן שהשרת אכן פעל כמצופה).

לגבי הפיצוי שהוצע - הצעת ללקוח, אם הבנתי נכון, שבוע אחסון או קרדיט לקניות חוזרות בעסק - אתה חושב שלקוח מאוכזב יסכים לקבל דבר כזה? זה בערך כמו שחברת תקשורת (סלקום, אורנג', פלאפון, גולן טלקום, הוט מובייל או אחת החברות הוירטואליות) ימכרו לי חבילת תקשורת אבל במשך 25% מהזמן - אין לי אפשרות בכלל להוציא שיחות או SMSים!
אתה חושב שכלקוח, אני ארצה להישאר? אני אחזור אליהם? אני אגיד להם תודה רבה, יום טוב ולהתראות.

אגב, הייתה תקלת ענק בסלקום לפני כשנתיים, בעקבותיה פוצו כלל הלקוחות בשבוע שיחות חינם (יתרה מכך, הלקוחות קיבלו זיכוי כספי על כלל השיחות והמסרונים שנשלחו בתקופה מסוימת לפני ואחרי התקלה! (לקריאה נוספת, לחץ כאן)
זה, אגב, פיצוי לעניין. הוריד לי את החשבונית באותו החודש מ- 800 ש"ח לכמעט 500 ש"ח ותודה רבה לסלקום (אע"פ שלא היה לי ולו קשר קטן לתקלה - לא הושפעתי ממנה).

קח לתשומת לבך, אתה לא מתנהל בחכמה ואני ארשה לעצמי לומר שבצורה די טיפשית.

Dennis Ray 13-06-12 22:05

נראה שתומר הסביר את זה בצורה הכי טובה עד עכשיו.

eliran2313 13-06-12 22:25

ציטוט:

אתה יודע שאני מכבד מאוד אותך ואת החברה שלך.
ויצא לנו הרבה מאוד לדבר בטלפון, גם היום כשלא הייתי בבית והתקשרת דאגתי להקדיש לך את הדקה-שתיים לשיחה.
אבל כשאני רואה שאתה רושם פה שהביקורת של בן אדם לא תקפה זה כבר מרתיח אותי.
ביקורת = חוות דעת של אדם על שירות כלשהו.
כשבן אדם נותן ביקורת היא חוות דעתו של אותו האדם.
שום אדם אחר או איזה תקנון דרכוני ומפחיד לא יכול לומר "הביקורת שלך אינה תקפה".
אתה לא יכול לבוא ולומר "אין לך דעה כי לחצת V".
מזכיר לי את הפרק ההוא בסאות'פארק עם אפל והתקנון בעדכון הגרסא.
זוהי דעתו נקודה.
אין לך או לי או לכל אדם אחר זכות לבוא ולומר "הדעה שלך מחוקה".
חד וחלק, זכות האדם היא לומר את שעל מוחו.
ולך לכל בית משפט שתרצה ועם כל עורך דין שתרצה: אתה לא יכול לעבור על זכויות אדם ולצאת מזה פה בשקט.

עכשיו בוא נעבור לעניין השירות:
שנינו יודעים שהשרתים שלכם עד כה לא היו בשיאם.
נכון, כשהם עבדו הם טסו.
אבל רוב הזמן הם באמת לא עבדו.
וכמה זמן הייתי איתך בטלפונים? ובלאגנים?
ורציתי להתקין מערכת כלשהיא ואמרת לי שאם אקנה IP ייעודי זה יפתור את הבעיה.
שעתיים לאחר מכן "אופס זה לא יפתור לך את הבעיה".
ואז ניסית לשכנע אותי לקבל קרדיט לרכישה חוזרת.
דבר שבינתיים כששום דבר שאתה מוכר לא עובד - לא ממש אקטואלי, אתה יכול להסכים איתי.
אז אחרי שאמרתי לך חד וחלק בטלפון "אין כזה דבר אין החזר כספי, אמרת לי שזה יעבוד אז זה אמור לעבוד. לא עובד? תעמוד אחרי המילה שלך ותחזיר ללקוח את הכסף על השירות שמכרת לו שהוא לא היה צריך".
זמן קצר לאחר מכן קיבלתי בחזרה את ארבעת הדולרים שלי.
חוץ מזה אני חושב יום שבת אני חושב שזה היה, נפל השרת.
אני ושותף שלי עובדים עליו, משתמשים במסד הנתונים והוא קורס לו.
אי אפשר לעצור את העבודה, אני על דד ליינים!
אז הלכתי ורכשתי מחברה אחרת אחסון (את שמה לא אציין, זה לא רלוונטי לתוכן ההודעה).
אני אשכרה, ב 11 בלילה הרמתי טלפון לבעל חברת אחסון אמרתי לו "אני חייב אחסון עכשיו, דחוף עכשיו תרים לי שרת" שתי דקות לאחר מכן חזרנו לעבוד על שרת חדש.
בינתיים השרת שלך עדיין למטה.
למזלי עבדנו עם קבצי SQL כאלו שלעשות הכול מחדש על שרת חדש לא לקח יותר מכמה דקות פעוטות.
חוץ מזה, אני מראש רכשתי את השרת שלך לשלושה חודשים.
ראוי לציין שכשדיברתי איתך אמרת לי שתוכל לשלוח לי גיבוי של השרת שלי, דבר שלא קיבלתי מעולם אבל עזוב אותך קטנות בינתיים.
המחיר היה טוב, המהירות הייתה טובה ביום שבדקתי והאמת שהייתי מרוצה בכמה ימים הראשונים.
אך לאחר מכן החלו הקריסות.
כשהתקשרת אליי היום ללא פניה שלי אליך ואמרת לי שהשרת למעלה כבר זמן מה, הוא עובד טוב והכול טוב ויפה, דיברנו והכול. אמרת לי שהוספת לי שבוע לאחסון עקב הנפילות והאמת שכל הכבוד לך על זה וכמובן אמרתי לך: "רכשתי מראש לשלושה חודשים, אני לא לחוץ".

בסופו של יום השרת שלך לא באמת עבד כמו שצריך, בצער רב וביגון קודר הוא לא ממש עשה את שלו בינתיים, את מה שהבטחת "שרת איכותי במחיר זול".
אני רוצה לציין שבאמת השירות היה טוב, היית זמין טלפונית ואני יודע שזמן ה UPTIME של השרת הוא לא תלוי בך אלא בחברת השרתים האם יורשה לי לומר: "גרועה" שהשרתים שלך יושבים בה.
הם לא דואגים לסטנדרטיים לצערי, למרות שהם מומלצים על ידי כלכך הרבה אנשים בזמן הקצר שיצא לי להיות מאוחסן במשהו אצלם הבנתי שהם לא באמת כאלו טובים כמו שעושים מהם.
ראוי לציין שבאמת קיבלתי את ארבעת הדולרים שלי בחזרה (אומנם לא כ REFUND אלא שלחתם רגיל, שזה לא נכון לעשות כי אבדו לי 40 סנט אבל בקטנה אני לא אנטור לך טינה על כך).
עם זאת גם ראוי לציין שאתה מודע לכך שהשרת שלך לא היה באוויר ולא עבד טוב, אינך יכול לבוא בטענות ואיומים, שזה בכלל לא מתקבל על הדעת, ולומר ללקוח "איני יכול להחזיר לך את הכסף כי כבר עברו עשרה ימים".
אתה מוכר שירות, השירות שלך לא פעיל? מחובתך לדאוג להחזיר ללקוח את הכסף ולא למכור לו סיפורים של "התקנון לא מאפשר לי" - אתה הבעלים! אתה עושה כרצונך, וזה בא לידי ביטוי לכאן ולכאן.
אני בטוח שאם לא הייתי אומר לך בטלפון אז חד משמעית "אמרת שזה יעבוד וזה לא עובד, מחובתך לעמוד אחרי דבריך ולפצות אותי בכספי ולא בשום צורה אחרת כי היא לא תתקבל",לא הייתי מקבל את כספי אלא זיכוי לעוד שירות שאולי לא יעבוד.
כאן הסיפור הוא לא שונה ואפילו לא דומה, הוא זהה: מכרת לו שירות, השירות לא עבד כמתואר, מחובתך להחזיר לו את כספו, ולא זיכוי. כי עם זיכוי אצלך מה הוא יקנה בדיוק? עוד שרת שלא יעבוד? נו באמת.

בסופו של יום אני יודע שאתה עושה את מיטב המאמצים ואני יודע שזה קשה ולא כלכך פשוט ומהיר לעבוד ככה אבל בתור בן אדם, אני מצפה ממך לעמוד אחרי מה שאתה מוכר. ואם אתה אומר לבן אדם "זה יעבוד", במקרה שלא עובד אתה חייב להחזיר לו את כספו! ולא שום דבר אחר!

בסך הכול אתה היית בסדר, רואים שאתה משתדל לעשות את המיטב אבל אני רוצה שתדע שתירוצים כמו "התקנון לא מאפשר לי" לא מתקבלים בשום פנים ואופן, כי אתה הבעלים ואתה יכול לעשות כרצונך בכספך ועסקך.
אני מקווה שתיקח ביקורת זאת כביקורת בונה ולא כהתקפה או דבר אחר כלשהו.
אתה יודע שאני עדיין נשאר, אני לא איבדתי תקווה אבל לאלו שכן - תן להם להמשיך את דרכם, אפילו אולי תאחל בהצלחה ויאללה שנתראה בשמחות.
אבל מה שכן: מילים גבוהות לא מרשימות ואם בשורה התחתונה הלקוח לא מקבל את השירות עליו הוא שילם בצורה מושלמת, אין סיבה שבכלל תיכנס איתו לוויכוח על החזרים כספיים.

שיהיה לך המון בהצלחה, אני מאמין שכדאי לעשות שינוי קטן בנושא החברה שלך אולי לעבור למקום יותר יציב.. אבל חוץ מזה אתה באמת מנסה ועושה את המיטב וכל הכבוד לך.
המון בהצלחה לשני הצדדים :)
אני מקווה שתגיעו להסכם הגיוני ביניכם.

mcm1200 14-06-12 19:59

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847096)

אין לי את הזמן ואת הרצון להמשיך את הדיון כאן, אבל כפי שציינתי - אין באפשרותי לשלוח את כספך חזרה, השירות פעיל ומוכן לשימוש כבר לפני כשבוע (ביום שבת).

המשך יום נעים.

אך איזה כיף לקרוא תגובות של ילדים קטנים , לרגע הזכרת לי את הסרט שהלכתי לראות לפני 3 ימים "הדיקטטור" ממליץ לכולם בחום.

** לנושא : אני לא מבין מה חברות קטנות מוכנות לעשות בשביל קצת כסף , עדיף לך היה להחזיר לבחור את הכסף , שהכן מגיע לו מאשר להפנות אותו לתקנון שממש לא ראוי להיות תקנון של חברת אחסון אתרים . אתה מנסה לשמור על שם הטוב שלך ואתה רק הורס אותו עם תקנון כזה .

*** ראיתי שחלק דיברו על החזר הכספי של 14 יום - הכן לא ממש תקף לגבי מוצרים וירטואליים , אבל גם התקנון של אותו בחור לא תקף גם - במידה והמוצר שהלקוח רכש וקיבל משהו אחר מהמתואר ( במיוחד שהשירות לא עבד מס' ימים ) .

**** המלצה לרוב החברות הקטנות היום : כמה שכואב לוותר ככה על רווחים , עדיף לכם לוותר ולתת מאשר לספוג ביקורת שהיא נכונה ולהרוס לך את השם הטוב .

SpiKerG 14-06-12 20:54

קראתי פה את כל התגובות.

אני חייב להגיד שהבחור שעומד מאחורי "hostrank" אינו מוכר לי . אבל רק לפי התגובה שלו והחוזה שלו (שאגב כתוב בצורה חובננית מינוס) זה נשמע כמו משהו לא רציני בכלל.

אני לא מבין למה אנשים רצים לקנות מ"חברה" ו/או עסק קטן שאיננו מוכר ובעל מערך שרתים מצומצם של שרת 1 או במקרה הטוב 2 . כשיש את את החברות הגדולות עם מערך שרתים גדול , עם תמיכה כמו שצריך מסדרים באמת את הבעיה ולא מספרים סיפורים שזה בעיה בחוות שרתים או בעיה בחומרה ורק מחר הוא יסע לתקן את זה.

לדעתי חובה לפני קנייה לבחון את החברה מכל הכיוונים עם זה מצד התמיכה , מערך שרתים , אמינות , ביקורות .

לא חייב לרוץ לקנות כל מה שזול , יש חברות שמציעות שירותי אחסון זולים והם חברות טובות באמת , לא שאני אומר שמה שזול לא טוב , הכוונה שלי היא שבדרך כלל עסק קטן לא יהיה טוב כמו עסק גדול .

DCaptain 14-06-12 22:37

מעולם לא נתתי "תרוץ" שהבעיה היא בחוות השרתים או משהוא דומה לכך, הבעיה פורטה ללקוח באופן מלא, ומיד לאחר שהשרת חזר עדכנתי אותו.

לגבי החזר כספי? במידה ואתן לדניאל החזר כספי כפי שביקש, מה עם הלקוחות האחרים שלי? לא אוכל להחזיר כספים של מעל 2000 ש"ח חזרה ללקוחות שלי (עבור 3 ימים שהשרת לא היה בתפקוד).

לסיכומו של דבר - כעת אני ודניאל מגיעים להסכם משותף שיוציא את שני הצדדים מרוצים, בסיום ההסכם הוא יחזור לאשכול ויגיב חזרה שהכל הסתדר ביננו.

eliran2313 14-06-12 22:42

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847294)
לגבי החזר כספי? במידה ואתן לדניאל החזר כספי כפי שביקש, מה עם הלקוחות האחרים שלי? לא אוכל להחזיר כספים של מעל 2000 ש"ח חזרה ללקוחות שלי (עבור 3 ימים שהשרת לא היה בתפקוד).

למה לא?
כי זה לא נעים לך להוציא 2000 ש"ח?
זהו כסף שהרווחת בצורה שהיא אינה ישרה והוגנת, על שירות שלא עבד.
איזה מין דבר זה לא להחזיר? גם אם זה היה מיליון ש"ח מחובתך להחזיר ללקוחות על שירות שלא פעל.
וכשהלקוח מעוניין לעזוב, אם הוא התחייב אז במינימום תחזיר לו את הזמן שנותר.
אפילו לא את הכול.
וכולם מרוצים.
אבל לחייב בן אדם.. איזו מין צורה זאת.

DCaptain 14-06-12 22:45

ציטוט:

נכתב במקור על ידי eliran2313 (פרסם 847300)
למה לא?
כי זה לא נעים לך להוציא 2000 ש"ח?
זהו כסף שהרווחת בצורה שהיא אינה ישרה והוגנת, על שירות שלא עבד.
איזה מין דבר זה לא להחזיר? גם אם זה היה מיליון ש"ח מחובתך להחזיר ללקוחות על שירות שלא פעל.
וכשהלקוח מעוניין לעזוב, אם הוא התחייב אז במינימום תחזיר לו את הזמן שנותר.
אפילו לא את הכול.
וכולם מרוצים.
אבל לחייב בן אדם.. איזו מין צורה זאת.

ולכן כפי שציינתי מעטה בתגובה, אני והלקוח כרגע בהתכתבות לגבי הסכם שירצה את שנינו.

החזר כספי? השירות עבד במלואו, חוץ מ3 ימים בלבד (על 3 ימים לא אוכל להחזיר כספים של התחייבויות לרבעון ולחצי שנה).

בכל אופן - אני מעולם לא הגעתי למצב שלקוח שלי לא מרוצה (פרט למקרה הזה), ולכן אני משתדל כמה שיותר לרצות את דניאל (ובינתיים אנחנו סוגרים על פיצוי ראוי).

Kernel 14-06-12 22:46

מחשבה עסקית נכונה היא לא לנסות לשמר את ה-20 שקל שתרוויח מההתכתשות הזאת,
אלא להשקיע במיתוג נכון (ע"י החזר כספי) והתנצלות.

סתם שאלה, כמה זמן השקעת בטארד הזה מאז שהוא נפתח?
האם הזמן שהשקעת בהודעה הזו לא שווה מעל ל-20 שקל?

mcm1200 14-06-12 22:50

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847294)
מעולם לא נתתי "תרוץ" שהבעיה היא בחוות השרתים או משהוא דומה לכך, הבעיה פורטה ללקוח באופן מלא, ומיד לאחר שהשרת חזר עדכנתי אותו.

לסיכומו של דבר - כעת אני ודניאל מגיעים להסכם משותף שיוציא את שני הצדדים מרוצים, בסיום ההסכם הוא יחזור לאשכול ויגיב חזרה שהכל הסתדר ביננו.

אם כל הכבוד אני לא מאמין שב-3 הימים האלה צברת לך לקוחות של 2000 שקל , אף אחד לא אמר לך להחזיר כסף לכל הלקוחות הקיימים עוד לפני . מדובר בלקוחות שרק רכשו חבילה לא כפי שהיו אמורים לקבל לפחות בחודש הראשון שלהם .

* לפחות אני מקווה שתשנה את התקנון שלך . כי היום ,וזה ידוע שרוב הלקוחות לא מסתכלים על תקנון לפני שהם רוכשים וזאת הטעות , ממליץ לכל מי שמחפש לקנות משהו מחברות קטנות שקודם ילך לתקנון . ודרך אגב התקנון שלך ממש לא נחשב תקנון שירות נורמלי יש הרבה "חורים" במה שרשום שם שבכיף אפשר להגיש תביעה , אפילו אם הכנסת שורה שאין החזר כספי . ממליץ לך לפנות לעורך דין ולסגנן תקנון שירות שיעמוד גם בבית משפט .

eliran2313 14-06-12 23:07

ציטוט:

נכתב במקור על ידי DCaptain (פרסם 847301)
ולכן כפי שציינתי מעטה בתגובה, אני והלקוח כרגע בהתכתבות לגבי הסכם שירצה את שנינו.

החזר כספי? השירות עבד במלואו, חוץ מ3 ימים בלבד (על 3 ימים לא אוכל להחזיר כספים של התחייבויות לרבעון ולחצי שנה).

בכל אופן - אני מעולם לא הגעתי למצב שלקוח שלי לא מרוצה (פרט למקרה הזה), ולכן אני משתדל כמה שיותר לרצות את דניאל (ובינתיים אנחנו סוגרים על פיצוי ראוי).

על חצי שעה אתה צריך להחזיר.
אתה הבעלים אתה יכול הכול.
השירות לא עבד במלואו, בן אדם לא יכול לעבוד על שרת שנופל הרבה וששלושה ימים (ועוד לא רצופים!!) היה למטה.
זה לא לעניין וגם דיברנו על זה בטלפון.
אני יודע שאתה משתדל, אבל בחייאת תפסיק לעשות שטויות ולומר דברים מפגרים.
לפעמים קורים מצבים שאין ברירה הדרך הנכונה היא לא תמיד היפה ביותר מבחינתך.

DCaptain 14-06-12 23:16

אלירן, אני תמיד משתדל לפצות את הלקוחות שלי בהתאם לכמות הנזק, אך ההחלטה נתונה לידיי, והחזר כספי אינה תמיד ההחלטה הנבונה ביותר.

לסיכום:

הלקוח קיבל את ההחזר הכספי מכיוון שפנה אלינו לאחר 48 שעות מרכישת החבילה, והוחלט על החזר כספי מלא על השירות.
דניאל, אשמח אם תאשר את תגובה זו.

Daniel 14-06-12 23:22

מאשר את התגובה - העניין בסופו של דבר נפתר והתקבל Refund בפייפל.

ניתן לנעול את הנושא.

כל הזמנים הם GMT +2. הזמן כעת הוא 17:55.

מופעל באמצעות VBulletin גרסה 3.8.6
כל הזכויות שמורות ©
כל הזכויות שמורות לסולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ